Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Marcin89 15:35, 28 sie 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiolka5_7 napisał(a)
Zaczynają kwitnąć piękne zawilce



Na tej rabacie rosną tylko trawy i byliny? Zimozielone jest zaś tło. Tak sobie myślę, że większość moich rabat (pomysły w głowie) jest z traw i bylin właśnie, z dodatkiem krzewów liściastych. Jak przemycić tam jakieś zimozielone? Nie mogę wszędzie napchać kulek z thuji, czy co kawałek jakiś iglak, byle by tylko był U Ciebie właśnie dużo bylin też, non stop coś kwitnie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Kokesz 16:37, 28 sie 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6698
Marcin89 napisał(a)
Na tej rabacie rosną tylko trawy i byliny? Zimozielone jest zaś tło. Tak sobie myślę, że większość moich rabat (pomysły w głowie) jest z traw i bylin właśnie, z dodatkiem krzewów liściastych. Jak przemycić tam jakieś zimozielone? Nie mogę wszędzie napchać kulek z thuji, czy co kawałek jakiś iglak, byle by tylko był U Ciebie właśnie dużo bylin też, non stop coś kwitnie.


Zajrzyj do mnie
U mnie tłem są miskanty ale żeby nie było goło przemyciłam na rabatę stożki z tuji Smaragd

Wstawialam tutaj kiedyś fotki przy okazji konkursu i widać jak to wygląda o różnych porach roku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Wiolka5_7 17:49, 28 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Marcin89 napisał(a)
Na tej rabacie rosną tylko trawy i byliny? Zimozielone jest zaś tło. Tak sobie myślę, że większość moich rabat (pomysły w głowie) jest z traw i bylin właśnie, z dodatkiem krzewów liściastych. Jak przemycić tam jakieś zimozielone? Nie mogę wszędzie napchać kulek z thuji, czy co kawałek jakiś iglak, byle by tylko był U Ciebie właśnie dużo bylin też, non stop coś kwitnie.


Tutaj na fotce tak ale przed tą rabatą i z boku są poduchy cisowe

Tak więc na jednej rabacie mam zimozielone na innych nie. Wystarczy posadzić cebulowe i ciemierniki i zanim rośliny urosną po ścięciu to one będą gwiazdorzyć. Nie trzeba sadzić na każdej rabacie zimozielonych iglaków
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 19:06, 28 sie 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Kokesz napisał(a)


Zajrzyj do mnie
U mnie tłem są miskanty ale żeby nie było goło przemyciłam na rabatę stożki z tuji Smaragd

Wstawialam tutaj kiedyś fotki przy okazji konkursu i widać jak to wygląda o różnych porach roku
Dziękuję, chyba przez zimę będzie czas na buszowanie po ogrodach, bo faktycznie u Ciebie jeszcze nie byłem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 19:12, 28 sie 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiolka5_7 napisał(a)


Tutaj na fotce tak ale przed tą rabatą i z boku są poduchy cisowe

Tak więc na jednej rabacie mam zimozielone na innych nie. Wystarczy posadzić cebulowe i ciemierniki i zanim rośliny urosną po ścięciu to one będą gwiazdorzyć. Nie trzeba sadzić na każdej rabacie zimozielonych iglaków
Czyli znalazłaś "złoty środek"

W sumie mam też bukszpany i trzmieliny Fortune'a. Ciemierniki planuję zakupić, a kiedyś też myślałem o runiance japońskiej, tylko nie mam zbytnio cienistego stanowiska.
Muszę pokombinować. Wygląda na to, że rabaty będą od wiosny robione... Obsuwa

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 20:21, 28 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Marcin89 napisał(a)
Czyli znalazłaś "złoty środek"

W sumie mam też bukszpany i trzmieliny Fortune'a. Ciemierniki planuję zakupić, a kiedyś też myślałem o runiance japońskiej, tylko nie mam zbytnio cienistego stanowiska.
Muszę pokombinować. Wygląda na to, że rabaty będą od wiosny robione... Obsuwa



Tak

Z buksami to nie wiadomo jak będzie, ja miałam też ,ale wywaliłam bo mi ćma zeżarła. Tak runiananka musi mieć cień.

No i dobrze, spokojnie sobie zaplanujesz całą zimę rabaty ,bo będzie duuużo czasu ja tak robiłam a wiosną sadziłam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 13:52, 07 wrz 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Wiola nie dzieliłam nigdy szałwii a chcę to zrobić teraz, tzn poczekam jeszcze bo pięknie kwitnie i tutaj mam pytanie czy końcówka września, październik to jeszcze dobry moment?

Pamiętasz jak pisałaś mi o turzycach gold fountain? Miałaś rację, że w słońcu będą wysychać.
Chciałam zobaczyć jak to będzie i mimo, że mają słońce do ok.13.00 to wysychają. Nie zapewnię podlewania stałego w tym miejscu. W jakim miejscu masz je posadzone bo dumam gdzie przenieść
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:20, 07 wrz 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Wiaan napisał(a)
Wiola nie dzieliłam nigdy szałwii a chcę to zrobić teraz, tzn poczekam jeszcze bo pięknie kwitnie i tutaj mam pytanie czy końcówka września, październik to jeszcze dobry moment?

Pamiętasz jak pisałaś mi o turzycach gold fountain? Miałaś rację, że w słońcu będą wysychać.
Chciałam zobaczyć jak to będzie i mimo, że mają słońce do ok.13.00 to wysychają. Nie zapewnię podlewania stałego w tym miejscu. W jakim miejscu masz je posadzone bo dumam gdzie przenieść


Jesienią możesz dzielić spokojnie

Bo turzyce to jednak wolą cień. Moje mają takie stanowisko i podlewałam je dodatkowo w suszę i w tym roku są bardzo ładne, a miałam je wywalać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:31, 07 wrz 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Piękny mamy wrzesień

Ja się relaksuję a inni jak czytam pracują jak mróweczki
Nic już nie modzę w tym sezonie, ale plany na małe tetrisy wiosną już są







Nowe turzyce fajnie rosną


Pozdrawiam wszystkich!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 16:48, 07 wrz 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Ooo, ładnie jak zwykle
Co to za roślina, na której przysiadł motyl?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies