Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Roocika 18:19, 24 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Mam jeszcze parę porządków do zrobienia, zagrabienia pozostałości po trawach, bo są na całym trawniku, usunięcia zeschniętych liści z liliowców, kosaćców, żurawek przycięcie tui (bo nie wszystkie zdążyliśmy), jednej trawy, bo ostała się pośrodku, tawuł japońskich i usunięcia chwastów, które zaczęły powoli wychodzić. Niby nie tak dużo, ale zaraz będą święta, zrobi się ciepło, trzeba będzie zabrać się za sianie warzyw i pielęgnację trawnika, zaraz nowe nasadzenia i nie będzie na to czasu. A poszerzanie rabat też przesuwa się z tygodnia na tydzień. Chcemy domówić jeszcze piasku i kamienia by skończyć część pod basen i wszystko przesuwa się w czasie, bo planujemy to zrobić razem.

Oj jak dobrze Cię rozumiem, jeszcze nie skończyłam wiosennych cięć i tego co zaplanowałam...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 18:39, 24 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Asia zaparłam się dzisiaj i poszłam z mężem ciąć to co zostało. Przycięliśmy tawuły japońskie, trzemieliny, kalinę, trawę, wierzbę hakuro i już jest git. Oczyściłam liliowce, kosaćce. Córka zgrabiła pozostałości po trawach. Zostały mi już tylko żurawki do oczyszczenia z suchych liści i truskawki. No i trochę tui, ale to już robota typowo dla M.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Zuzka25 19:22, 24 mar 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
ajka napisał(a)
Asia zaparłam się dzisiaj i poszłam z mężem ciąć to co zostało. Przycięliśmy tawuły japońskie, trzemieliny, kalinę, trawę, wierzbę hakuro i już jest git. Oczyściłam liliowce, kosaćce. Córka zgrabiła pozostałości po trawach. Zostały mi już tylko żurawki do oczyszczenia z suchych liści i truskawki. No i trochę tui, ale to już robota typowo dla M.


Wow, faktycznie wykorzystaliście pierwszy cieplejszy dzień w marcu.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Agatorek 20:23, 24 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ha ha, nie zdążyłam przeczytać listy zadań do wykonania, a już połowa nieaktualna . Super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 08:44, 26 mar 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ania, przejrzałam listę zadań, przypomniałaś mi o moich żurawkach i tujach Dzięki
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
anuska2507 10:23, 26 mar 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Hej, widzę, że u Ciebie dużo się dzieje, to będę zerkać
Też posadziłam jesienią trochę cebulowych: krokusów i czosnków główkowatych. Czosnki były widoczne już po pierwszym śniegu, a z krokusów ledwo kilka sztuk widać. Albo coś poszło nie tak, albo za zimno jeszcze.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 17:26, 27 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Dziś chwila słonka i udało mi się ogarnąć żurawki. Jaskrawo czerwone znów wyglądają najmarniej jak co roku, ale zielone w końcu poodbijały, w zeszłym roku podosadzałam nowych i nie jest źle. Bordowe nie do zajechania



Mąż zajął się truskawkami, poziomki chyba nie przetrwały. Jakoś mam do nich pecha.



Reszta skrzynek też już ogarnięta.



Coś takiego mi wychodzi w miejscu byłej kolendry, tylko że mi jej nie przypomina Mięta? Poczekamy zobaczymy.


Pan z glebogryzarką przyjechał w piątek, zrobił kawałek rabaty i stwierdził, że za mokro, umówiliśmy się na dalszy ciąg po świętach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:36, 27 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Pierwsze cebulowe ruszyły Nie wiem czy nie za głęboko posadzone.

Krokus Species Purple


Krokus Golden Yellow


Większy kawałek, z tyłu tulipany. Rabata nie wygląda, bo wciąż " w budowie" ale i tak cieszy.





Coś posadziłam przy turzycach i nie pamiętam co. Czosnki może? Wiem że gdzieś je sadziłam, ale nie wiem gdzie. Może ktoś mnie oświeci.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:43, 27 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Kupiliśmy brzoskwinie Harnaś, to już trzecia próba, może ta przeżyje



Szpaler drzewek owocowych



Szałwia powoli odbija, róże Pomponella chyba zostaną jeszcze w tym miejscu w tym roku. Trochę podrosły to może szałwie je nie zasłoną. Dam im szanse. Wierzby Hakuro ogołocone, smutne.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 17:51, 27 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
No to się dzieje .

Odnośnie cebulowych (lub innych), to jak je sadzisz, zaznaczaj to na planie ogrodu. Będziesz wtedy wiedziała, co gdzie masz .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies