Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 21:36, 09 maj 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Akanto na zdjęciach wszystko wygląda ładniej ( można wykadrować )







Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
agatanowa 21:49, 09 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Poziomka napisał(a)
Agato, Tarnino ściana jest pozostałością po stodole, niestety w ruinach leży nadal dach, a on nie jest malowniczy - staram się fotografować by nie był widoczny. Jest okropny.
Gdy zakwitają białe rododendrony powtarzam sobie - przesadzę różowy i dokupię trzeci biały, gdy zakwita godzę się z losem i łaskawym okiem patrzę na niego.







dziekuję,
ależ ten delikatnie różowy RH tworzy tu wspaniałą plame kolorystyczną, współgra z tą bielą i błekitem, tonacja pastelowa taka sama
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 21:54, 09 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Jasiu, a wisterie to jak widzę masz dwie, pojedynczą i pełną

u Ciebie ruiny wyglądają wspaniale, tak, jak z obrazów czasu Goethego, Schillera i naszego Mickiewicza
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
barbara_kraj... 19:39, 11 maj 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Poziomka napisał(a)







Jasiu, podziwiam ogromne kępy kamasji, serduszek, host i wszędobylskich niezapominajek
Masz czarowny ogród
U mnie perovskia też za pomocą rozłogów się mnoży. Jednak wolę z siewu. U Ciebie też powinny być siewki, może trudniej je dostrzec wśród tylu roślin.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mala_Mi 21:39, 11 maj 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jasia.... napiszę jak Kondzio.. kocham twój ogród... i nie ważne że kadrowane... bo rośliny dorodne, kwiatów nie tylko jezioro niezapominajkowe, ale całe morze kwiecia.... to taka radość dla oczu......... tu widać swobodę. naturalność.... nie widać sztuczności, a wszytko sie przenika... a jakiś dach stodoły.. kto by na to zawracał uwagę jak tyle innych piękniejszych rzeczy w koło.. Zachwycam sie moimi kwiatkami, sporo takich jak Ty (bo gust mamy podobny) a gdzie moim do Twoich Ale i te moje cieszą, że dusza śpiewa
I boję sie co będzie jak będą takie duże jak Twoje....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:41, 11 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jasiu słów brak na okreslenia i szkoda ze tam byc nie można.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 11:53, 12 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Poziomka napisał(a)



Jasiu,
różowy rh. fajnie wygląda z bzowym kolorem na zdjęciach (w realu pewnie też, bo jednak koloru nie da się wykadrować).

Na poniższym zdjęciu to kaliny. Ta japońska obok - jaka to odmiana? Rośnie szeroko i wysoko?

Czy masz doświadczenia z dereniem kousa - właśnie otrzymałam i nie wiem co z tym fantem zrobić?

Masz fantastycznie i nietypowo zestawione hosty z bylinami. Najczęściej widuje się je jako podsadzenia krzewów, drzew.

Jak patrzę na Twój ogród, to wcale nie chce mi się jechać do Anglii. Masz w nim wszystko co najlepsze.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
danuta_szwajcer 09:52, 15 maj 2014


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jasiu uwielbiam Twoj ogrod bo takie klimaty lubie najbardziej. U Ciebie to takie pięne obrazy w pieknej tonacji barw. No i Twoje kaliny sa cudne Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 09:55, 15 maj 2014


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jeszcze mam pytanie ile lat maja Twoje obiele? Bo sa juz takie cudne, moja dosyc wolno rosnie chociaz pieknie kwitnie, czy nawozisz je czyms?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Lukasz2013 10:10, 15 maj 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Jestem w totalnym szoku jak u Ciebie pięknie. Tyle kolorów i zapachów pewnie też. Ogród nie jest młody jak sądzę też taki chciałbym już mieć. Pewnie za 20 lat mój będzie podobny

Pozdrawiam i będę zaglądał.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies