Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:43, 24 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:48, 24 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
W tym roku powojniki poszły w liście. Chyba za mało podlewałam je i mało nawoziłam.





____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:49, 24 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:50, 24 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:51, 24 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:54, 24 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
I koniec.
Chyba było dużo powtórek. Aparat mi się w trakcie rozładował i dwa razy wychodziłam do robienia zdjęć. A potem robiłam znowu te same fragmenty, na wszelki wypadek.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 23:03, 25 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13933
Basiu u mnie też jeszcze dwa powojników nie kwitną. Może to z tych późniejszych. Zaglądałam wczoraj i jakieś tam zawiązki mają ale słabo.

Widocznie taki ich rok. Jak kwitły w zeszłym roku ładnie to w tym roku mały odpoczynek.
U mnie w ogo LO e nie mam szczęścia do powojników.

Ja tak mam z azaliami. W tym roku kwitły przepięknie w zeszłym przymrozek wiosenny je dopadł. Widocznie odpoczęły i w tym roku Śmigły.

Ciemierniki w doniczkach rosną. Sesliera poszła od razu do gruntu też rośnie.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 23:11, 25 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
ElzbietaFranka napisał(a)
Basiu u mnie też jeszcze dwa powojników nie kwitną. Może to z tych późniejszych. Zaglądałam wczoraj i jakieś tam zawiązki mają ale słabo.

Widocznie taki ich rok. Jak kwitły w zeszłym roku ładnie to w tym roku mały odpoczynek.
U mnie w ogo LO e nie mam szczęścia do powojników.

Ja tak mam z azaliami. W tym roku kwitły przepięknie w zeszłym przymrozek wiosenny je dopadł. Widocznie odpoczęły i w tym roku Śmigły.

Ciemierniki w doniczkach rosną. Sesliera poszła od razu do gruntu też rośnie.

Pozdrawiam



Z tymi powojnikami to może być tak jak piszesz. Może w tym roku odpoczywają.
Cieszę się, że roślinki rosną. Ciemierniki bym wsadziła do gruntu. Dadzą radę.
Pozdrawiam Elu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 23:19, 25 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13933
basia3012 napisał(a)






Młode bergenie chyba przyjęły się.




Jeszcze muszę raz zajrzeć.

Masz przepiękna rozłożysta krwawnice czy to jedna czy więcej sztuk. Są takie ładne u mnie też rosną ale jakieś pojedyncze sztuki. Muszę im zrobić jakąś Krupowa rabatę.

Druga sprawa Bergenie się zawsze przyjmują już takmmaja w 2 lata temu o tej porze wyciągnęłam korzeń bardzo długi pocielam go na ok 10 cm włożyłam do ziemi i po tygodniu dwóch wyszły młodziutkie listki.
W tym roku zima Bergenie przynajmniej u mnie mocno oberwały, liście brązowe pokaleczone nie wiadomo z czego. Poobrywalam liście nawiozlam i teraz są piękne.
Też może jeszcze posadzę.

Odnośnie powojników to podłej mikstura z bananów mają dużo potasu.
Potas na kwitnienie. Moje podlałam tydzień temu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 23:39, 25 lip 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
ElzbietaFranka napisał(a)



Jeszcze muszę raz zajrzeć.

Masz przepiękna rozłożysta krwawnice czy to jedna czy więcej sztuk. Są takie ładne u mnie też rosną ale jakieś pojedyncze sztuki. Muszę im zrobić jakąś Krupowa rabatę.

Druga sprawa Bergenie się zawsze przyjmują już takmmaja w 2 lata temu o tej porze wyciągnęłam korzeń bardzo długi pocielam go na ok 10 cm włożyłam do ziemi i po tygodniu dwóch wyszły młodziutkie listki.
W tym roku zima Bergenie przynajmniej u mnie mocno oberwały, liście brązowe pokaleczone nie wiadomo z czego. Poobrywalam liście nawiozlam i teraz są piękne.
Też może jeszcze posadzę.

Odnośnie powojników to podłej mikstura z bananów mają dużo potasu.
Potas na kwitnienie. Moje podlałam tydzień temu.


Wiesz Elu, niektóre krwawnice, te bujniejsze są u mnie kilka lat ( 2-3l) i chyba dlatego są dorodniejsze. W zeszłym roku kupiłam jeszcze kilkanaście sadzonek i te są na razie mniej okazałe. Ale mam nadzieje, że to z wiekiem się zmieni.
Bergenie u mnie też po zimie były straszne. Poobrywałam im listki, dosypałam kompostu i odbiły. Teraz jeszcze dosadziłam blisko oczka, zamiast kostrzewy. Rosną, jak na razie dobrze.
Elu mikstura z bananów to skórki bananowe zalane wodą?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies