Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

kawa8002 12:20, 29 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)

Ogrodniczy lublin , kupiłam w tym sklepie z polecenia forumowiczki, ale widać,że ta partia co mi sprzedali była gorszej jakości ....



OOOOOO, to ja go polecałam. Zamawiałam dwa razy w tym roku. Pierwsze były piękne i nadawały się nawet do dzielenia. Drugie już zdecydowanie mniejsze, ale tragedii nie było.
Pewnie jest jak piszesz. W tym roku bum na rośliny i wszystko z tym związane, więc pewnie, by mieć więcej, dzielą przed wysłaniem. Niefajnie, tym bardziej, że ceny też wygórowane. Intensywnie poszukuję jeżówki vintage wine i znalazłam. Za 49 zł w pojemniku p9. Szaleństwo. Nie kupiłam.
____________________
Kasia między polem a lasem
Zakrecona 14:44, 29 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny, a ten substral 100 dni, to chyba bardziej na wiosnę?

A na jesień co można zasiać, bo pewnie moje trawiszcze też można by zasilić

Z sadzonkami to prawda, ceny coraz wyższe, nieuczciwych sprzedawców sporo, ale co zrobić jak lokalnie ogrodnicza posucha. Są najzwyklejsze jałowce, hortensje, trzmieliny, jakieś pampasówki...
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wiaan 14:51, 29 lip 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5129
Ja także polecałam, ale u mnie były ukorzenione sadzonki. Szkoda, że tak zrobili Mnie się w ogóle odechciewa zamawiania w necie. Czekanie, stres co przyjdzie i nieuczciwość.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:43, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
effka napisał(a)

Dlatego poleca substral 100 dni, nie ma opcji, że przenawozisz czy źle podlejesz bo on sie wolno rozpuszcza.

Masz racje co do tych zakupów online, nawet w moim ulubionym A. sadzonki z 2017r a z 2019 różniły się bardzo. Teraz sprzedają juz totalne maluchy a ceny ciągle rosną... Perovskia z zeszłego roku nadal jest malutka i nawet nie kwitnie...


A Danusia chyba go nie polecała ....

No w A....r Też sadzonki o wiele mniejsze niestety.... roślinki nie mają kiedy urosnąć szczerze to już raczej wszędzie o tejwiele porze kiepski towar,wielu się przekonało
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:52, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
kawa8002 napisał(a)



OOOOOO, to ja go polecałam. Zamawiałam dwa razy w tym roku. Pierwsze były piękne i nadawały się nawet do dzielenia. Drugie już zdecydowanie mniejsze, ale tragedii nie było.
Pewnie jest jak piszesz. W tym roku bum na rośliny i wszystko z tym związane, więc pewnie, by mieć więcej, dzielą przed wysłaniem. Niefajnie, tym bardziej, że ceny też wygórowane. Intensywnie poszukuję jeżówki vintage wine i znalazłam. Za 49 zł w pojemniku p9. Szaleństwo. Nie kupiłam.


Myślę,że na początku sezonu mieli jeszcze ladny towar,a teraz to już co leci,aby sztuka była

No właśnie ceny wygórowane za takie coś,wrrr ! :/ wiesz jedną sadzonkę to pociachali na 4 przed wysyłką,bo zlozylam do kupy te kawałki i pasowały, ha ha.... takie coś to przesada !

Zwariowali z tą ceną ! Szok !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:57, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Zakrecona napisał(a)
Dziewczyny, a ten substral 100 dni, to chyba bardziej na wiosnę?

A na jesień co można zasiać, bo pewnie moje trawiszcze też można by zasilić

Z sadzonkami to prawda, ceny coraz wyższe, nieuczciwych sprzedawców sporo, ale co zrobić jak lokalnie ogrodnicza posucha. Są najzwyklejsze jałowce, hortensje, trzmieliny, jakieś pampasówki...


Na pewno na wiosnę... na jesień to potasowo-fosforowy....

No w tym roku wykorzystują tą epidemię i ceny właśnie wygórowane a jakosc kiepska,bo popyt rośnie,a nie nadążaja z produkcją....

Niestety w szkółkach wszystkiego się nie kupi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 16:01, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Wiaan napisał(a)
Ja także polecałam, ale u mnie były ukorzenione sadzonki. Szkoda, że tak zrobili Mnie się w ogóle odechciewa zamawiania w necie. Czekanie, stres co przyjdzie i nieuczciwość.


Tobie wyslali piękne sadzonki,dlatego też tam zamówiłam... trudno .... nie chciałam się bawić w reklamację....
A jeszcze mnie zastanawia czy to są na pewno Macra- zwykła ,bo podobne bardziej do moich Greenhills....

Mnie się już odechciało, dobrze że już mam prawie skonczone rabaty... resztę kupię w szkółce lokalnej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
m_gocha 17:21, 29 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wiola! Po cichutku podglądam Na wpisy z reguły czasu brak
Pięknie u Ciebie ! Hakonki szleją na maxa Cis niwaki przeuroczy

Nowe rabaty podziwiam m.in. za konsekwencję w doborze roślin i szybkość decyzji i działania

Czym różni się hakonka Greenhils od zwykłej Macra?
A Albostriada od Allgold?

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
eVka 17:34, 29 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


A Danusia chyba go nie polecała ....

No w A....r Też sadzonki o wiele mniejsze niestety.... roślinki nie mają kiedy urosnąć szczerze to już raczej wszędzie o tejwiele porze kiepski towar,wielu się przekonało

Właśnie wiem, że na tym forum kest niepolecany a ja teraz po doświadczeniu ze zwyklym nawozem bardzo go polecam, nie ma niebezpieczeństwa przenawożenia. Trawa po nim jest soczyscie zielona i rośnie bardzo intensywnie.
____________________
Nowa12 20:05, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

no to bardzo nieuczciwe, żadne szanujący się szkółkarz nie sprzeda nieukorzenionych sadzonek. Dlatego ja sobie już odpuściłam roślinne zakupy w tym sezonie...
Jaki to sklep?

Trawnik tam gdzie za dużo sypnęłam nawozu wygląda jak sianko na polu... nie do odratowania niestety, na szczęście nie tak dużo jest takich miejsc, w zasadzie tylko tam gdzie nie podlałam od razu tylko na drugi dzień (przy poprzednim nawozie Substralu 100 dni nie miało to znaczenia), więc jak już trawa wokół się zazieleni i będę widziała efekty nawożenia, te spalone miejsca wydrapię i zasieję nową trawę.

Edit. doczytałam co ta za sklep.


Ja bym się tym tak bardzo nie przejmowała Ewa bo to się zawsze może zdarzyć że gdzieś się za dużo nasypie albo za mało wody przyjdzie. Takie miejsca szybko się odbudowują i nie trzeba siać w te miejsca nowej trawy. Koleżanka ostatnio dużą część trawnika tak zalatwiła i niedługo trwało żeby się zazielenił ponownie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies