Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

makadamia 11:13, 10 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Izabela36 napisał(a)



Ooo, takie zdjęcia mi rób!
Na tym zdjęciu faktycznie widać, że jak się cofnie rabatę do głazu, to ona tak naprawdę niewiele się zmniejszy.

Obawiam się, że dochodzimy do punktu, w którym dokładniejszy rysunek (z wymiarami) staje się niezbędny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:17, 10 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Izabela36 napisał(a)
Uwielbiam twoje odpowiedzi. Lata 80 już za nami. Obejdzie się bez ławeczki. Berberysy mam bagatela, atropurpurea i erecta.. Rozplenice mam i duża i Little bunny.



Atropurpurea będzie dobra, bo duża rośnie;
bagatelki są mikrusie - dobre na sam brzeg rabaty.
Tym sposobem będziesz miała zachowaną piętrowość: duży białobok, średnia atropurpurea, niskie bagatelki.
Pomiędzy tym wszystkim kulki tujowe (tylko nie żółte!) i trawki.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:26, 10 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110


Linia a to najsensowniejsza opcja nowego poprowadzenia rabaty: zachowuje część obecnego żywopłotu i płynnie wychodzi z linii kostki. Jedyny problem - wcale nie zmniejsza tej rabaty, a jedynie likwiduje ten zawijas przy tui.

Linia b pokazuje maksymalne cofnięcie rabaty - więcej się nie da, bo drzewa i głaz się nie zmieszczą. Rabata tak czy inaczej niezbyt się zmniejsza, a przy kostce zostaje ten dziwaczny skrawek trawnika.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:31, 10 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Opcja trzecia:
maksymalne zmniejszenie rabaty z jednoczesnym zwiększeniem trawy:

Likwidujemy ten pasek żwirowy przy kostce, za to poszerzamy pas trawy.
Kształt rabaty jest ok, tylko w tej opcji białobok nadal zostaje na brzegu, co jak wiesz - nie za bardzo mi pasuje.

Halo, koleżanki odwiedzające - może któraś by się wypowiedziała? Wiem, że tam jesteście!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Monia81 11:36, 10 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7963
No mi się najbardziej z tego wszystkiego podoba kształt poprowadzony linią a, jest to fajne przedłużenie kształtu linii kostki, ten skrawek trawy bym zlikwidowała i włączyłabym go do tej rabaty
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
makadamia 12:11, 10 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mnie też się wydaje, że linia a jest sensowna, tylko rabata się wtedy robi OGROMNA i ten placyk/ścieżka będzie jednak konieczny.

Monia, ten wąż ogrodowy to przecież Ty układałaś! Co się nie przyznajesz?!

Tak swoją drogą - coś tam się dzieje ciekawego przy tym Twoim kółku, tak pracowicie wytyczanym?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Monia81 12:21, 10 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7963
makadamia napisał(a)
Mnie też się wydaje, że linia a jest sensowna, tylko rabata się wtedy robi OGROMNA i ten placyk/ścieżka będzie jednak konieczny.

Monia, ten wąż ogrodowy to przecież Ty układałaś! Co się nie przyznajesz?!

Tak swoją drogą - coś tam się dzieje ciekawego przy tym Twoim kółku, tak pracowicie wytyczanym?




Asia hi hi przyznałam się tak nieśmiało na stronie 5, że to chyba o mnie chodzi z tym wężem takie małe podsuwanie tego co robiłam w zeszłym roku mam chyba na 187 stornie lub 188 jak mnie pamięć nie myli

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Izabela36 13:27, 10 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Ten zawijas bukszpanowy pierwszy to jakbym swojego widziała. Podoba mi sie bardzo wersja z linia a - tak jak Wam. Oszalałam na punkcie placyka z ławeczką koło głazu mysle najlepiej. Ten kamień na tych paletach to jest piaskowiec ale w wersji na elewacje, natomiast mam gdzieś jakas kupke kamieni jeszcze z tego murku to mogłabym wykorzystac - chyba ze jeszcze ten bede rozbierac w jakims miejscu - ale przyjmijmy że materiał mam.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 13:28, 10 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Monia81 napisał(a)




Asia hi hi przyznałam się tak nieśmiało na stronie 5, że to chyba o mnie chodzi z tym wężem takie małe podsuwanie tego co robiłam w zeszłym roku mam chyba na 187 stornie lub 188 jak mnie pamięć nie myli



Ja widziałam jak Monia sie przyznała Dzieki Monia, że sie włączasz.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 13:34, 10 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Jeszcze takie cos znalazłam - mozna potraktowac to, w ten sposób, ze srodek tej rabaty na tym zdjeciu zajmuje nasz białobok, a za nim bedzie ławeczka ( u nas to miejsce gdzie jest cyprysik.
https://pl.pinterest.com/pin/740208888725397979/
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies