Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

mrokasia 09:20, 18 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja też mam gracki ok. 50cm od hortek ale obawiam się, że to blisko. Zobaczymy, bo sadziłam w zeszłym roku więc nie były zbyt wypasione .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 09:30, 18 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ja też mam gracki ok. 50cm od hortek ale obawiam się, że to blisko. Zobaczymy, bo sadziłam w zeszłym roku więc nie były zbyt wypasione .

Dziewczyny ja miałam 1 m odległości między miskantami Silberspinne a limkami i musiałam przesadzić bo wchodziły na siebie.
____________________
Wiolka5_7 09:33, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
effka napisał(a)

Dziewczyny ja miałam 1 m odległości między miskantami Silberspinne a limkami i musiałam przesadzić bo wchodziły na siebie.

Tylko te Silberspinny to potwory rosną
Ja miałam 1 m i myślę,że ok,bo przecież gracki pójdą w górę a hortki trochę się pochylą do przodu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasiolaaa 09:44, 18 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Mrokasiu wiem z doswiadczenia ze to zbyt bliska odleglosc hortki sie rozrosna jak potwory wiem co sie u mnie dzieje Wiolus masz racje i super efekt trawy z hortkami bedzie na wypasie ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
basia3012 18:20, 18 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Wiolu, poczytałam, pooglądałam. Widzę zmiany. Chyba u Was cieplej. U nas zimnica i nadal wieje.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
AnkaK 18:23, 18 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Ja mam miskanty może z 50 cm za hortensjami, ale na moim piachu nic nie rośnie gigantyczne. Oprócz chwastów oczywiście bo te mają się znakomicie.
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Wiolka5_7 21:06, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
basia3012 napisał(a)
Wiolu, poczytałam, pooglądałam. Widzę zmiany. Chyba u Was cieplej. U nas zimnica i nadal wieje.

U mnie nie wieje i nawet ciepło dziś było
Zrobiłam dziś obchód po ogrodzie i byłam w szoku...
Berberysy ruszają,trzmieliny,irga,trawy,szałwie,jeżówki...muszę w sobotę pociąć cisy ,bo prawie im pąki pękają i resztę traw i carexów....
Nawet szafirki kolor pokazują,a nie mowiąc jakie duże są tulipany i czosnki ...szok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:10, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
AnkaK napisał(a)
Ja mam miskanty może z 50 cm za hortensjami, ale na moim piachu nic nie rośnie gigantyczne. Oprócz chwastów oczywiście bo te mają się znakomicie.

Wiadomo rosliny u kazdego rosną inaczej,bo inne warunki mają a chwasty to już u każdego jednakowo rosną nawet w piachu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 21:35, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiola, mam takie zapytanko do Ciebie - jak do tej pory swoje jezówki dzieliłam przez wykopanie kępy, podział i sadzenie. Ale kombinuję, czy nie dałoby się np nożem odkroić kawałka (tak jak np Toszka poleca z hakone), a resztę zostawić w glebie. Próbowałaś może tak?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Wiolka5_7 21:43, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kasia_CS napisał(a)
Wiola, mam takie zapytanko do Ciebie - jak do tej pory swoje jezówki dzieliłam przez wykopanie kępy, podział i sadzenie. Ale kombinuję, czy nie dałoby się np nożem odkroić kawałka (tak jak np Toszka poleca z hakone), a resztę zostawić w glebie. Próbowałaś może tak?

Możesz tak zrobić...ja tak robiłam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies