Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

monteverde 23:56, 07 cze 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Poziomka napisał(a)


To jest Piwonia Delavaya . Bywa w różnych kolorach czerwony, zółty, pomarańczowy,.. Swoją kupiłam już dawno temu w zwykłym sklepie ogrodniczym . Daje odrosty, próbowałam ją rozmożyć wykopując odrosty (bardzo głęboko) bez powodzenia. Można ją rozmnażać z nasion , ale nie wiem czy powtórzy kolor rośliny matecznej.




Pozdrawiam Jasia

Jest śliczna ja też nie mogłabym wyjść z takiego raju
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 08:33, 08 cze 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Takie obrazy trzeba sobie dawkować, bo ciśnienie wzrasta Przedogródek cudny, kiedyś w nowym w miejsce trawnika będę sadzić byliny ( 3x15 )i może choć w części stworzę takie klimaty. Odrost piwonii D. przesadzałam z powodzeniem. Teraz ma dużo nasion, jak dojrzeją wysiewać? Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Poziomka 22:10, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
barbara_krajewska napisał(a)
Czarowny ogród
Górą byliny!
Pozdrawiam


Basiu nie wyobrażam sobie ogrodu bez bylin.
Pozdrawiam Jasia

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:17, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kondzio napisał(a)

okazja was odwiedzić mamy tylko półtorej godziny do was wiec zapraszacie a bedziemy wolni wysiadamy i juz hi hi hi


Konrad z wizytą w ogrodzie to jest tak że zawsze się jest tydzień za wcześnie lub tydzień za późno - w ubiegłą niedzielę była pełnia kwitnienia piwoni.


Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
danuta_szwajcer 22:21, 11 cze 2014


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jak pięknie, tez nie wyobrazam sobie ogrodu bez bylin. No i podziwiam ten no i Twoja budleja, taki okaz Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Poziomka 22:26, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
monteverde napisał(a)

Kondzio szczęściarz 1,5 godziny tylko aby oglądac cudeńka ja mam całą Polskę do przejechania Jasiu piękne byliny wszystkie siedzę oglądam i wzdycham pozdrawiam serdecznie


Aniu zafunduj sobie kiedyś wakacje - zwiedzanie ogrodów z ogrodowiska i tak z północy dotrzesz na południe Polski a tu czekamy na Ciebie.
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
mira 22:28, 11 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poziomka napisał(a)


Basiu nie wyobrażam sobie ogrodu bez bylin.
Pozdrawiam Jasia



szok
czy kwitnie Ci już budleja? a to pomiędzy naparstnicami to dyptam? mi ślimaki zjadły tak po prostu

piękna fotka,cudne miejsce
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Poziomka 22:43, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
laurowisnia napisał(a)
Jasiu pogoda się już poprawiła, ta róża tak wcześnie kwitnąca to Agnes?
Czy masz żeleźniak, drugi rok mija, a on nie kwitnie u mnie, widziałam u znajomej już pięknie wykształcone pędy z kwiatami.


Tak Agnes kwitnie razem z Nevadą. jest bardzo kolczasta i bardzo piękna (kwiaty), starsze egz, tworzą rozłogi , ale jej możemy to wybaczyć.
Też miewam kłopoty z żeleźniakiem. trochę kaprysi. Zastanawiam się czy mu zbyt dogadzamy, pierwsze moje zetnięcie z żeleźniakiem było w ogrodzie w którym rósł w pełnym słońcu na ubogiej glebie piszczystej
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:55, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
alinak napisał(a)


Jak sie pospiesze z tym balaganem to mus spotkać sie u mnie .....rewizyta musi być I basta .....wtedy dopiero mogę cie nachodzić z czystym sumieniem , aach gdybyście wy mieszkały troszkę bliżej......tak was bardzo polubiłam, ze pewno byłabym zbyt częstym gościem.


Alino przecież Konrad pisze to tylko 1,5 godziny jazdy Zapraszamy.
Chętnie zaglądniemy do Twego Ogrodu .
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 23:02, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
paniprzyroda napisał(a)
Takie obrazy trzeba sobie dawkować, bo ciśnienie wzrasta Przedogródek cudny, kiedyś w nowym w miejsce trawnika będę sadzić byliny ( 3x15 )i może choć w części stworzę takie klimaty. Odrost piwonii D. przesadzałam z powodzeniem. Teraz ma dużo nasion, jak dojrzeją wysiewać? Pozdrawiam.


Nie wysiewałam nigdy nasion piwoni, ale jak będę miała więcej czasu ( emerytura ) to zabiorę się za rozmnażanie piwoni, rezultaty mogą być bardzo ciekawe.
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies