Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Ania111 12:24, 02 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
basia3012 napisał(a)









Basiu ,

słów mi brakło i dech zaparło ,
no cudnie ,
i co jak mam jeszcze napisać ,
jestem pod wielkim wrażeniem ,
ile one mają lat ?
że takie piękne i okazałe ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
basia3012 12:35, 02 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Kim napisał(a)
Basiu zajrzałam na wynalazek kancikowy bardzo fajny pomysł ,muszę mojemu mężowi pokazać ,może i skopiujemy Wasz patent



Bożenko, jak ten przyrząd pasuje to kopiuj kochana ile chcesz.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:46, 02 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
anabuko1 napisał(a)

Cudne. Róze też.
A tak w ogóle to sporo masz tych powojników .
I to wszystkie duże.
Czym je zasilasz ?
Ile mają latek ??
Moje w większości też ładne.
Ale parę jest takich słabiej rosnących.
I nie wiem czy to miejsce czy odmiana na to wpływa.
Pozdrawiam Basiu


Aniu, ja stosuję taki trik bujności, trochę oszustwo. Sadzę po 2 powojniki jednej odmiany obok siebie. Ktoś może pomyśleć, że to jeden powojnik taki bujny. A to dwa.
Zasilam je różnie. W zeszłym roku to podeszłam do zasilania ambitnie i podlewałam wodą z florovitem. Ale to jednak dużo czasu zajmowało. W tym roku zasiliłam sypkim nawozem do roślin kwitnących zmieszanym z nawozem do pomidorów i papryki. Ale te granulki jeszcze do dzisiaj leżą nierozpuszczone. Najlepiej jednak podlewać z nawozem płynnym. Tak jak Danusia radzi. Większość powojników ma 3 lata, niektóre 2 lata a kilka jest w zeszłe lato dosadzone. Róże to w zeszłe lato posadziłam.
Twoje powojniki Aniu są bardzo piękne, bujne. Oglądałam je. I chyba są wielkokwiatowe. U mnie to większość jest powojników włoskich, viticella. Tylko jeden taki różowy to Comtesse de Bouch.... Nie pamiętam dalej.
Fakt, Aniu. Dużo jest tych powojników. Myślę, że za ogrodzeniem, przy obeliskach i w ogrodzie to może być około 100 sztuk.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:47, 02 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Roocika napisał(a)
Basiu ale masz powojnikowy spektakl. Gdybym była przechodniem to bym się pewnie zatrzymała na oglądanie.
Mój synek, 16 m-cy, uwielbia truskawki i poziomki, jak tylko wychodzi do ogrodu, krzyczy mniam mniam i leci do skrzynek. Muszę pilnować, żeby siostrze coś zostawił

Asiu, dziękuję za miłe słowa. Czasem ludzie oglądają. One są dla nas wszystkich. Aby było piękniej i milej.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:49, 02 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
alis napisał(a)
Prześliczne powojniki, ten bordowy to jaki?


Alu, dziękuję. Ten bordowy to Słowianka, powojnik włoski, viticella. Polecam go długo i obficie kwitnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:52, 02 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Kasiolaaa napisał(a)
Basiu nic dodac nic ujac wszystko bajeczne


Dzięki Kasiu. U mnie są powojniki a u Ciebie róże. Widziałam i podziwiałam je. A jeszcze pewnie niektóre dopiero zakwitną.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:58, 02 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Ania111 napisał(a)



Basiu ,

słów mi brakło i dech zaparło ,
no cudnie ,
i co jak mam jeszcze napisać ,
jestem pod wielkim wrażeniem ,
ile one mają lat ?
że takie piękne i okazałe ?


Aniu, dziękuję. Miło czytać takie słowa. One w większości mają po 3 lata, niektóre 2 lata a kilka jest posadzonych w ubiegłym roku.
Ja sadzę obok siebie, w jednym długim dołku po 2 sztuki tej samej odmiany. I może dlatego jest taki efekt bujności.
Poza tym ta grupa powojników włoskich ma mniejsze kwiaty ale za to bujnie rośnie w krzew. Mam kilka powojników wielkokwiatowych posadzonych zanim jeszcze świadomie kupowałam rośliny. One są dużo mniej okazałe w bujność krzewu, niektóre słabo kwitną a rosną już około 10 lat. Rosną bo rosną, nie wyrzucam ich. Ja polecam powojniki włoskie bo lubię efekt bujności, dużo zieleni.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
BasiaLT 08:23, 03 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ależ masz szał. Cudny efekt.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
ryska 17:00, 04 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11636
Trafiłam do powojnikowego raju
Jest fantastycznie, przepiękny ogród i płoty.
Też tak chciałabym.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Ania111 18:35, 04 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
basia3012 napisał(a)


Aniu, dziękuję. Miło czytać takie słowa. One w większości mają po 3 lata, niektóre 2 lata a kilka jest posadzonych w ubiegłym roku.
Ja sadzę obok siebie, w jednym długim dołku po 2 sztuki tej samej odmiany. I może dlatego jest taki efekt bujności.
Poza tym ta grupa powojników włoskich ma mniejsze kwiaty ale za to bujnie rośnie w krzew. Mam kilka powojników wielkokwiatowych posadzonych zanim jeszcze świadomie kupowałam rośliny. One są dużo mniej okazałe w bujność krzewu, niektóre słabo kwitną a rosną już około 10 lat. Rosną bo rosną, nie wyrzucam ich. Ja polecam powojniki włoskie bo lubię efekt bujności, dużo zieleni.



Basiu ,
nie wiedziałam ,że są włoskie powojniki
ile to się może człowiek dowiedzieć
idę zerknąć do wujka google
pokaże mi jakie to są
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies