Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Agatorek 11:09, 25 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, cudny busz masz . Lubię taką różnorodność roślin.
Trzymam kciuki za nowego członka rodziny
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
zawitka 17:01, 28 maj 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Jak ładnie te jałowce wyglądają przed płotem.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Dragonka 20:57, 28 maj 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Mnie również te jałowce niezmiennie zachwycają, robią wrażenie! Cały czas myślę aby je posadzić u siebie na takim kawałku od płotu do podjazdu, fajnie by zarosła ta brzydka przestrzeń.

A powojniki już ruszyły u Ciebie? Nie mogę się doczekać spektaklu z ich kwitnienia, Twoje są zjawiskowe Mnie z 7 posadzonych padł jeden..szkoda, ale po raz pierwszy sadziłam, może coś źle zrobiłam. Ale cieszyć będą pozostałe.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
basia3012 00:12, 29 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9446
Adela napisał(a)

I dobrze, że Ci żal zaczekaj - same się zagęszczą

Może się zagęszczą. Czas pokaże.
Pozdrawiam Elu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:13, 29 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9446
Agatorek napisał(a)
Basiu, cudny busz masz . Lubię taką różnorodność roślin.
Trzymam kciuki za nowego członka rodziny


To prawda, robi się coraz bujniej. Też lubię taki busz.
Dzięki za odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:25, 29 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9446
zawitka napisał(a)
Jak ładnie te jałowce wyglądają przed płotem.


Te jałowce są mało pracochłonne. Tylko żeby ta rdza gruszy się z nich wyniosła. Bo co wiosnę się pokazuje.
Halinko, dzięki za odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:32, 29 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9446
Dragonka napisał(a)
Mnie również te jałowce niezmiennie zachwycają, robią wrażenie! Cały czas myślę aby je posadzić u siebie na takim kawałku od płotu do podjazdu, fajnie by zarosła ta brzydka przestrzeń.

A powojniki już ruszyły u Ciebie? Nie mogę się doczekać spektaklu z ich kwitnienia, Twoje są zjawiskowe Mnie z 7 posadzonych padł jeden..szkoda, ale po raz pierwszy sadziłam, może coś źle zrobiłam. Ale cieszyć będą pozostałe.


Basiu, powojniki rosną. Za jakiś czas pewnie rozpoczną kwitnienie.
Wiesz, u mnie też padło kilka. Nie wiem dlaczego. Rosną za płotem, w zaciszu. Ale może zaszkodziło im to, że przycięłam je przed zimą. Nie tak krótko jak trzeba ciąć wiosną. Tylko tak z grubsza aby wiosną było mniej roboty. I dziwne, że obok siebie rosły dwa, jeden padł, drugi żyje. I tak w 3-4 miejscach.
Pozdrawiam Basiu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 06:33, 29 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Super relacja z ogrodu. Powiem, że cięcia też ci nie brak, a wszystko tak zadbane. Jałowce wygladają perfekcyjnie.
Trzmieline oskrzydloną tne regularnie, bo włazi na inne rośliny, robi się coraz gęściejsza.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Adela 21:52, 29 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)


Te jałowce są mało pracochłonne. Tylko żeby ta rdza gruszy się z nich wyniosła. Bo co wiosnę się pokazuje.
Halinko, dzięki za odwiedziny.

Moje jałowce, które usunęłam ze względu na rdzę, zajęłyby już pół ogrodu Dosłownie. Jałowców nie mam, tylko miejsca po nich, które trzeba „zaplombować”, ale rdzę na gruszy mam dzięki jałowcom z sąsiednich działek. Sąsiad jałowce zostawił, a gruszę wyciął.
Nie wiem, czy jest sens trzymania gruszy w sadzie?
Właśnie dziś zauważyłam pierwsze rdzawe plamki na liściach.

Miłego tygodnia.
Ciepło pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 22:25, 29 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9446
Milka napisał(a)
Super relacja z ogrodu. Powiem, że cięcia też ci nie brak, a wszystko tak zadbane. Jałowce wygladają perfekcyjnie.
Trzmieline oskrzydloną tne regularnie, bo włazi na inne rośliny, robi się coraz gęściejsza.

Dzięki Irenko za odwiedziny.
Cięcia jest, to fakt. Całe szczęście, że lubię ciąć. I wiesz, postanowiłam nie sprzątać po cięciu. Zobaczę czy tak da się. Przy tych krzewach dalej rosnących to pewnie da się.

Pozdrawiam cieplutko Irenko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies