Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

ewsyg 21:32, 19 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Violu. Ależ masz piękne róża. Ubóstwiam te kwiaty i tez ich trochę mam, ale nie są tak dorodne jak Twoje. Masz dużą działkę i jeszcze możesz poszaleć z roślinami i rabatami. Moja róża Boscobel wygląda inaczej niż Twoja.
Kochana będę do Ciebie zaglądać. Pokazuj to swoje piękne królestwo.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
daszum 15:05, 20 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Violu, ile Ty masz róż?
Piękne są, bardzo obficie kwitną i krzaki są zdrowe

Róża Bukavu rzeczywiście u Ciebie jest duża.
Mam nadzieję, że jak przestanę ruszać moje dwie, też takie urosną.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
violaskom 17:05, 21 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ewsyg napisał(a)
Witaj Violu. Ależ masz piękne róża. Ubóstwiam te kwiaty i tez ich trochę mam, ale nie są tak dorodne jak Twoje. Masz dużą działkę i jeszcze możesz poszaleć z roślinami i rabatami. Moja róża Boscobel wygląda inaczej niż Twoja.
Kochana będę do Ciebie zaglądać. Pokazuj to swoje piękne królestwo.
Pozdrawiam

Ewa czujna jesteś! To rzeczywiście nie jest Boscobel, tylko Christopher Marlowe. Boscobel jest obok i w tym roku została zjedzona przez kocimiętkę i liliowca Stella Oro. Wypuściła ponad nimi kwiaty, ale jest inna niż zazwyczaj, bardziej różowa, dlatego pewnie je pomyliłam.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 17:12, 21 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
daszum napisał(a)
Violu, ile Ty masz róż?
Piękne są, bardzo obficie kwitną i krzaki są zdrowe

Róża Bukavu rzeczywiście u Ciebie jest duża.
Mam nadzieję, że jak przestanę ruszać moje dwie, też takie urosną.

Danusiu, nie wiem, nigdy ich nie policzyłam. Ale jest ich dużo i tak jak Ty, niektórym często zmieniam miejsce i przez to nie wyglądają imponująco. Niektóre mają za duży ścisk i zagłuszają je inne rośliny. Z boku mojej działki powstał nowy duży dom i przez to róże mają więcej cienia, a tego nie lubią. Nie mam miejsca, by je przesadzić, pewnie będę musiała się ich pozbyć.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
mirkaka 19:26, 21 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
violaskom napisał(a)
Moja gwiazda tego sezonu pełnik.
Trollius chinensis Golden Queen. Narobiłam dużo sadzonek. Dziewczyny z okolic Poznania zapraszam po sadzonki. Wysiewane w tym sezonie, zakwitną w przyszłym roku.




Mam podobnego, kupowany pod nazwą pełnik europejski, jak robisz sadzonki? wysiewasz czy tniesz pędy?
Twój ogród zachwyca, mnogość i ilość kwitnących róż zaskakuje.
czym je nawozisz, obornikiem ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ElzbietaFranka 19:54, 21 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
violaskom napisał(a)

Gosia z tym zapachem róż to bardzo skomplikowana sprawa. Dla mnie żadne róże nie dają takiego silnego zapachu w ogrodzie jak azalie, bzy, jaśminy czy lilie. Chodzi mi o to, że siedzisz na tarasie i czujesz wyraźnie ich zapach. Do róży musisz się zbliżyć, przyłożyć nos i powąchać. A nawet wtedy zapach się zmienia w zależności od fazy kwitnienia. Najsilniejszy jest zapach świeżej róży zaraz po otwarciu pąka. Później pachnie coraz słabiej. Moim ostatnim pachnącym odkryciem jest Summer Song. Pachnie cudnie, ma mocny zapach fiołków, ale mam ją parę lat i do tej pory nie zbudowała silnego krzaka, więc nie wiem czy można ją polecać. Oczywiście to moje przemyślenia zapachowe, może mam słaby węch i nie jestem w tej sprawie wiarygodna. Mojego męża faworytą jest Maritim. Dla mnie ona pachnie słabo, a em twierdzi ,że pachnie pięknie.




Wiolu przepiękne róże.

Jeżeli chodzi o zapach to prawda trzeba się zbliżyć. To nie bzy, konwalie czy inne pachnące które zapach rozsiewają po ogrodzie. Jednak Laguna to królowa zapachu i ja czuć z dala. Masz ja. U mnie 3 lata temu zmarzła była prawie zielona do połowy stycznia później przyszedł ostry mróz i klapa. Od 2 lat odbija od ziemi i zaczyna kwitnąć.

Odnośnie budowy krzaków dałaś dobry pomysł aby sądzić 2-3 krzaki razem. Tak zrobiłam z Raphsody Muszę się też pozbyć kilka krzaków które są ładne, ale co z tego jak ma 2 pede i 5 pąków kwiatowych. Po co ja trzymać. Jedynie można jeszcze przesadzić w inne miejsce aby sprawdzić ja.

Wiem jedno, w zeszłym roku przesadziłam w bardzo dobra ziemię kompostowa 4 krzaki i 2 mają ładne przyrosty i widać sporo pakow. 2 daje szansę do przyszłego roku.
Np róża Parole przesadziłam 3 lata temu. Jest to róża z bardzo dużym kwiatem. Na poprzednim miejscu miała 1-2 kwiaty w sezonie po przesadzeniu w zeszłym roku piękne 7 kwiatów. Więc jak się wceluje w miejsce dla róży to duży sukces.

Inna sprawa że ostatnie zimy były trudne dla róż szczególnie zimą 2020/2021. Dużo róż szczególnie pnacych pomarzlo.

Ja to mam ciągle kłopot z cięciem wszystkie oprócz pnących przycinam na oko.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 07:50, 22 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
Wiolu ty to masz dopiero łany wszystkiego. Czytam twój wątek od początku i się zachwycam dzielzanami i rudbekiami.
To fakt sama wiesz ile trzeba się poświęcić przede wszystkim narobić aby oko nacieszyć i mieć satysfakcję z każdej roślinki.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
violaskom 10:53, 22 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Wiolu ty to masz dopiero łany wszystkiego. Czytam twój wątek od początku i się zachwycam dzielzanami i rudbekiami.
To fakt sama wiesz ile trzeba się poświęcić przede wszystkim narobić aby oko nacieszyć i mieć satysfakcję z każdej roślinki.

Pozdrawiam serdecznie

Ela, moja Laguna jest przy pergoli, ma mało słońca i zjada ją powojnik. Nie ma miejsca, żeby się rozwinąć. Ale Ty ją polecasz od lat i jak mówisz, że tak ładnie pachnie to chyba ją przesadzę pod łuk, przy którym jest Kiss me Kate. Ta róża wkurza mnie od samego początku. Posadziłam ją pod łuk, a ona nie ma żadnej cechy róży pnącej. Parole też mam i właśnie przesadzałam ją wiosną. W poprzednich sezonach ta róża u mnie też miała bardzo mało kwiatów.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:57, 22 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
mirkaka napisał(a)



Mam podobnego, kupowany pod nazwą pełnik europejski, jak robisz sadzonki? wysiewasz czy tniesz pędy?
Twój ogród zachwyca, mnogość i ilość kwitnących róż zaskakuje.
czym je nawozisz, obornikiem ?

Mirka, dzięki za pochwały. Ten pełnik europejski jest chyba żółty, a ja uwielbiam pomarańcz w ogrodzie, dlatego tak jestem nim oczarowana. Sam z siebie się nie wysiał, kępa też rośnie dość wolno, więc jej jeszcze nie dzieliłam. Zebrałam nasiona i to był tzw. wysiew zimowy. Wzeszły prawie wszystkie nasiona, więc narobiłam dużo sadzonek.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
anabuko1 11:55, 22 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23598
violaskom napisał(a)




Uwielbiam te twoje kolorowe zestawienia
Mogę się na nie gapić bez końca
Róże prześliczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies