Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 10:44, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Sanka napisał(a)
Wiola co tu dużo pisać ogród przepiękny.
Jakie hakone polecasz na pełne słońce?


Dziękuję za pochwały
Hakonki z tych co mam..... Macra-zielona, Albostriata, Greenhills, Aureola.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:45, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
sarenka napisał(a)
A jakie to hakonki kupiłaś? Jakoś tak średnio je rozróżniam


Macra-zielona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:48, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Helen napisał(a)
Wiola, piękne będą te hakonki w przyszłym sezonie Ale wiem, wiem, nieuczciwość i nabijanie kasy bardzo denerwuje...


Zobaczymy

Kupowałam hakonki zdecydowanie lepszej jakości i za mniejszą kasę.... ale w tym roku widać ,że większość idzie na ilość a nie na jakość .... trudno , posadzone niech rosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:51, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
kawa8002 napisał(a)



Wiolu, a jaki to sklep?

Ogrodniczy lublin , kupiłam w tym sklepie z polecenia forumowiczki, ale widać,że ta partia co mi sprzedali była gorszej jakości ....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:52, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Kawa napisał(a)
Wiola no pięnie te twoje hakone sa niesamowite!


Dziękuję Kamilko hakonki kocham i one chyba mnie też
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:53, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Aneta1309 napisał(a)
Wiola napisz gdzie mam nie kupować


Ogrodniczy Lublin....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 11:05, 29 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Wiadomo urosną ,ale nie o to chodzi Effcia.... zapłaciłam nie mało za sadzonki w 1l doniczkach z czego połowa była ok a druga polowa to byly sadzonki zrobione niedawno z pociachanej na cztery sadzonki hakone... napakowane w substrat i w ogóle nieukorzenione.... więc to jest oszustwo w biały dzień i nabijanie sobie kasy ... wrrr

Nie polecam tego sklepu

Ja też bym nie kupowała ale nie chcialam czekać

Ta u mnie w nocy straszyli burzami a tu popadalo 5 min. eh
A jak wyglada spalony trawnik nawozem ?

no to bardzo nieuczciwe, żadne szanujący się szkółkarz nie sprzeda nieukorzenionych sadzonek. Dlatego ja sobie już odpuściłam roślinne zakupy w tym sezonie...
Jaki to sklep?

Trawnik tam gdzie za dużo sypnęłam nawozu wygląda jak sianko na polu... nie do odratowania niestety, na szczęście nie tak dużo jest takich miejsc, w zasadzie tylko tam gdzie nie podlałam od razu tylko na drugi dzień (przy poprzednim nawozie Substralu 100 dni nie miało to znaczenia), więc jak już trawa wokół się zazieleni i będę widziała efekty nawożenia, te spalone miejsca wydrapię i zasieję nową trawę.

Edit. doczytałam co ta za sklep.
____________________
sarenka 11:19, 29 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 11:19, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
effka napisał(a)

no to bardzo nieuczciwe, żadne szanujący się szkółkarz nie sprzeda nieukorzenionych sadzonek. Dlatego ja sobie już odpuściłam roślinne zakupy w tym sezonie...
Jaki to sklep?

Trawnik tam gdzie za dużo sypnęłam nawozu wygląda jak sianko na polu... nie do odratowania niestety, na szczęście nie tak dużo jest takich miejsc, w zasadzie tylko tam gdzie nie podlałam od razu tylko na drugi dzień (przy poprzednim nawozie Substralu 100 dni nie miało to znaczenia), więc jak już trawa wokół się zazieleni i będę widziała efekty nawożenia, te spalone miejsca wydrapię i zasieję nową trawę.

Edit. doczytałam co ta za sklep.


No właśnie nieuczciwe.... wrrr ! Nigdy nie kupowalam w niesprawdzonym sklepie.... dostalam namiar od forumowiczki,bo jej przyslali bardzo ladne sadzonki.... a mi przyslali takie coś,eh....

Ja już w ogóle nie mam zamiaru kupować przez internet.... to nie ta jakość co kiedyś ...

Wiesz co z tym nawozem to i u mnie miejscami sianko.... musiał się dobrze nie rozpuścić ten nawóz jak podlewałam więc nie jesteś sama


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 12:12, 29 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


No właśnie nieuczciwe.... wrrr ! Nigdy nie kupowalam w niesprawdzonym sklepie.... dostalam namiar od forumowiczki,bo jej przyslali bardzo ladne sadzonki.... a mi przyslali takie coś,eh....

Ja już w ogóle nie mam zamiaru kupować przez internet.... to nie ta jakość co kiedyś ...

Wiesz co z tym nawozem to i u mnie miejscami sianko.... musiał się dobrze nie rozpuścić ten nawóz jak podlewałam więc nie jesteś sama



Dlatego poleca substral 100 dni, nie ma opcji, że przenawozisz czy źle podlejesz bo on sie wolno rozpuszcza.

Masz racje co do tych zakupów online, nawet w moim ulubionym A. sadzonki z 2017r a z 2019 różniły się bardzo. Teraz sprzedają juz totalne maluchy a ceny ciągle rosną... Perovskia z zeszłego roku nadal jest malutka i nawet nie kwitnie...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies