Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

sylwia_slomc... 14:18, 11 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basilikum napisał(a)
Magda Rabarbar ma juz kilka lat i jest poprostu super. Co sobote zrywam z 4-5 kilo i zabieram na targ (z tego cozostanie robie ciacho albo konfiture.Wogole nie wyglada jak by cos ubylo. Ma takie wielkie grube lodygi i ponoc super smakuje(Kondzio chwalil). 3 sadzonki przesadzilam i sa bardzo marne, moze za rok albo dwa lata bedze cos z nich miec.
Ten wielki tez musze przesadzic ale bede to powoli porcjami robic co rok po kawalek, by miec na ryneczek co zabierac

Ja raz przesadzałam rabarbar z podwórka eksmitowałam koło komostownika, ma bardzo długie i grube mięsiste kłącza pod ziemią, ciężko w całości wykopać, a to co nie wykopiesz i tak odrasta, u mnie dwa lata jeszcze odrastało, a ja znów wykopywałam by przenieść wszystko.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 14:34, 11 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Anda napisał(a)
To ja poprosze taki kawalek ciasta Po zakonczeniu pandemii wspadne

jestes juz od dawna zaproszona
Rabarbar zamrozony mam zawsze w zamrazalniku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 14:35, 11 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja raz przesadzałam rabarbar z podwórka eksmitowałam koło komostownika, ma bardzo długie i grube mięsiste kłącza pod ziemią, ciężko w całości wykopać, a to co nie wykopiesz i tak odrasta, u mnie dwa lata jeszcze odrastało, a ja znów wykopywałam by przenieść wszystko.


Ja chce tak aby mniec go zawsze duzo. Chce go sprzedawac na ryneczku wiec musze miec ciaglosc
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 14:38, 11 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
W tym roku znów mieliśmy zamiar jechać do Austrii i już zapowiedziałam mojemu M, że chciałabym Cię koniecznie odwiedzić. Miałam Ci pisać, ale z wiadomych względów niestety nic z tego nie będzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 14:47, 11 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Makao_J napisał(a)
Rabarbarowe ciasto. Mniam.
Sielsko jak nic.


taki jest moj cel, by u nas sielsko bylo fajnie, ze sie udaje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 14:48, 11 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basilikum napisał(a)


Ja chce tak aby mniec go zawsze duzo. Chce go sprzedawac na ryneczku wiec musze miec ciaglosc

Widziałam pod Krakowem takie poletko obsadzone rzędami rabarbaru, właśnie do sprzedaży ktoś miał tak posadzone. W sumie dobra roślina do hodowli, bo poza mszycą na kwiatach nic go nie tyka, a kwiaty by mieć stale liście i tak się obrywa.
chwastu między liśćmi nie puści, to co puści można zmotyczkować. Jedynie dobre nawożenie i woda mu potrzebna, tyle, rodzi praktycznie cały sezon. Dochodzę do wniosku, że świetna roślina
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 15:01, 11 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Anda napisał(a)
W tym roku znów mieliśmy zamiar jechać do Austrii i już zapowiedziałam mojemu M, że chciałabym Cię koniecznie odwiedzić. Miałam Ci pisać, ale z wiadomych względów niestety nic z tego nie będzie.

co sie odwlecze to nie uciecze
fajnie bedzie sie spotkac

Sylwia no wlasnie taki mam zamiar, by go wiecej produkowac. Rzeczywiscie to super roslina. Jak cos sprzedam bede miec na nowe rosliny a na trgu i tak co tydzien mam stoisko
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 07:46, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U ciebie zawsze pyszne ciacho.
Przesadziłam i klapły, podlewałam i wstały, Boży kwiat. Nawet kilka podzieliłam, jak przekwitną zrobię kolejne dzielenie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
HanaK 08:24, 13 maj 2020


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Dzieki wielkie, kupilam po przeczytaniu Twojego postu 3 dodatkowe sadzonki, uwielbiamy rabarbar i cierpie, bo myslalam, ze w tym roku bede juz z wlasnego ogrodu zrywac.

Basilikum napisał(a)
w pelnym sloncu od 10 do 18
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Basilikum 16:12, 13 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Milka napisał(a)
U ciebie zawsze pyszne ciacho.
Przesadziłam i klapły, podlewałam i wstały, Boży kwiat. Nawet kilka podzieliłam, jak przekwitną zrobię kolejne dzielenie

jak ja nie upieke to R sie bierze sam za pieczenie. Babke piaskowa ma opanowana do perfekcjonizmu

Haniu mam nadzieje, ze za rok bedziesz miala wystarczajaco na ciasto i wszystko co Ci sie zapragnie

U nas zimni ogrodnicy troche ochlodzili atmosfere. pada i temperatura spadla. Na szczescie do zera i nizej ma jezcze daleko.

Zaczely kwitnac irysy


sadzone jajka



____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies