Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Leny.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Leny.

isia33 22:49, 12 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj Lenko Dzięki Twoim zdjęciom dotarło do mnie, że zapomniałam o czosnkach i nie uwzględniłam ich na żadnej rabacie. Muszę to zmienić
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Lena 06:53, 13 lip 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499


myszorek podzielam twoje zdanie w sprawie Surmi
Jotka dziękuję bardzo i zapraszam ponownie.
an_tre barrrdzo mi miło
Cieszę się że się podoba,tym bardziej mam motywację do dalszych zmian.Nie lubię przeładowania w ogrodach,chociaż u mnie miejscami tak jest....ale czasem trudno się oprzeć
Każda roślina,krzew i rabaty zostały zrobione,posadzone moimi ręcoma,więc jest to dla mnie ogromna satysfakcje gdy moje dokonania się podobają...
Łopata i sekator to moje "amulety" zawsze poprawiające mi humor..hehe

Justi w miejsce niecierpka wsadziłam białą lawendę,bo akurat ją miałam.Nie była w szkółce więc nic nowego nie kupiłam...ale dzisiaj chyba się wybiorę
Miejsce w którym stoją kamienne donice, znajduje się od strony południowej a więc mega nasłonecznionej Lawenda powinna być zadowolona
isia33 Witajczyli jesienią polujemy na czosnki?



Austinka




____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Lena 07:02, 13 lip 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
MarzenaR napisał(a)
To ja pociągnę temat podkładów, jeśli mogę? Bardzo podobają mi się podwyższane rabaty z podkładów właśnie, tylko mam dylematy na temat toksyczności i zapachu. Jak jest u Ciebie? Czy wonieją tylko na słońcu, czy jest szansa na odparowanie tego krezolu....


Podkłady są teraz trzeci sezon i w pierwszym roku sączyły znacznie,zapach też odpychający,w drugim roku mniej a teraz jeszcze gdzieniegdzie się"czyszczą" ale poprawa jest znaczna.
Rośliny płożące jakie sadziłam w minionych latach kiepsko rosły,ze względu na tą właśnie toksyczność podkładów a teraz rosną tam werbeny i widać pasuje im.
Tak więc trzeba kilku lat na "odparowanie"ale warto.U nas są one z przodu domu,gdzie na szczęście nie siedzimy więc dlatego się zdecydowałam
Marzył mi się tam biały , betonowy murek oporowy ale za duże koszty i dlatego zapadła decyzja z podkładami.A że znajomy nam po kosztach załatwił...

Zdjęcia pózniej
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Martek 08:28, 13 lip 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Witam i pozdrawiam Lena .Bardzo ładnie zagospodarowałaś teren .Rośliny są zadbane wyraźnie widać to w przedstawionej przez ciebie galerii
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
anula_wn 08:38, 13 lip 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
I ja dołączam się do powitań i zachwytów nad Twoim ogrodem ! ślicznie
bajecznie się zrobiło, piękne róże, czosnki i wiąz, o którym marzę .... z przyjemnością bedę do Ciebie zaglądać
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Sebek 13:00, 13 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękna ta austinka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:23, 13 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lena napisał(a)

Danusiu ,czy zasilasz czymś cisy ? Mam posadzony żywopłot od strony drogi i ciekawi mnie jak Ty dbasz o nie.Twój ogród ,jak i każdy zaprojektowany przez Ciebie to efekt talentu i lat doświadczeń-cieszę się że jesteś!!!


Cisy zasilam Florovitem w płynie, ale podstawą sukcesu jest zaprawianie dołków i kopanie dużo większych podczas sadzenia. Tego się potem za bardzo nie da nadrobić nawozami, ale lepiej cokolwiek stosować, niż nic.
Moją ulubioną ostatnio serią są Magiczne Siły lecz nie gardzę też obornikiem (przekompostowanym) i próchnicą odkwaszoną, którą zaczęłam ściółkować rabaty bylinowe, zamiast kory.

Ponadto skubanie i obcinanie przekwitniętych kwiatostanów, obcinanie bylin po przekwitnięciu, zaproszenie pożytecznych owadów do ogrodu (domki dla owadów). Coraz bardziej rośnie mi też świadomość ogrodnicza przemawiająca za stosowaniem oprysków z roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 13:29, 13 lip 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Pokaż nam tą białą lawendę. Czy też tak pachnie jak fioletowa?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Lena 09:07, 14 lip 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Justi lawenda niewielka i na razie nie ma co pokazywać....
Pokażę natomiast naszego grila ,zdjęcie sprzed trzech lat




____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Lena 09:10, 14 lip 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Danusiu ogromne dzięki za podpowiedz...szkoda że nie wiedziałam że należy doły solidnie przygotować.Jedynie sypałam w nie ziemię do iglaków...
Martek dziękuję
anula_wn dzięki.O wiązie też marzyłam a teraz mam go u siebieTrochę się bałam o chorobę wiązów ale na razie ma się dobrze
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies