Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

sylwia_slomc... 22:07, 04 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Szkoda róż bardzo
Ale na pewno posadzisz coś równie pięknego.
Co to za liliowiec z takimi grubymi pakami, ten na pierwszym planie na ostatnim zdjęciu w odpowiedzi?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 06:44, 05 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Uczta dla oczu chodzić po Twoim ogrodzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Poziomka 22:59, 09 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kasya napisał(a)
Alez ja lubie takie pomarańczowe słoneczne rabatki


W miarę upływu czasy , oprócz pomarańczu i żółtości, zaczyna się pojawiać czerwień w postaci krokosmii i dalii





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 19:15, 18 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gardenarium napisał(a)
Niesamowity kolor i zestawienie z bzem.


Dziękuję Danusiu, czasami przypadkowe zestawienia są najlepsze
A teraz w ogrodzie królują dalie i sekunduje im nasturcja. Nasturcje sadzę jako obwódkę na przedpłociu. Od trzech lat używam własnych nasion - odmianowe nasturcje pozapylały się między sobą dając w efekcie ciekawe kolory kwiatów.






____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Gardenarium 19:29, 18 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
U mnie też kolory króluję obecnie. Moc kolorów i moc dalii Krokosmie powoli kończą się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Poziomka 19:29, 18 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
antracyt napisał(a)

Miałam napisać to samo


Zuzanno bez jest pięknym tłem dla zdecydowanej większości kwiatów. Teraz gdy zabrakło róży Aichy. która rosła przed nim jest zdecydowanie bardziej widoczny.

Róże powtarzają kwitnienie


____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:02, 18 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sylwia_slomczewska napisał(a)
Szkoda róż bardzo
Ale na pewno posadzisz coś równie pięknego.
Co to za liliowiec z takimi grubymi pakami, ten na pierwszym planie na ostatnim zdjęciu w odpowiedzi?


Sylwio na miejsce pimpinelki posadziłam tytoń leśny i dwie dalie ( były w doniczkach),orliki ,hostę , rozchodniki (dobrze znoszą przesadzanie), a na miejscu
drugiej róży tylko tytoń . Z docelowymi nasadzeniami poczekam rok, dla pewności czy róże nie odrosną.
Liliowiec został kupiony 20 lat temu. Bardzo dobrze rośnie, obecnie mam kilka jego kęp w przedogródku i na rabacie płomienistej oraz jedna kępa którą wypatrzyłaś na zdjęciu. Chętnie się podzielę, ale odbiór osobisty w przyszłym roku , powinno być bezpieczniej.

Gdy miałam za mało agapantów w donicach sadziłam też kalie kupione w markecie.
Moje agapanty się rozrosły , podzieliłam je i dokupiłam kilka nowych , kalie trafiły z doniczek na rabaty. Jesienią je wykopałam , ale okazało się że nie wszystkie i teraz kwitnie taka niespodzianka

Agapant Rosemary

Agapant NN





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:14, 18 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gosiek33 napisał(a)
Uczta dla oczu chodzić po Twoim ogrodzie


Ale deszczu ale deszczu brak. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz padało. Trawa zaczęła usychać.







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:32, 18 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gardenarium napisał(a)
U mnie też kolory króluję obecnie. Moc kolorów i moc dalii Krokosmie powoli kończą się.


Dalie zaczynają kwitnienie , sama jestem ich ciekawa bo kupiłam kilkanaście nowych odmian, a oprócz tego posadziłam również te które w ubiegłym roku były nowym nabytkiem a nie zakwitły.
Krokosmie od kilku lat zimują w gruncie, przykryte tylko warstwą 10 cm liści jesionu. Dobrze się rozmnażają i niezawodnie kwitną.





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:35, 18 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies