Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duża trójkątna działka......pomoc o zagospodarowanie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Duża trójkątna działka......pomoc o zagospodarowanie.

Hasia83 22:35, 07 lis 2017


Dołączył: 07 lis 2017
Posty: 25
Witam, potrzebuję pomocy w zagospodarowania części działki o powierzchni 3tys. metrów. Cała działka ma 5400m, za domem mamy zagospodarowany teren ( głównie sosnu, jodły brzozy, świerki). Moim marzeniem jest zlikwidowanie starego sądu z 1956 roku,który już prawie nie owocuje. Na środku działki są 3 bardzo duże orzechy włoskie. Czy jest ktoś chętny pomóc mi zagospodarować ten dla mnie olbrzymi teren? Głównie zależy mi na pomysłach wzdłuż ogrodzenia. Środek działki chcemy trawę,żeby wygodnie można byłoby kośić trawę.Obecnie przez gałęzie od jabłoni jest strasznie.
____________________
Wiejski zakątek wśród pól
Gardenarium 07:19, 08 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To ogromna działka, trudna do ogarnięcia i pielęgnacji ze względu na czas, jaki trzeba poświęcić. Musisz zastanowić się, ile tego czasu masz. Trawnik - jaka powierzchnia. Co zamiast sadu?

Pod orzechami nic nie będzie chciało rosnąć. Zastanów się czy je zostawić.

Przede wszystkim część terenu można pozostawić jako np. łąkę kwietną, na pewno zrobić piękny warzywnik o podwyższonych grządkach.

Trudno doradzać, gdy nawet nie wkleiłaś żadnego planu. Zrób jakiś plan rozmieszczenia wszystkiego co jest. Czy chcesz się zasłonić. co masz za płotem.

Przeczytaj te artykuły:

1. Najpierw planuj https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/56-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-2-planowanie
2. Potem projektuj

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/69-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie

A potem realizuj.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 09:26, 08 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Też jestem ciekawa jak to wygląda. Potrzebne fotki poglądowe i szkic, żeby można było coś planować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:34, 08 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Powierzchnia podobna do mojej zawsze mnie intryguje, a jeszcze z tego co piszesz to kształt ciekawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Hasia83 19:39, 08 lis 2017


Dołączył: 07 lis 2017
Posty: 25



Dziękuję bardzo za zainteresowanie Pierwszy raz odważyłam się napisać na forum. Działka jest bardzo duża a czasu mało, dlatego chcemy zlikwidować ten stary sad ponieważ nie owocuje już tak jak powinien oraz nie da się tam kosić bez przeszkód Chcemy jakoś zagospodarować teren wzdłuż siatki ( brak sąsiadów )mieszkamy w polu widoczny fragment drogi jest tylko do dwóch sąsiadów, reszta to pola orne
____________________
Wiejski zakątek wśród pól
Hasia83 19:49, 08 lis 2017


Dołączył: 07 lis 2017
Posty: 25
Dodam jeszcze ,że widoczna rabata jest bardzo duża i na chwilę obecną wygląda tak : ( rozdziela ogród przed domkiem od sadu )

____________________
Wiejski zakątek wśród pól
Hasia83 20:05, 08 lis 2017


Dołączył: 07 lis 2017
Posty: 25
Widok z sadu na dom oraz zimowa pora.
____________________
Wiejski zakątek wśród pól
sylwia_slomc... 20:14, 08 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
A w jakim stylu chcesz mieć ten ogród, bo to ważne i zdradź jaka jest ziemia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:25, 08 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
O już coś rośnie przed domkiem czyli jakaś kontynuacja powinna być
Zostawiłabym kilka sztuk tych jabłoni na kwitnienie wiosenne, wybrałabym te o najładniejszej najciekawszej koronie i układzie konarów
Bo inaczej łysy plac będzie bez szkieletu. Wytnij najpierw te które najbardziej Ci przeszkadzają i dopiero zdecyduj co dalej. Drzewa w ogrodzie to ptaki , a ptaki to lekarze ogrodu, muzyka i życie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Hasia83 20:26, 08 lis 2017


Dołączył: 07 lis 2017
Posty: 25
Klasa ziemi 3a raczej gliniasta. Styl ??? Mam drewniany malutki domek, latarnie w stylu starym 5szt.Piękne są nowoczesne ogrody ale to chyba nie do mojego domku. Cała działka ma 5400m dom jest na środku działki, udało nam się 3 lata temu wyrwać stary sad i go obsadzić za domem , kupiliśmy 400szt drzewek świerki, sosny jodły, irgi i krzewuszki oraz pęcherzyc. Wszystko robimy sami ale ten przód mnie przeraża. Chcę,żeby było osłonięte od pól ale może nie same świerki.
____________________
Wiejski zakątek wśród pól
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies