Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Leny.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Leny.

gusiarz 22:14, 15 paź 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Lena - pozdrówka
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Madzenka 11:59, 10 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Myslalam, że na 2 rocznicę pobytu na forum jakiś fotki jubileuszowe wstawisz przed i po?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 12:39, 10 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Lena jechodzi o laurowiśnie to wszystko zależy od odmiany i warunków w jakich sadzisz. Jest szansa nawet w mrożne zimy, że ptrzetrwają jeśli nie będą posadzone na wystawie słonecznej. Z moich obserwacji najabrdziej uszkadza je zimowe ostre słońce tzw susza fizjologiczna oraz mrożne wiatry. Więc jeśli masz zaciszne miejsce w cieniu to dadzą rade. Do -15 przeżywają bezproblemowo niemal wsyztskie, przy wiekszych mrozach niezawodne są u mnie w ogrodzie otto luycken.
Po silnych mrozach zwykle trzeba skorygować cięciem przemrożone gałezie i rosną dalej. Polecam wiosnę na sadzenie aby się dobrze ukorzeniły przed zimą. Potrzebują jak wszystkie zimozielone intensywnego podlewania jesienia i w okresie odwilzy.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Lena 10:03, 11 lis 2013


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Marzenko raz jeszcze dziękuję
Laurowiśniami zachwycam się od parunastu lat i nawet miałam jedną w ogrodzie ale nie dała rady.Marzy mi się żywopłot z nich.
Mówisz że juz dwa lata minęło?Aż muszę się cofnąć i faktycznie jakieś porównanie opracować
Teraz uciekam i miłego dnia Wszystkim życzę
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Robaczek 17:43, 11 lis 2013


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Lenko,
Gratuluję pięknego ogrodu i wszystkich zmian, ktorych udało Ci się w tym roku dokonać. Najbardziej urzekła mnie metamorfoza zakątka z bukszpanowymi zawijasami i wiązem, to był strzał w dziesiątkę
Bardzo podoba mi się tarasowy charakter ogrodu z rabatą w formie półki, wydzielonej podkladami kolejowymi. Wyglada jak przeniesiona żywcem z jakiegoś uroczego zakątka w Anglii.
Obfitość bylin to kolejny znak rozpoznawczy Twojego ogrodu i tu tez widać angielskie inspiracje, bliskie mojemu sercu
Pozdrawiam serdecznie i zyczę powodzenia w realizacji kolejnych ogrodowych marzeń!
____________________
Lena 07:33, 12 lis 2013


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Robaczku Witaj serdecznie
To bardzo miłe co piszesz i jak postrzegasz mój ogród

O wiązie marzyłam dokładnie w tym miejscu ,aczkolwiek zanim go tam posadziłam ,trzy razy zmieniałamu mu lokalizację
Eksmitowałam Migdałka ale myślę że było warto
Zaskoczyłaś mnie"obfitościa" bylin , bo aktualnie jest ich znacznie mniej niż w latach poprzednich.
Ale zdjęciami można czarować
Tarasowy charakter działki daje fajne możliwości ,ale ja nie wykorzystałam go jeszcze w pełni - plan w głowie mam tylko czasu mniej ...ale wiosną kto wie,może zrobię małą rewolucję
Zapraszam i pozdrawiam

Wspomnienia








Jesień







____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
mira 12:59, 12 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041




Lena zachwyciła mnie ta rabata po prawej - co to jest to białe i niebieskie ?

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 13:28, 12 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mira, ja nie Lena, ale to szałwie omszone
Lena naprawdę pięknie, wpadłam z rewizytą, a tu akurat pytanie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mira 14:03, 12 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
łał takie wielkie ? i te białe też ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
popcorn 14:24, 12 lis 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szałwie? Może jakieś przetaczniki? przetacznikowce? cudna ta rabata, to teraz jeszcze Ci tak kwitnie, Lenko??

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies