Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 21:09, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
Mylka napisał(a)
Pięknie. No petarda jakaś Spójnie zarówno w kompozycjach rabatowych jak i w nawierzchni, elewacji domu. Bardzo mi się podoba.

Wiele osób rezygnuje z bukszpanów na rzecz cisów. Czytałam że Ty tez wymieniłaś kule bukszpanowe na cisowe. Hmmm a ja sadzę nowe bukszpany. Ciągle liczę że ta ćma to jeszcze 1 lub 2 sezony i plaga bedzie mniejsza. Bo skąd wiadomo czy na cisy też nie spadnie jakaś zaraza? Mam wiele własnych sadzonek i żal rezygnować


Moniu bardzo mi miło za Twoje pochwały fajnie,że nie tylko nan się podoba ogród i reszta
Dziekuję

U mnie w tym roku znowu ćma się pojawiła tydzień temu ,to już 3 rok z rzędu więc stąd zmiana na cisy.... inaczej bym sadziła buksy....

Ja też wszystkie kule z bukszpanu przez kilka lat sama uformowałam z krzaczorków,więc też szkoda

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:11, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
ajka napisał(a)
A właśnie, ta ćma to w całej Polsce jest? Moja teściowa w lubuskim ma pełno bukszpanów i nich ich nie atakuje, a mój eM nie bardzo chce ich, ze względu na tą ćmę.


Jeszcze nie wszędzie dotarła póki co ,bo np. u moich rodziców też nie ma na szczęście... a ja mam już trzeci rok z rzędu, właśnie tydzień temu się pojawiła...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:13, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
Ania111 napisał(a)



Wiola ,

Piękne te trawki
Jaką to nazwa ???



Aniu te po prawej to Hakonechloa Albostriata a po lewej Hakonechloa Aureola
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:14, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
galgAsia napisał(a)
A teściowa to jest pewna, że nie ma? Niestety, w lubuskim ćma też jest... Ona jest już chyba wszędzie...


Jeszcze nie wszędzie.... u moich rodziców nie ma ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:16, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
effka napisał(a)
Ja wczoraj zauważyłam kolejny rzut ćmy, małe gąsieniczki niestety... Dzisiaj lub jutro będzie oprysk, choć w niedziele ma padać ale i tak opryskam.


Ja tydzień temu u siebie dojrzałam wrr co roku pierwszy rzut mam na młodych przyrostach...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:22, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
effka napisał(a)

Extra, taras powstaje, szybciutko mąż zrealizował obietnice!!!
Co do zakupów, ja też miałam nic nie kupować ale coś tam czasami kupię
Pięknie, idealnie od Ciebie!


No extra Effcia !
Zakupy ogrodowe są super, jak ich nie robić, skoro tyle sprawiają radości

Buziaki !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kaz742011 22:24, 29 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Wczoraj byłam w ogrodniczych i w żadnym nawet kulki buszkanowej nie było . U nas też ćma szalała więc pewnie zrezygnowali. Ale kusiło mnie co by sobie takich małych ciskow kupić i od małego je w kulki prowadzić. Chyba tak zrobię . Moje elegantissimy też pokulkowałam chociaż one w kształcie do formowania ciężkie. Zobaczymy co z tego mojego cięcia wyjdzie .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 22:26, 29 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja tydzień temu u siebie dojrzałam wrr co roku pierwszy rzut mam na młodych przyrostach...

Straszne te plafi, u mnie jeszcze wszędzie mam wszyscy, dosłownie wszędzie chyba odpalę chemię bo już nie mam sił do niej.
____________________
Wiolka5_7 22:53, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
kaz742011 napisał(a)
Wczoraj byłam w ogrodniczych i w żadnym nawet kulki buszkanowej nie było . U nas też ćma szalała więc pewnie zrezygnowali. Ale kusiło mnie co by sobie takich małych ciskow kupić i od małego je w kulki prowadzić. Chyba tak zrobię . Moje elegantissimy też pokulkowałam chociaż one w kształcie do formowania ciężkie. Zobaczymy co z tego mojego cięcia wyjdzie .


Pewnie tak .... u mnie w zeszłym roku na szkółce blisko domu też ćma była,bo z gosciem gadałam i widziałam łysawe buksy.... eh

Kup sobie ciski i formuj.... moje krzaczorki posadzone rok temu wczesną wiosną wyglądają już tak....
Za rok będzie poducha

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:56, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
effka napisał(a)

Straszne te plafi, u mnie jeszcze wszędzie mam wszyscy, dosłownie wszędzie chyba odpalę chemię bo już nie mam sił do niej.


No straszne Effcia nie uwierzysz ,wczoraj dojrzalam mszyce na płatkach tulipana :/ więc u mnie tez plagi.... ćma, mszyce, mrówki wszędzie.... eh
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies