Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 20:48, 03 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Pszczelarnia napisał(a)

Na poniższym zdjęciu to kaliny. Ta japońska obok - jaka to odmiana? Rośnie szeroko i wysoko?

Czy masz doświadczenia z dereniem kousa - właśnie otrzymałam i nie wiem co z tym fantem zrobić?

Masz fantastycznie i nietypowo zestawione hosty z bylinami. Najczęściej widuje się je jako podsadzenia krzewów, drzew.


Ewo kupiłam ją pod nazwą kalina japońska 'St.Keverne', ma już ok.2m wysokości i ponad 2,5m szerokości.
Dereń kousa jest humorzasty, pierwszy mi wymarzł, drugi posadziłam ponad metrowy egz.w osłoniętym terenie. Rośnie dobrze,tylko kaprysi z kwitnieniem.
W ubiegłym roku potraktowałam go sekatorem to zakwitł (chyba ze strachu), w tym roku nie widział sekatora to ma tylko dwa kwiatki. Domyślasz się co mu zrobię żeby zachęcić do kwitnienia
Jak zakładałam ogród to w sklepie ogrodniczym można było kupić głównie nasiona kwiatów jednorocznych i dwuletnich oraz róże rabatowe, każda bylina którą zdobyłam była dla mnie bardzo cenna, zajmowała miejsce w przedogródku i tak było z hostami , zajmowały dużo miejsca i o tyle mniej produkowałam roślin jednorocznych. Dopiero teraz zaczęłam stosować siewki host już tradycyjnie do podsadzania krzewów .
18.05





Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:54, 03 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bogdzia napisał(a)
Jasiu słów brak na okreslenia i szkoda ze tam byc nie można.


Bogdziu a dlaczego nie można ? Pogoda ma sie poprawić więc ....

18.05




Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:13, 03 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Mala_Mi napisał(a)
Jasia.... napiszę jak Kondzio.. kocham twój ogród... i nie ważne że kadrowane... bo rośliny dorodne, kwiatów nie tylko jezioro niezapominajkowe, ale całe morze kwiecia.... to taka radość dla oczu......... tu widać swobodę. naturalność.... nie widać sztuczności, a wszytko sie przenika... a jakiś dach stodoły.. kto by na to zawracał uwagę jak tyle innych piękniejszych rzeczy w koło.. Zachwycam sie moimi kwiatkami, sporo takich jak Ty (bo gust mamy podobny) a gdzie moim do Twoich Ale i te moje cieszą, że dusza śpiewa
I boję sie co będzie jak będą takie duże jak Twoje....


Aniu masz piękne kwiaty i masz rację obie lubimy kolory bo z kolorami żyje się weselej. Twoje kwiaty już są duże a jeszcze sie rozrosną z czego odwiedzający ogród będą się bardzo cieszyć O takim oczku wodnym jak Twoje to ja mogę sobie tylko pomarzyć.

18.05






Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
barbara_kraj... 21:18, 03 cze 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Czarowny ogród
Górą byliny!
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Poziomka 21:22, 03 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
agatanowa napisał(a)
Jasiu, a wisterie to jak widzę masz dwie, pojedynczą i pełną

u Ciebie ruiny wyglądają wspaniale, tak, jak z obrazów czasu Goethego, Schillera i naszego Mickiewicza


Agato mam jeszcze trzecią ( inna odmiana niż pozostałe dwie)rosnącą przy warzywniku , ale nie zrobiłam jej zdjęcia gdy kwitła. Wisterie są cudne gdy kwitną. Tylko jedna powtarza kwitnienie.
Z ruin to malowniczo wyglądają mury, dach wygląda okropnie.

26.05





Pozdrawiam Jasia

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Bogdzia 21:37, 03 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poziomka napisał(a)


Bogdziu a dlaczego nie można ? Pogoda ma sie poprawić więc ....

18.05




Pozdrawiam Jasia


Jasiu zaczełam się spotykac z dziewczynami łodzkimi bez mojego m i bardzo mi to odpowiadało że mnie zabierały swoimi samochodami a teraz sie okazało że mojemu M też to odpowiadało i na propozycję wyjazdu do Was mówi mi żebym jechała z dziewczynami. Leń sie wyjazdowy zrobił i nie daje sie namówic. Moze kiedyś z kimś innym uda mi się pojechac.Prawde mówiąc wole jeżdzic bez niego ale jesli mam kogoś kto mnie zabierze, a jak nie mam to klops całkowity.Ja w dwie minuty byłabym gotowa do wyjazdu i ciągle wspominam poprzedni.Jesli kiedyś będzie okazja to na pewno przyjade.Pozdrówka serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kondzio 21:48, 03 cze 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Poziomka napisał(a)

Konrad zaglądam do Ciebie , czasami w biegu.
Popatrz jak masz cudnie



Bardzo się cieszę z Waszej wizyty tylko dlaczego tak krótko byliście !




Pozdrawiam Jasia
od kiedy wszedłem do twojego ogrodu odrazu mi zapachniało kwiatami a jeszcze nie byłem u ciebie osobiście i wtedy sobie powiedziałem ze chce mieć taki ogrod pełen zapachów i zaczęłam spisywać twoje rośliny i je powoli kupować zacząlem zmieniać swój ogrod i siebie a jak byłem w nim osobiście oniemialem i jestem w nim zakochany na zabuj na pewno bedzie okazja was odwiedzić mamy tylko półtorej godziny do was wiec zapraszacie a bedziemy wolni wysiadamy i juz hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monteverde 10:26, 04 cze 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kondzio napisał(a)
od kiedy wszedłem do twojego ogrodu odrazu mi zapachniało kwiatami a jeszcze nie byłem u ciebie osobiście i wtedy sobie powiedziałem ze chce mieć taki ogrod pełen zapachów i zaczęłam spisywać twoje rośliny i je powoli kupować zacząlem zmieniać swój ogrod i siebie a jak byłem w nim osobiście oniemialem i jestem w nim zakochany na zabuj na pewno bedzie okazja was odwiedzić mamy tylko półtorej godziny do was wiec zapraszacie a bedziemy wolni wysiadamy i juz hi hi hi

Kondzio szczęściarz 1,5 godziny tylko aby oglądac cudeńka ja mam całą Polskę do przejechania Jasiu piękne byliny wszystkie siedzę oglądam i wzdycham pozdrawiam serdecznie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
laurowisnia 18:01, 06 cze 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Jasiu pogoda się już poprawiła, ta róża tak wcześnie kwitnąca to Agnes?
Czy masz żeleźniak, drugi rok mija, a on nie kwitnie u mnie, widziałam u znajomej już pięknie wykształcone pędy z kwiatami.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
alinak 23:26, 07 cze 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Jasiu rzeczywiście praca mnie uwielbia , więc dopiero teraz dosieglam jakiegoś sprzętu .......nawet zapomniałem jak to coś sie nazywa .jak to polska rzeczywistość wygląda najlepiej zrozumiesz jak ci powiem że malujemy te okna sami z M.......zaraz ma przyjść malarz pokojowy a pan od okien przesunął sobie termin z dnia na dzień .zresztą drugi raz brrrrr.

Jak sie pospiesze z tym balaganem to mus spotkać sie u mnie .....rewizyta musi być I basta .....wtedy dopiero mogę cie nachodzić z czystym sumieniem , aach gdybyście wy mieszkały troszkę bliżej......tak was bardzo polubiłam, ze pewno byłabym zbyt częstym gościem.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies