Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Basilikum 16:15, 07 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasiu, nie wiem pustulka? jastrzab? na pewno pisklak. Przelecial mojemu M nad glowa i usiadl na dachu. Tak sie tym lataniem zmaczyl, ze chyba z pol godziny odpoczywal i prawie sie nie ruszal.

czy moj tricolor jest w porzadku? ma caly czas takie liscie, wydawalo mi sie, ze tricolor bardzij pstry bedzie hmm
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 16:31, 07 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zaraz idę do ogrodu podlewać i wrócę wieczorem - to napiszę teraz

oglądałam cały czas - podziwiam Was za ogrom wykonanej pracy, wiem że motywacja dobra jest. To co się zrobi zostaje a jeszcze zostają siły do działania nowego - tego życzę.
Pozdrawiam ekipę grilową musiało być super - zazdroszczę takich tradycji, takich imprez.

U mnie susza już ekstremalna i nic nie zapowiada jednak opadów - to już robi się sierpniowo ehhhh

Ten buk jest młody daj mu czas i podlewaj .

pozdrawiam

a! pelargonie miałaś/masz ładne
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 21:36, 07 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
u nas popadalo i ochlodzilo sie wiec nie bylo podlewania. Za to przerobilam ponad dwa kg josty na konfiture jutro dalszy ciag

wczorajszy zachod slonca
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AniazUroczyska 02:20, 08 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Cudownie uchwycony zachód, super fotki! Izo, co to jest "josta" i czym / z czym to się je
hankaandrus_44 06:19, 08 lip 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Josta to porzeczkoagrest.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 07:53, 08 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
dokladnie tak jak Hania pisze. Owoce sa wielkosci agrestu, smakouja jak mieszanka porzeczki z agrestem, krzaczki sa duze - moj jest wyzszy ode mnie i nie kluja jak agrest. Latwiej i szybciej sie zrywa. Wlasnie glowkuje czy by jeszcze jednego nie dosadzic.
Wczoraj zerwalam 2 kg i jeszcze duzo jest, bo nie dojrzewa rownomiernie

w nocy znow popadalo.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anna_g 08:28, 08 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Basilikum napisał(a)
Na dobranoc moja bron na slimaki




Super fotka - ustawienie w szyku "bojowym" na łowy ruszać czas
czytałam o dniu otwartej furtki - fajna tradycja. Gratuluję udanego czasu i imprezy. Stresik pewnie musiałaś mieć Fajnie, że tak sie wszystko udało co widać na zdjęciach
Zdjęcia zachodu słońca są przecudne!
Pozdrawiam na nowy tydzień
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Basilikum 13:26, 08 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Aniu one caly czas tak laza gesiego smieszne sa strasznie. Postawilismy laweczke i czasami sobie tam siadamy i podgladamy kaczki. Musimy poszukac czy ksiezniczka juz jajka sklada ale tam Taki busz jest, ze nie wiem czy cos znajdziemy.
Imoreza fajny byla szkkoda tylko, ze tak upalnie bylo akurat w ten dzien.
Za pozdrowienia dziekuje i odpozdrawiam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anna_g 17:58, 08 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Basilikum napisał(a)
dokladnie tak jak Hania pisze. Owoce sa wielkosci agrestu, smakouja jak mieszanka porzeczki z agrestem, krzaczki sa duze - moj jest wyzszy ode mnie i nie kluja jak agrest. Latwiej i szybciej sie zrywa. Wlasnie glowkuje czy by jeszcze jednego nie dosadzic.
Wczoraj zerwalam 2 kg i jeszcze duzo jest, bo nie dojrzewa rownomiernie

w nocy znow popadalo.


Też mamy w ogrodzie porzeczkoagrest i to już od kilkudziesięciu lat. Dokładnie w tej chwili moja Mama robi przetwory z niego - czyli przetarty porzeczkoagrest - taki dżemik. Jak dla mnie jest on trochę za kwaśny ale reszta domowników go lubi
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Basilikum 18:10, 08 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Aniu tniesz go jakos?
ja te dzemy uwielbiam
wlasnie zerwalam i zmieszalam z czarna porzeczka i agrestem zaraz bede robic konfiture

moj krzaczek wyglada tak

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies