Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

anka_ 23:27, 17 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Elu to cuś na fotce wyżej niestety też posiadam dzięki sąsiadowi. Ekspansywne to mało powiedziane. To monstrum w ciągu miesiąca chciało zjeść mojego świerka- a zaznaczę że wyższego od domu. Z takiej jednej niewinnej kuleczki w następnym roku wyrasta srylion następnych egzemplarzy.
Ale ładne jest cholerstwo. ..
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 23:31, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Przypominam sobie to pnącze z dzieciństwa na osiedlu całą bramę obrastało, ale dookoła był beton to się nie miało gdzie rozmnażać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Qulleczka 00:05, 18 sie 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Elu jakby tylko była taka możliwość, żebyśmy się tak bezboleśnie po połowie ziemiami swoimi podzieliły... Ach...

A co do kolczurki, to może idź do jakiegoś urzędu swojego i popytaj o takiego od środowiska, może coś z tym zrobią, skoro działka dzika? Skoro jest zakaz wprowadzania do ogrodów, to może mają jakieś fundusze na walkę z tym? Jak z Barszczem Sosnowskiego? Zapytanie nic nie kosztuje
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Toszka 09:34, 18 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jest inne rozwiązanie jesli działka ma właściciela. Można listownie wezwać do odchwaszczenia. Na zachwaszczanie tez jest paragraf. Znajoma dostała taki list i biegusiem przypomniała sobie o swojej działce (żaliła mi się i -cholercia - nie znalazła wsparcia i zrozumienia u mnie...taka niedobrutka jestem)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 12:01, 18 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zapamiętam sobie tą kolczurkę, jak mi się wysieje (na szczęście to jednoroczne pnącze), to będę natychmiast usuwać u siebie.

Bardzo chciałabym znaleźć właściciela, bo zachwaszczenie to jedno, ale drzewa z tamtej działki albo rosną na samej granicy albo bezczelnie przerastają i rozwalają mi siatkę, a chciałabym w przyszłym roku wymienić tam ogrodzenie. Najpierw spróbuję "po dobroci" popytać, a jak nie to poszukam paragrafów. Ale najpierw muszę tego właściciela odnaleźć.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 19:19, 18 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mierzyłam pH pod przyszłą kwaśna, aby wiedzieć, ile siarki dać. Nie jest źle - pH 5,5 do 6.
____________________
Ela Motylogród
Toszka 19:32, 18 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No, ph nie jest złe. W każdą stronę, bo zapewne nie tylko kwaśną będziesz mieć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roocika 19:39, 18 sie 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mariposa napisał(a)
Zapamiętam sobie tą kolczurkę, jak mi się wysieje (na szczęście to jednoroczne pnącze), to będę natychmiast usuwać u siebie.

Bardzo chciałabym znaleźć właściciela, bo zachwaszczenie to jedno, ale drzewa z tamtej działki albo rosną na samej granicy albo bezczelnie przerastają i rozwalają mi siatkę, a chciałabym w przyszłym roku wymienić tam ogrodzenie. Najpierw spróbuję "po dobroci" popytać, a jak nie to poszukam paragrafów. Ale najpierw muszę tego właściciela odnaleźć.

Nie szukaj tylko tnij, jeżeli nie mają grubych pieńków, w granicy masz prawo. Chyba, że mają więcej jak 50 cm to na zgłoszenie, zaznacz na mapce, że rosną w granicy, jeżeli to nie jakieś szlachetne drzewa, to nie powinno być sprzeciwu.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
eVka 21:41, 21 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam się u Ciebie. Przybiegłam za radami Toszki ☺ o żelowej mikoryzie.
Pozwolisz, że zacznę sobie podczytywać Twój wątek
____________________
Mariposa 20:15, 24 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj, effka. Ja Twój watek też poczytywałam, choć do tej pory po cichutku Pozdrawiam
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies