Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

nyna76 08:35, 16 cze 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1687
Viola tak o tego ciemnego mi chodzi. Ale super
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
violaskom 09:20, 16 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)


Ooo, to ja też poproszę o zaproszenie

Musimy się koniecznie spotkać. Mam dla Ciebie liliową petunię i carexy.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kasya 09:39, 16 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42320
violaskom napisał(a)
J. W. Goethe


Augusta Luise




O wow jakie roze
I moje kolorki ulubione
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
violaskom 09:48, 16 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Zupełnie nie do wiary w jak wyglądają Twoje róże Absolutny szał

Kilka podobnych mam ale albo po jednym kwiatku pokazały albo są w pąkach. Czym swoje karmisz by były w takiej kondycji... poza słonecznym stanowiskiem

Gosia, ja mam bardzo dużo róż. Teraz dopiero uświadomiłam sobie, że pokazuję co roku te same róże, więc one są najsilniejsze i kwitną najlepiej co roku. Dużo róż nie zbudowało jeszcze silnych krzaków, może już nigdy nie zbudują i będę musiała się z nimi pożegnać. Od trzech lat słabo je nawożę, nie pryskam miedzianem pod koniec lutego a zawsze to robiłam. Nie dlatego żebym była zupełnie ekologiczna, ale z braku czasu. U mnie ciągle wieje, więc zrobienie oprysku to nie lada wyczyn. Przez lata róże źle przycinałam i zrobiły się zdrewniałe ogromne bulwy w miejscu szczepienia. Teraz próbuję te róże odmłodzić i one po silnym cięciu też słabo kwintą. Po za tym ja sadziłam po 2-3 krzaki, to nawet jak kwitną słabiej, to zawsze coś widać. Teraz z braku miejsca kupuję po 1 krzaku i testuję. Jak się róża sprawdzi, to dokupuję kolejne.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:07, 16 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Pięknie zestawiasz rośliny. Róże obsypane kwiatami. A z zapachu, która róża ci się najbardziej podoba? Chodzi za mną kupno mocno pachnącej róży.

Gosia z tym zapachem róż to bardzo skomplikowana sprawa. Dla mnie żadne róże nie dają takiego silnego zapachu w ogrodzie jak azalie, bzy, jaśminy czy lilie. Chodzi mi o to, że siedzisz na tarasie i czujesz wyraźnie ich zapach. Do róży musisz się zbliżyć, przyłożyć nos i powąchać. A nawet wtedy zapach się zmienia w zależności od fazy kwitnienia. Najsilniejszy jest zapach świeżej róży zaraz po otwarciu pąka. Później pachnie coraz słabiej. Moim ostatnim pachnącym odkryciem jest Summer Song. Pachnie cudnie, ma mocny zapach fiołków, ale mam ją parę lat i do tej pory nie zbudowała silnego krzaka, więc nie wiem czy można ją polecać. Oczywiście to moje przemyślenia zapachowe, może mam słaby węch i nie jestem w tej sprawie wiarygodna. Mojego męża faworytą jest Maritim. Dla mnie ona pachnie słabo, a em twierdzi ,że pachnie pięknie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 11:32, 16 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jak lubisz mocne zapachy to pewnie spodobałby Ci się jaśmin, który pachnie wieczorem

Mogę spróbować zrobić sadzonkę dla Ciebie

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 14:26, 16 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Jak lubisz mocne zapachy to pewnie spodobałby Ci się jaśmin, który pachnie wieczorem

Mogę spróbować zrobić sadzonkę dla Ciebie


Dzięki miałam kiedyś jaśminy w różnych odmianach i wszystkich się pozbyłam. Pachnie ładnie, ale był problem z mszycami i zrobił się straszny busz. Na to nie mam miejsca.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 15:53, 16 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ja mam w formie krzewu, nie pnącza. Można ciąć jak się chce.
Swoje wyprowadzam na pniu.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gosialuk 15:54, 16 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5306
A u mnie rosną już trzy jaśminy. Jeden zwykły pachnący, jeden odmianowy, kwiaty ma lekko pachnące, ale w dużych ilościach i taki z żółtymi liśćmi, ale jeszcze nie wiem czy jego kwiaty pachną.
A co do róż, to jak kwitną i pachną, to codziennie wsadzam nos w kwiaty i się upajam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kokesz 12:49, 18 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Gosialuk napisał(a)
A u mnie rosną już trzy jaśminy. Jeden zwykły pachnący, jeden odmianowy, kwiaty ma lekko pachnące, ale w dużych ilościach i taki z żółtymi liśćmi, ale jeszcze nie wiem czy jego kwiaty pachną.
A co do róż, to jak kwitną i pachną, to codziennie wsadzam nos w kwiaty i się upajam.


Masz na myśli pewnie jaśminowce wonne.
Ja mam jaśmin Cestrum nocturnum, dama nocy, jaśmin kwitnący nocą, nie zimuje u nas, trzeba go przechować zimą w pomieszczeniu.
Zaczyna pachnieć od ok godz.20 do rana kwiatki ma tak niepozorne, że prawie ich nie widać, tylko czuć zapytają je ćmy nocne
Po raz pierwszy poczułam ten zapach wieczorem na wakacjach w Grecji, w zeszłym roku w hotelu w Turcji się nim zachwycałam. Udało mi się kupić sadzonki przez internet i teraz mam na balkonie

W dzień są zamknięte



I wieczorem

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies