Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 07:36, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
AnkaK napisał(a)
Cześć Wiolu wiosenne! Cudnie działasz, wszystkie decyzje trafione. Podglądam cichutko, wszystkie ochy i achy napisane Powiedz, czym karmisz magnolie, że rośnie jak opętana? Kocham je więc wyczytałem chyba wszystko o nich i nawet stosuję zalecenia, ale Twoja to jakiś cyborg!

Cześć
Cieszę się ,że Co sie podoba u mnie,dziękuję !
Magnolia dostaje nawóz do magnolii Agrecol i gdy jest susza często jej leję deszczówkę i rośnie jak szalona i tyle opieki z mojej strony
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
frezja 09:22, 16 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Widzisz...moja chyba nigdy nawozu nie dostała.. Poprawiam się jakoś traktowana po macoszemu...oj, ja niedobra.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Wiolka5_7 09:44, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
frezja napisał(a)
Widzisz...moja chyba nigdy nawozu nie dostała.. Poprawiam się jakoś traktowana po macoszemu...oj, ja niedobra.

A wlasnie nawóz jest na zawiązywanie pąków i trzeba pamiętać o podlewaniu w suszę i tyle.... to tak samo jak różaneczniki....nawóz + woda i zawiazuje się pełno pąków...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
HannaR 09:48, 16 mar 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ja moją magnolię przesadziłam 3 tygodnie temu. Kiedy dać jej nawóz? Na jesieni?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
AnkaK 09:58, 16 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Cały ogród podlewasz deszczówką? Masz jakieś zbiorniki?
____________________
Anka Chaos kontrolowany
frezja 10:00, 16 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Wiolka5_7 napisał(a)

A wlasnie nawóz jest na zawiązywanie pąków i trzeba pamiętać o podlewaniu w suszę i tyle.... to tak samo jak różaneczniki....nawóz + woda i zawiazuje się pełno pąków...
Różaneczniki i inne zasilam...oczywiście. Spojrzałam w moje notatki to jednak podsypywałam ją też; dlatego napisałam, że chyba.Więc nie jest tak źle. Za to w tym sezonie zapomniałam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Wiolka5_7 12:29, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
HannaR napisał(a)
Ja moją magnolię przesadziłam 3 tygodnie temu. Kiedy dać jej nawóz? Na jesieni?

Kurczę nie wiem co ci doradzić,bo ja nigdy nie przesadzałam....może zadaj to pytanie na wątku o Magnoliach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:39, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
AnkaK napisał(a)
Cały ogród podlewasz deszczówką? Masz jakieś zbiorniki?

Magnolię,różaneczniki i hortensje staram się podlewać deszczówką.jedynie jak mi zabraknie to idzie z kranu....reszta ogrodu oczywiście z kranu...
Mam zbiornik 1000l podpięty do rynny ....jest to rozwiązanie tymczasowe .bo kiedyś planuję nawadnianie ze studni głębinowej...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:41, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
frezja napisał(a)
Różaneczniki i inne zasilam...oczywiście. Spojrzałam w moje notatki to jednak podsypywałam ją też; dlatego napisałam, że chyba.Więc nie jest tak źle. Za to w tym sezonie zapomniałam

Ja jeszcze nie nawoziłam....zazwyczaj końcem marca/ początkiem kwietnia pierwsze nawożenie stosuję...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 14:01, 16 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
oo moja mama na działce ma 2 takie zbiorniki - ostatnio jeden wichura wywiała z miejsca na szklarnię.. Ogólnie fajna sprawa, bo pojemne toto
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies