Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 17:37, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
MariuszG napisał(a)

Jasiu, nic nowego Tobie nie powiem, Twój ogród budzi zachwyt. Zawsze czekam na nowe zdjęcia od Ciebie, wspaniale było obejrzeć ogród Dzidki, a teraz Twój . Ten odcinek Mai można oglądać bez końca. Bardzo bym chciał kiedyś zbliżyć się do takiej idei ogrodnictwa...

Pozdrawiam serdecznie


Mariuszu trzeba mieć zdecydowanie miej siły na to by ogród znajdował się pod stałą kontrolą i to wszystko .
W tym roku zaczęłam radykalnie przycinać krzewy, ale musiałam przestać nie tylko z uwagi na przepustowości kubłów na odpady (nie mam rozdrabniacza gałęzi), ale też ptaków które zaanektowały ogród. Doszło do tego, że młode kosy przysiadały sobie na ławeczce w ganeczku.Spotkałam się z takim oko w oko, ale nic sobie nie robił z mego tłumaczenia, że ławeczka jest dla mnie. Nie zrobiłam mu zdjęcia bo nie chciałam go stresować. Posiedział sobie jeszcze trochę i spokojnie odfrunął. A ja co jakiś czas z powodu tych odwiedzin muszę myć ławeczkę ( z wiadomych względów ).
Pozdrawiam cieplutko






____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 17:44, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kasya napisał(a)
Ale glicynia piekna


Też mi się podoba , rośnie przy warzywniku. Nie powtarza kwitnienia. Teraz na sąsiedniej ścianie kwitnie milin, a przed nim fasola tyczna.

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:05, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Basilikum napisał(a)
Poprostu przepieknie tak sielsko, ze az chce sie przysiasc na tym bialym krzeselku


Izo, zdecydowanie wygodniej siedzi się na foteliku wiklinowym



lub drewnianym



a krzewy przy białym stoliku mają być podsadzone białymi różami okrywowymi.
W ubiegłym roku wzięłam od Gabrieli sadzonki. Ukorzeniły się szybko . Za rok dostaną swoje miejsce docelowe.

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:18, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kasya napisał(a)

Znasz nazwy tych lilakow ?


Na pierwszym zdjęciu może być Generał Pershing.

A to już zupełnie inne lilaki

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:35, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
danuta_szwajcer napisał(a)
Cudna kompozycja w tle bodziszek żałobny? Czy ta kalina olbrzymia to jedno drzewko? Piwonie masz cudne, klimatyczny ten Twój ogród bardzo i zachwycam się nim już od dawna Program widziałam, nawet nagrałam, żeby sobie powtarzać ten widok no i ta Twoja budleja skrętnolistna. Gratulacje bo tak naturalnie Pozdrawiam serdecznie


Dziękuję za gratulacje i te miłe słowa.
Tak w tle jest bodziszek żałobny, a kaliny japońskie są dwie , przed nimi rosną trzy obiele oraz rododendrony.
Chcę dosadzić jeszcze trzecią kalinę.
Pozdrawiam cieplutko





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:52, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)
Napatrzeć się nie mogę . Takie piękne kompozycje. Na przedostatnim zdjęciu w duecie jest Gishleine i Veilchenblau czy coś innego? Obłędne połączenie.


Oczywiście masz rację to te róże. Zdarza się niestety bardzo rzadko ,że w czasie ich kwitnienia dołącza się do nich hortensja rosnąca poniżej i wtedy już jest pełnia szczęścia




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 19:03, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
antracyt napisał(a)
Przepiekny ogród, już czuję te wszystkie cudowne zapachy A wszystko na tle starej cegły i drewna.
Czy mogłaby prosić o informację jak nazywa się róża na ostatnim zdjęciu?
Bardzo przypadła mi do gustu.


Róża na ostatnim zdjęciu to jedna z moich ulubionych - róża pnąca Alchemist.
Ma cudnie pachnące kwiaty.




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Gardenarium 19:04, 04 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niesamowity kolor i zestawienie z bzem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 19:10, 04 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Gardenarium napisał(a)
Niesamowity kolor i zestawienie z bzem.

Miałam napisać to samo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Poziomka 19:18, 04 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sylwia_slomczewska napisał(a)
Delicje Twój ogród Rabaty niesamowicie skomponowane , piwonia w cudnym zestawie, a róże budzą zachwyt


Niestety ulewne deszcze spowodowały, że kilka roślin z rabaty piwoniowo-różanej wypadły i to te strukturalne .
Obecnie na rabacie królują floksy.






____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies