Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

AnnaCh 10:35, 05 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiola, ruszyło u Ciebie hakone??? Bo u mnie nic nie widać i się trochę zaczęłam martwić. Możliwe, że mi padło wszystkie 11 kępek?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiolka5_7 11:16, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
AnnaCh napisał(a)
Wiola, ruszyło u Ciebie hakone??? Bo u mnie nic nie widać i się trochę zaczęłam martwić. Możliwe, że mi padło wszystkie 11 kępek?


Ruszyło ... niemożliwe żeby padło....pogrzeb przy ziemi....jeśli są czerwone kiełki to wszystko ok
W półcieniu,cieniu rusza później a w słońcu szybciej...
Moje sadzone w listopadzie żyją i powoli puszczają....więc z Twoimi na pewno też ok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasiab 11:24, 05 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej Wiolu. Moje tez nie dają oznak życia... Dzisiaj pojde grzebać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 11:26, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
kasiab napisał(a)
Hej Wiolu. Moje tez nie dają oznak życia... Dzisiaj pojde grzebać

Spokojnie ...pogrzeb... hakonki to twarde sztuki a zimy przecież nawet nie było
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 11:49, 05 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)
Uwielbiam te limonkowe kępki carexów....
Ja też uwielbiam, tak pięknie świecą w słońcu.
Nie wiedziałam, że taki "japoński" zakątek jest u ciebie Śliczny! I ta ławeczka jaka klimatyczna... Super. I widzę dereniową rabatę w tle... Wydawało mi się, że jest w innym miejscu
Front z Kiku i magnolią perfekcyjnie przygotowany. Czekamy na kwiatuchy Przez cały tydzień ma być około 20 stopni, szkoda tylko że tak sucho...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
AnnaCh 11:51, 05 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiolka5_7 napisał(a)
Ruszyło ... niemożliwe żeby padło....pogrzeb przy ziemi....jeśli są czerwone kiełki to wszystko ok
W półcieniu,cieniu rusza później a w słońcu szybciej...
Moje sadzone w listopadzie żyją i powoli puszczają....więc z Twoimi na pewno też ok
Sprawdzę jeszcze dzisiaj. Moje właśnie w cieniu, za domem, w tej chwili praktycznie całe słońce dom zabiera.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
SlonecznyOgrod 13:16, 05 kwi 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej Wiola, coś czuję, że teraz w tych najbliższych ciepłych dniach Twoja magnolia zrobi furorę, jak co roku a nawet większą.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 13:32, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Iwonka napisał(a)
Ja też uwielbiam, tak pięknie świecą w słońcu.
Nie wiedziałam, że taki "japoński" zakątek jest u ciebie Śliczny! I ta ławeczka jaka klimatyczna... Super. I widzę dereniową rabatę w tle... Wydawało mi się, że jest w innym miejscu
Front z Kiku i magnolią perfekcyjnie przygotowany. Czekamy na kwiatuchy Przez cały tydzień ma być około 20 stopni, szkoda tylko że tak sucho...



Kochana przecież moje początki przedogródka to miał być styl japoński
Zmiany zaszły duże łącznie ze stylem ogrodu ,ale jakiś kawałek 'japońskiego' został
Cis jest od jesieni ...zastąpił zdechłego niwaki z jałowca
Ławeczka ładna i praktyczna ...można przycupnąć w cieniu
Dzięki Iwonko za miłe słowa

Tutaj kończy się przedogródek i jest przejście do ogrodu z altaną... tamta część w połowie zrobiona...jeszcze będzie sporo zmian za jakiś czas

Magnolia już ma coraz więcej pękniętych pąków a wiśnia krok za nią więc za chwileczkę ,za momencik ... pogoda ma być sprzyjająca...chociaż ten brak deszczu oj ciężki w tym roku los ogrodników, rolników...

Miłej niedzieli
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:34, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
AnnaCh napisał(a)
Sprawdzę jeszcze dzisiaj. Moje właśnie w cieniu, za domem, w tej chwili praktycznie całe słońce dom zabiera.


No to wszystko jasne
moje w półcieniu też tylko czerwone kiełki przy ziemi a te w słońcu już mają źdźbła na wierzchu...więc różnica spora jeśli chodzi o stanowisko...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:38, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hej Wiola, coś czuję, że teraz w tych najbliższych ciepłych dniach Twoja magnolia zrobi furorę, jak co roku a nawet większą.


Czekam na nią z utęsknieniem cały rok, tak samo jak na wiśnię Kiku
Jeszcze świdośliwa zakwitnie niespodziewanie...
Uwielbiam drzewa kwitnące wiosną
dobrze,że mrozy sobie poszły....na Święta powinno być kwieciście
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies