Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

laurowisnia 11:08, 15 maj 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Nasyciłam oczy pięknymi obrazami.
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Ines 12:40, 22 maj 2014


Dołączył: 12 kwi 2013
Posty: 11
Agnieszko do tej pory nie miałam problemów w piwoniami drzewiastymi. Rosną w zacisznym miejscu (ogród jest specyficzny, z otoczony z każdej strony murami), nigdy nie były zabezpieczane na zimę , nawet w pierwszym roku po posadzeniu. Nawożę raz lub dwa rozy w sezonie, zawsze nawozem wieloskładnikowym. Zbyt dużo azotu powoduje że liście są ładne, ale są kłopoty z kwitnieniem. Pojedyńcze kwiaty nie potrzebują podwiązywania. Piwonia drzewiasta z wiekiem zyskuje na atrakcyjności .
Piwonie bylinowe też są piękne i prawie bezobsługowe - chyba że się ma odmiany o pełnych kwiatach, które trzeba podwiązywać bo po deszczu będą leżały na ziemi .
Które wybrać?
Ja mam drzewiaste ( w tamtym roku posadziłam dwie nowe, przeżyły dobrze zimę bez okrywania) i bylinowe -i nie zrezygnowałabym z żadnych.


Kochana ,czy możesz mi powiedzieć gdzie kupujesz swoje piwonie?W szkółkach w pobliżu mnie nie ma więc szukam w internecie,chociaż obawiam się że mogę nie dostać tego koloru co chcę,a marzy mi się taka purpurowa z żółtym środeczkiem jaką ty masz,Pamiętasz może jej odmianę ???
____________________
akanta 18:11, 01 cze 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Jasiu,Jasiu,ach gdzie ty ?...i twoje pięknoty ?
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Kondzio 22:34, 01 cze 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Jasiu dziekuje za zaproszenie i przyjęcie nas w swoim ogrodzie jestem pod wielkim wrażeniem waszych ogrodów nie moge przestać myślec o waszych pięknych cudownych ogrodach jestem szczęśliwy ze was poznałem i zobaczyłem wasze ogrody hm... Brak mi słów jak mało kiedy hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
alinak 22:54, 01 cze 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Jasiu przybiegłam podziękować za przemiłe przyjęcie .
ogród dojrzały -dopiero u ciebie zrozumiałam co oznacza to określenie . to nie wielkości drzew i patyna na ogrodzie , to nie ilość posadzonych okazów . To dojrzałe i mądre podejście do sztuki ogrodowej . to sposób wyrażenia siebie przez ogród .
Ani ty , ani Dzidka nie naśladujecie żadnych trendów ,to styl życia ....
I to wasze podejście do sztuki ogrodowej spodobało mi się najbardziej .
perełki bylinowe , jakie zobaczyłam u was .....są znane tylko koneserom,
sposób opowiadania o roślinach to opowiadanie o swojej miłości .....
jestem kompletnie ZACZAROWANA .jeszcze raz dziękuję ...












____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Kondzio 22:51, 02 cze 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Jasiu zapraszam do swojego wątku bo dałem zdjecia z wizyty u was hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monteverde 23:04, 02 cze 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zawsze twierdziłam, że Jasia, Dzidka,Viva, nie muszą się wzorować na angielskich ogrodach, One mają to we krwi, te ich zestawienia roślin \są przepiękne zawsze czekam na nowa serie fotek z ogrodów Jasiu pozdrawiam serdecznie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 00:07, 03 cze 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Choć tylko wirtualnie oglądałam ogród, też czuję się zaczarowana. Pięknie. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
mira 14:58, 03 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ach, że ja w czerwcu do Ciebie nie trafiłam no ale wszystkiego mieć nie można
Cudnie teraz ogród wygląda i taki zarośnięty i taki wypielęgnowany nie wiem kiedy i jak to robisz - podziwiam i ogród i Ciebie
a w ramach ciekawostek zakwitły u mnie pierwsze kwiatki Grace
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Poziomka 17:44, 03 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Grace oczywiście podziwiałam ,a czerwiec dopiero się zaczął , najładniej ogród powinien wyglądać za tydzień o ile deszcze nie zniszczą kwiatów piwoni i róż. A chwasty są, mam miejsca w których od jesieni nic nie robiłam - brak czasu.
To jedno z tych miejsc - chwastów nie fociłam







I rozwijający się kwiat Mme. Hardy-masz zagwozdkę z tą różą



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies