Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 10:34, 05 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
MartaCho napisał(a)
Ślicznie! Cała rabata będzie przepiękna! Ach, gdyby tak można było Kopiuj- Wklej do mnie zrobić


Rabata dziękuje za pochwały
Bardzo ją lubię,jej zmienność o każdej porze roku
Proszę bardzo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:21, 05 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Sadzone wiosną mikro sadzonki molinii Heidebraut ładnie się rozrosły i przebarwiły szkoda , że nie mam już miejsca,bo bym molinii nasadziła...Uwielbiam je
Hakonki i berberysy też się przebarwiły...







Zakwitła siewka jeżówki


Rdesty Blackfield i bodziszki Bloom time nadal kwitną


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 12:14, 05 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Wiolka5_7 napisał(a)

To hakonechloa macra tak fajnie się przebarwiło

Ps.dzięki Iwonko
To mnie zaskoczyłaś, że to zwykła macra. To jest duża trawa, pod 80-90 cm wielkości i osiąga tę wielkość szybko a tu masz małe kupki. Może młoda po prostu jeszcze. Ona nie ma żadnych pasków na liściach? Jest czysto zielona?

Gdybyś była bliżej to podkradłabym sadzonki już dwa razy kupowałam odmianowe hakonki, które miały się niby przebarwiać na jesieni i ciągle nic. Żółcieją ale bez czerwonych refleksów
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 12:28, 05 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
inka74 napisał(a)
To mnie zaskoczyłaś, że to zwykła macra. To jest duża trawa, pod 80-90 cm wielkości i osiąga tę wielkość szybko a tu masz małe kupki. Może młoda po prostu jeszcze. Ona nie ma żadnych pasków na liściach? Jest czysto zielona?

Gdybyś była bliżej to podkradłabym sadzonki już dwa razy kupowałam odmianowe hakonki, które miały się niby przebarwiać na jesieni i ciągle nic. Żółcieją ale bez czerwonych refleksów


Dobrze zauważyłaś, że kępy są pomniejszone
We wrześniu każda kępę która miała 1 m średnicy umniejszyłam o połowę odcinając na sadzonki dla brata. Więc teraz każda kępa musi się znowu rozrosnąć

Te sadzonki miały 3 sezon i miały 1 m średnicy, więc szybko urosły nie mają pasków ,bo to zwykła macra.

Na innej rabacie mam odmianę Greenhills ,bardzo podobne do macry ,choć mniejsze jakby kępy i ciut ciemniejsze mają źdźbła i przebarwiają się na odcienie pomarańczu...

Tu na fotce Greenhills,rosną od zachodu


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 14:06, 05 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Piękna. Ja kupiłam Nicolas, Beni Kaze i Mulled Wine ale nic z tego. Mają mnie głęboko gdzieś z przebarwieniami a ta ostatnia to w ogóle jakiś niewypał. Niestety tylko All Gold mnie kocha
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
eVka 15:05, 05 lis 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Udała mi się ta wjazdowa co nie,bo jest atrakcyjna cały sezon ,dzięki za pochwały Ewcia

Boska!!!! A wydaje mi się, że przed chwila ja zakładałaś
____________________
Helen 16:06, 05 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Moja macra też tylko zielona z kilkoma paskami żółtymi. Za to hakonka kupiona jako greenhills pięknie się przebarwia, ma różne kolory pomarańczu, czerwieni, żółci i trochę zielonego. Piękna jest, ale nie rośnie tak szybko jak macra.

P.S. Iwonka, jak chcesz, mogę Ci wiosną wysłać połowę sadzonki greenhills.
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 16:08, 05 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
inka74 napisał(a)
Piękna. Ja kupiłam Nicolas, Beni Kaze i Mulled Wine ale nic z tego. Mają mnie głęboko gdzieś z przebarwieniami a ta ostatnia to w ogóle jakiś niewypał. Niestety tylko All Gold mnie kocha


Też mi się podoba w sezonie zielona a jesienią w pomarańczowych odcieniach...

A Twoje rosną w słońcu ? bo w cieniu to nie będą się raczej wybarwiać . Moje All gold nie przebarwione w ogóle
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 16:09, 05 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Helen napisał(a)
Moja macra też tylko zielona z kilkoma paskami żółtymi. Za to hakonka kupiona jako greenhills pięknie się przebarwia, ma różne kolory pomarańczu, czerwieni, żółci i trochę zielonego. Piękna jest, ale nie rośnie tak szybko jak macra.

P.S. Iwonka, jak chcesz, mogę Ci wiosną wysłać połowę sadzonki greenhills.


Moje macry co roku wybarwione ładnie,rosną w słońcu.Greenhills tak samo w odcieniach pomarańczu i czerwieni
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 16:10, 05 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
effka napisał(a)

Boska!!!! A wydaje mi się, że przed chwila ja zakładałaś


Wjazdowa ma 3 sezon,ale już w zeszłym roku był buszzz
Dzięki !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies