Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przedziwny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedziwny Ogród

Ewa777 16:29, 03 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Ale cudowne pole porzeczkowe

Agatko, masz cudowny ogród Fajnie, że Dorotka zrobiła te zdjęcia Co za perfekcyjne cięcie krzewów i te kwiaty w donicach - cudowności
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
AgataM 19:25, 06 maj 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Kochani....Przepraszam,że nie odpisuję na Wasze wpisy, ale obiecuję szybko nadrobić zaległości. Ciągle nie mam czasu. Tłumaczę sobie, że albo dzień jest za krótki, albo szybko się starzeję. Praca zawodowa, ogród, i znowu praca... również domowa pochłania mnie bez reszty. Powoli ogród doprowadzam do takiego stanu jak chciałam.
Do ogrodu przybyło mi trochę roślinek. Niektóre kupowałam w szkółkach inne przez internet:
Kamelie - 4 szt.- sa w donicach
Dereń Paul Scarlet- 3 szt.
Lawenda biała Edelweiss - 25 szt.
Hortensja Medical Mont Blanc - 13 szt.
Dalie kaktusowe czerwone – 14szt.
Goździk brodaty niski w kolorze fuksji – 10 szt.
Pierwiosnki wyniosłe bordowe – 6szt.
Kocanka – 10szt.
Róże angielskie bordowe (…) – 12szt.
Trochę surfinii…….
Goździki ogrodowe – 90 szt. Wysiałam je sama. Jeszcze są na tackach.
Wysiałam jeszcze jeżówkę bezpośrednio do gruntu na rabacie o długości 18 m. Mam nadzieję, że wzejdzie i będzie miała ten kolor. Nie planuję później jej rozsadzać, niech będą od razu gęste kępy.
U mnie cały dzień pada
Pozdrawiam majowo

____________________
AgataM Przedziwny Ogród
anpi 21:01, 06 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
O!Agatko! Zawrotne ilości kwiecia...! I to po ile sztuk..., będziesz sadzić grupami, by były większe plamy koloru, czy raczej rzędami?
Czekamy na spektakl
U mnie też leje, ale roślinki nieźle podskoczyły w ostatnich dniach!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 22:31, 06 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Dorota123 napisał(a)
Zmierzam ścieżką do domu, ale nie wchodzę. Pies skutecznie zapowiada moje odwiedziny i Agatka wychodzi do ogrodu. No i jej stały tekst " teraz to nie ma nic ciekawego"







nic ciekawego ...przepięknie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
malgorzata_s... 22:37, 06 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Coś pięknego te żółte dekoracje Wiosną jednak koloru nam trzeba
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Milka 07:04, 07 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja zachwycona dekoracjami i całym ogrodem.
No kochana, poszalałaś z roślinami. Ja raptem 5 nowych roślin zakupiłam i nadal nie posadzone
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AgataM 12:21, 07 maj 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Dorota123 napisał(a)
U Agi są śliczne migdałki, no i te wijące się po całym ogrodzie ścieżki, ronda, podniesione kamienne rabaty.








Dorotko dziękuję bardzo

____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AgataM 12:37, 07 maj 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Makao_J napisał(a)
O kurcze, przypomniało mi się moje dzieciństwo. Moi rodzice mieli pole porzeczki czarnej. Co roku zrywaliśmy. Nie było kiedyś maszyn więc ręcznie. Cała wieś przychodziła na zarobek


Moje dzieciństwo związane było bardziej z sadami. Przeważały jabłonie i były też pestkowe: śliwy i brzoskwinie.

Początki porzeczki były podobne jak u Ciebie. Też rwaliśmy ręcznie. Ale marzeniem męża, było mieć w pełni zmechanizowane gospodarstwo,tym bardziej, że Jego kręgosłup często dawał znać o sobie. Gdy przybywało areałowo pół, zaczął pisać różne programy unijne. Ma do tego dryg, bo mu wszystkie przechodziły. Zakupił odpowiednie maszyny (jest tego trochę) i w tym momencie w czasie zbiorów potrzebuje 1-2 osoby. Najgorsze, że prawie całe urlopy przeznaczał na kombajnowanie porzeczki.

Pozdrawiam







____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Kasiolaaa 12:59, 07 maj 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
wszystko jest piekne ale wejscie do domu urocze ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
AgataM 14:54, 07 maj 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Ewa777 napisał(a)
Ale cudowne pole porzeczkowe

Agatko, masz cudowny ogród Fajnie, że Dorotka zrobiła te zdjęcia Co za perfekcyjne cięcie krzewów i te kwiaty w donicach - cudowności



Dziękuję bardzo Rzeczywiście, pole i nie tylko to, jest zadbane. Zawiązków jest dużo. Zobaczymy jaka będzie "zimna Zośka"....

W donicach planuje zmiany. Bratki pójdą na rabaty, a tu.... jeszcze nie wiem co







____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies