Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przedziwny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedziwny Ogród

Waclaw 12:02, 07 mar 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
CIEMIERNIKI ZAWSZE POPRAWIAJĄ MI HUMOR
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
AgataM 19:49, 07 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
popcorn napisał(a)
Ale pięknie u Ciebie Mimo śniegu! U mnie płasko jak stół! Trzeba wymyślić jakąś strukturę... żeby zimą też ciekawie było, jak u Ciebie. pozdrawiam!


Dziękuję Moja działka też była płaska I była by do tej pory,gdyby sytuacja nie zmusiła mnie do wykonania pierwszego wzniesienia. Stało się to za sprawą otrzymanych roślin, krórymi obsadziłam otoczenie szamba (jeszcze nie miałam kanalizacji). Miały być liliowce,ale okazały się pałką wodną. Nie spodziewałam się, że są takie inwazyjne. Jedynym rozwiązaniem było wszystko mocno ściąć, spryskać Randapem, nakryć czarną folią, zrobić murek i zasypać ziemią. Pierwszy murek był z palisad betonowych, dużo później obłożyliśmy kamieniem. Kolejne podniesione rabaty powstały po zrobieniu oczka wodnego. Przy okazji udało się zrobić ścieżki,które też nie są na jednym poziomie.Kamienia było na tyle, że wpadłam na pomysł, żeby zrobić murek poprzeczny i podstawy do dwóch pergoli ( na razie...jeszcze jest jedna do wmurowania).
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AgataM 19:52, 07 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Alija napisał(a)
Co prawda mam już dość śniegu, ale zdjęcia twojego ogrodu piękne. No i te metalowe ozdoby super! Pozdrawiam!


Mam nadzieję, że takiego śniegu już nie będzie. W planach są kolejne metalowe elementy. Ale nie chcę zapeszać
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Agatorek 19:56, 07 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
AgataM napisał(a)


Mam nadzieję, że takiego śniegu już nie będzie. W planach są kolejne metalowe elementy. Ale nie chcę zapeszać


Bardzo lubię metal w ogrodzie , także będę zaglądać.
Ta Twoja pergola ma taki bardzo ładny niespotykany kształt (chodzi mi o ten „czubek”).

Piękne ciemierniki .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AgataM 19:59, 07 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
A_gawa napisał(a)


Fantastyczne ujęcie. Śliczne zestawienie. Ach, wiosno, przyjdź już.


Dziękuję Lubię odważne kolory... Chyba dlatego długo wahałam się by zaistnieć na Ogrodowisku. Wtedy większość miłośników ogrodów prezentowała eleganckie, stonowane kolory
Też tęsknię za wiosną
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AgataM 20:04, 07 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Karllo napisał(a)
Na powyższym cytowanym zdjęciu przepiękne rudbekie i złocienie. Nie wiem, co to jest ta piękna, pręcikowa ciemnoniebieska bylina. Jak długo ta bylina kwitnie? Naprawdę daje bardzo fajny kontrast.


Witam u mnie
Tam nie ma rudbekii... tam są jeżówki A ten fioletowy kwiat to liatra.
Dziękuję za odwiedziny
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AgataM 20:05, 07 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
gogo napisał(a)


Agatko, zanim powstał ogród w obecnym kształcie też siałam dalie przy warzywach i w kamiennych gazonach i pięknie mi kwitły
Traktowałam je jako jednoroczne.

Coś tam z ozdób do domu zrobiłam, wianki też
Leszczyny u mnie w okolicy brak, muszę wymyślić inny materiał na wianki.


Byłam u Ciebie i widziałam. Piekne!
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AgataM 20:07, 07 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
BASIA8 napisał(a)
Piękności zakupy A gdzie takie kupiłaś?


W O.. i LM. Też mi się podobają

____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AgataM 20:10, 07 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
eda napisał(a)


Witaj Agatko
Super Ciemierników nigdy za wiele też je uwielbiam i chciałabym dokupić innych kolorków bo z siewków nie udało mi się i mam te podstawowe kolory i je kocham
buziaczki zostawiam


W LM w Rzeszowie jest spory wybór. Nie wiem jak w pozostałych.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AgataM 17:37, 16 mar 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Waclaw napisał(a)
CIEMIERNIKI ZAWSZE POPRAWIAJĄ MI HUMOR


Witaj Od pewnego czasu też mi poprawiają nastrój... Tym bardziej gdy w ogrodzie jeszcze buro i ponuro, kwiaty ciemierników cieszą oczy


____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies