Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 17:21, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jasiu jestem pod takim wrażeniem ........ Gratulacje takiego ogrodu, ale też niezwykłej naturalności przed kamerą, jakby jej tam wcale nie było z Wami W wielu momentach czułam się jakbyś mnie znała na wylot, mamy bardzo dużo wspólnego ze sobą

Dziękuję Sylwio. Rzeczywistość wyglądała tak , że wizyta Maji była uzgodniona wstępnie na 2020r. , z uwagi na wynikłe problemy z nagraniem programu z ogrodu znajdującego się w Krakowie , które miało się odbyć 5 czerwca 2019 zgodziłam się na wizytę w moim ogrodzie.
Po godzinie od rozmowy telefonicznej Ekipa była już u mnie. Ani ja ani ogród nie byliśmy przygotowani, pewnie dlatego nie było czasu na stres .



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 17:33, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
AgnieszkaW napisał(a)
Jasiu, odbyłam telewizyjną cudowną podróż po Twoim ogrodzie. To kwintesencja smaku, gustu, wiedzy i doświadczenia oraz...miłości do roślin.


Agnieszko lubię moje rośliny i nie pozbywam się ich tak łatwo. Jezeli nawet zaczynają wyglądać gorzej, to dostają czas i troskliwszą opiekę, a czasem zmieniają miejsce żeby znowu zachwycać swoim wyglądem.

8.05.2020


____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Kasya 17:36, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Ale glicynia piekna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Poziomka 17:55, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)
Również obejrzałam twój ogród z przyjemnością i zaciekawieniem. Jedyny w swoim rodzaju i jakże odmienny od mody ogrodowej panującej nam przez ostatnich kilkadziesiąt lat. Niesamowita bujność roślin, okazy rozrośnięte wieloletnie. Piękne pnącza otulające budynki. I ta przywarka pnąca się po studni. I Ty wśród kwiecia. Achhhh .


Jolu może dlatego, że ogród został dostosowany do istniejących warunków, a nie w oderwaniu od nich. Czasami to co się wydaję wadą można przekształcić w zaletę.
W programie pokazano głównie część ogrodu, która jest umiejscowiona wśród zabudowań, jest jeszcze druga część dalsza poza zabudowaniami , którą pokazuję na zdjęciach sierpniowo-wrześniowych - z drugim symetrycznym warzywnikiem i rabatą płomienistą.
I tak np. trawnik w drugiej części jest koszony systematycznie natomiast w pierwszej
wtedy gdy trawa chce zakwitnąć (pyłki traw to mój wróg) lub trawa robi się zbyt wysoka i miałabym problemy z późniejszym koszeniem.
Wyjątkiem są okresy suszy, wtedy w drugiej części rzadziej koszę.





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:03, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
ryska napisał(a)
Fantastyczny ogród i odcinek.
Niedościgniony wzór.
Gratuluję
A ja czuję się dziś jak wtedy, gdy odkryłam Twój wątek.
Jestem zachwycona, bo to był raj dla oczu.


Renato dziękuję za te miłe słowa. Jestem ciekawa co powiesz jeśli kiedyś do mnie zawitasz w realu



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Basilikum 18:10, 23 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Poprostu przepieknie tak sielsko, ze az chce sie przysiasc na tym bialym krzeselku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Poziomka 18:15, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gosiek33 napisał(a)
Obejrzałam i wzdycham. Choć byłyśmy w nieco innym czasie to zdecydowanie warto Twój ogród oglądać o różnych porach roku.


W jaki sposób otrzymuje pani taką zdrowotność roślin ... - lubię je

To kwintesencja Twojego ogrodu


Nad tymi różnymi porami roku to ja jeszcze muszę trochę popracować



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:22, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Basieksp napisał(a)
Ogród piękny, gąszcz roślin, wszystko fajnie dopasowane,tak swojsko, romantycznie bardzo mi się podobało Pozdrawiam


Basiu bardzo Ci dziękuję za tak miłą opinię.



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Kasya 18:22, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Poziomka napisał(a)


Nad tymi różnymi porami roku to ja jeszcze muszę trochę popracować




Znasz nazwy tych lilakow ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Poziomka 14:54, 24 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sierika napisał(a)
Jasiu, mój M, który nie znosi oglądania ogrodów i nie da się namówić na żywo ani w TV usiadł rano, wiedząc, że wcześniej byłam u Ciebie i obejrzał do ostatniej sekundy, nawet na reklamy nie burczał chyba większej pochwały być nie może. Ja trwam w nieustającym zachwycie od dawna.


Sierika mój ogród tak jak ogrody bylinowe ma swoje dobre dni i okresy które są oczekiwaniem na te dobre dni. Jest czas kwitnacych piwoni i róż, czas floksów a potem dzielżanów .... późna jesień należy do paproci.
Pozdrowienia dla małżonka .



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies