Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 18:58, 01 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
Adela napisał(a)
Kolor biały i żółty, to piękne akcenty w ogrodzie.
Czy rododendrony, które posadziłaś w tym roku, to odmiany karłowe?
Pozdrawiam
U nas deszcz i znowu prace ogrodowe bedą musiały poczekać


Elu, z tymi rododendronami u mnie to jest tak: na dawnym wrzosowisku posadziłam odmiany karłowe i azalie japońskie a w kilku miejscach poza wrzosowiskiem posadziłam normalne rh czyli wielkokwiatowe. 4 sztuki Rasputina miałam od 2 lat a reszta to dokupiona bardzo wczesną wiosną i posadzona w kwietniu. Z wielkokwiatowych mam Novą Zemblę, Catawbience Grandiflorum, Cunningham White i te Rasputiny.
U nas też dzisiaj deszczowo.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 23:38, 01 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
basia3012 napisał(a)







Rano nie było czasu na zwiedzanie ogrodu teraz obejrzałam.
Bergenie w tym roku coś nie tak. Już zaczęły rosnąć ale to nie to co w zeszłym roku.
U ciebie jak zwykle piękne.

Basiu najbliżej trawki obwódką to są prymulki? Jeżeli tak to takie duże.

Będziesz zadowolona z nowej zemli mam 4 szt i szybko rosną i ładnie kwitną.
Widziałam w sąsiedniej szkółce w donicy taka duża kwiatek obok kwiatka oni je chyba przycinają. Wprost nie możliwe aby taka gęsta była.

Basiu chyba siedzisz non stop w ogrodzie takie wszystko wypieszczone. Ja to w doskoku robię. Jutro jadę może coś zrobię a pracy od groma.

Pizdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 20:00, 02 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
ElzbietaFranka napisał(a)



Rano nie było czasu na zwiedzanie ogrodu teraz obejrzałam.
Bergenie w tym roku coś nie tak. Już zaczęły rosnąć ale to nie to co w zeszłym roku.
U ciebie jak zwykle piękne.

Basiu najbliżej trawki obwódką to są prymulki? Jeżeli tak to takie duże.

Będziesz zadowolona z nowej zemli mam 4 szt i szybko rosną i ładnie kwitną.
Widziałam w sąsiedniej szkółce w donicy taka duża kwiatek obok kwiatka oni je chyba przycinają. Wprost nie możliwe aby taka gęsta była.

Basiu chyba siedzisz non stop w ogrodzie takie wszystko wypieszczone. Ja to w doskoku robię. Jutro jadę może coś zrobię a pracy od groma.

Pizdrawiam


Elu, czy ja siedzę non stop w ogródku? Oj chciałabym. Bo roboty jest moc. Przede wszystkim pielenie. Nie jest opielone, chwaściska wielgachne prawie jak uprawiane rośliny.
Dzisiaj miałam wolne od wnusiów, sporządziłam listę prac długą, że ho ho. A zrobiłam jedną pracę: wykopałam prymulki, zrobiłam z nich sadzonki dla mamy, zawiozłam i oczywiście posadziłam je. A resztę posadziłam u siebie na starym miejscu.
Może w sobotę zacznę pielenie
Super, że Nova Zembla rośnie szybko. O cięciu jej też słyszałam. Może w tej szkółce tną. U mnie niech rosną szybko, bo nie mogę się nimi nacieszyć.
Wokół trawnika to tak, rosną prymulki. Duże są, sama się trochę dziwię. Właśnie je dzisiaj podzieliłam dla mamy.
A z bergeniami to w tym roku kilka osób skarżyło się na ich kondycję po zimie. Ja wycięłam te zwiędłe liście wiosną i zostawiłam tylko te dobre. No i odrosły częściowo. Moim zdaniem to chyba susza fizjologiczna je dopadła zimą.
Pozdrawiam Elu ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:03, 03 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
Dzisiaj nie padał deszcz. Zrobiłam więc krótki spacer z aparatem.



Wczoraj dzieliłam te prymulki dla mamy. Trochę dzisiaj leżą.





____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:03, 03 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:07, 03 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481


Tu kalina przesadzona kilka dni temu. Jest w miejscu derenia, który od kilku lat wiosną, co roku długo zbierał się do życia i potem też wyglądał jak pół żywy.





____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:13, 03 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
Kolkwicja wkrótce będzie kwitła.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:15, 03 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481






Kwitnie krzewuszka.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:16, 03 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:23, 03 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
Wnusia rzuca rybkom piłeczki do zabawy.







A tu bez Krasawica Moskwy przesadzony kilka dni wcześniej na miejsce kaliny koralowej.
Ten bez zasłaniał mi widok na rodka Rasputina. Ale ponieważ jest moim ulubionym bzem więc nie mogłam i nie chciałam go w ogóle usuwać z ogrodu. I tak długo kombinowałam aż wykombinowałam mu nowe miejsce.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies