Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

MariuszG 22:00, 27 mar 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Raju! Ile Gości ależ się cieszę!

Agato, obecnie mam tunel foliowy, który nie jest w żaden sposób ogrzewany, rośliny nie są też szczególnie okryte zimą. Mimo tego, wszystko przeżyło spadki temperatury do -20 stopni. Tego rozmachu to aż tak nie ma staram się, żeby było tam miło .

Haniu, pierwszy raz udało mi się dostać laki. W zeszłym roku kupiłem nasiona, ale zabrakło niestety czasu. W tym sezonie na pewno nadrobię. Słyszałem, że pięknie pachnie, ale nie spodziewałem się, że aż tak ładnie .

Izabelo, zapraszam , dzięki Tobie miałem okazję już parę razy powędrować wirtualnie po Bawarii i poznać regionalne tradycje. Najbardziej podobał mi sie opisywany przez Ciebie wykup belki na dach .

Sylwio, zawsze zachodzę w głowę jak Wy dajecie radę, ale to chyba dlatego, że jesteście właśnie "Wy", razem , to Wasza siła. Toteż ja, z moim ogródkiem czuję się jak myszka, ale też jest fajnie . Mój warzywnik jest zwykle nieco zaniedbany, nie to co Babci . Donice są bardzo praktyczne, bo nornice nie zżerają mi cebulek .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 22:03, 27 mar 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Danusiu, miłe Twoje słowa, wydaje mi się, że my się dobrze rozumiemy . Ogród pełen ulubionych roślin, nie zawsze pod linijkę...

Pozdrawiam ciepło
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
mira 22:23, 27 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Przejrzałam Twój wątek i już wiem że takie ogrodniczkowanie mi się podoba.
Kolekcja pelargonii, donice i warzywnik, niezwykle dynamiczny tunel z...bratkami no i te kanciory. Pięknie masz.
Mam nadzieję że bratki odżyją. Cudny ten lak zbieraj nasiona. Ja wysiałam i czekam aż zakwitną. Niestety część przymarzła podczas tej drugiej zimy.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 10:03, 28 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Mariusz co do belki to w sobote po swietach dostaiemy wszystko co wylicytowalismy, czyli bedzie imprezka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AgnieszkaW 10:10, 28 mar 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Masz bardzo piękny, nietuzinkowy ogród, będę tutaj od czasu do czasu zaglądać, bo jest co podziwiać
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Drimeth 07:14, 29 mar 2018


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Witaj Mariuszu,
Bardzo podoba mi się Twój ogród. Widać serce włożone w ziemię i rośliny. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie donice z tulipanami.
Bardzo jestem ciekawa efektu w tym roku.
Tak trzymaj.
Będę podglądać.
Pszczelarnia 10:21, 29 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MariuszG napisał(a)
Jesienią i zimą urządzam z namiotu składzik na donice, a na matach ustawiam doniczki z sadzonkami różnych roślin na kolejny sezon oraz doniczki z bratkami, które baaardzo lubię







Na zewnątrz widać jeszcze śnieg a tutaj w cieplarni już pachnie wiosną i świeżą glebą. Miłe widoki.

Powiedz mi (nie mam absolutnie żadnego doświadczenia w zimowaniu roślin w namiotach/tunelach/szklarniach), czy jak w tunelu wzrośnie temperatura i słońce zaczyna dogrzewać (luty) podlewasz rośliny? Pytam, bo ja miałam na zimę zostawione cyklameny i teraz wyglądają marnie, nie wiem co im jest (już posadziłam do gruntu): zmarzły? Miały za sucho w lutym? W grudniu wyglądały ładnie, coś się stało jakby po tych mrozach? Ale w szklarni nie miałam ujemnych temperatur, więc sama nie wiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MariuszG 00:16, 30 mar 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Mira! ogródek może nie tak jak należy prowadzony, ale cieszy bardzo . Bratki odżyją na pewno, może później, przynajmniej część . Szkoda, że mrozy uszkodziły Twoje wysiewy . Mimo tego w końcu przyjdzie i wiosna, i lato .

Izabelo, fajnie, że jesteście zżyci z sąsiadami zazdroszczę trochę, ale tak pozytywnie.

Agnieszko, Twój ogród jest kolejnym, w którym się czaję i nie mam odwagi się odezwać. Dziękuję, za Twój wpis . Mieszkasz w okolicach, które budzą mnóstwo wspomnień, które darzę wielkim sentymentem .

Drimeth, baaardzo mnie cieszą Twoje słowa, dziękuję, to miłe . Fajnie, że zauważyłaś serce włożone w ziemię , rzeczywiście co roku bardzo staram się ją poprawić i chyba to zajmuje najwięcej pracy w moim ogródku.

Ewo, moje doświadczenia są takie: kiedy na zewnątrz ziemia jest mocno zmarznięta, w tunelu, czy w szklarni potrafi być ponad 20 stopni Celsjusza. Ziemia w doniczkach wysycha błyskawicznie . Czasem raz w tygodniu trzeba przynieść z domu 6-10 konewek wody . Rośliny zimowałem różnie, wkopywałem doniczki w ziemię, zostawiałem na wierzchu. Raczej mi nie zdarzyło się, żeby wymarzły (poza cebulowymi). Na pewno nie należy układać roślin na styropianie . Przez to mam najwięcej strat. Mnie się zdaje, że Twoje cyklameny mogły wyglądać na zmęczone z powodu niedostatku wody. Nie podejrzewam jednak, żeby mogły przeschnąć aż tak, żeby nie przeżyły. U mnie zdarzyło się i tak, że ostatnie podlewanie było na początku grudnia, pierwsze w połowie lutego, a wszystko przezimowało jak należy . Powiedz mi, jak dogrzewasz szklarnię, że udaje Ci się uniknąć znacznych spadków temperatury podczas mrozów? Borykam się z tym, a chciałbym uniknąć dogrzewania tunelu zimą, bo w zasadzie, to jest to dla mnie dodatkowy kłopot .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Pszczelarnia 09:26, 30 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Moja szklarnia ma szyby, na dachu również. Rośliny stoją na kokosowych matach i miały w dni krytyczne (było tam chyba na minusie nie wiem, dokładnie ile) włókninę. Szklarnia jest okopana glebą i nie ma nieszczelności. I jak się szyby i ziemia nagrzeją to potem jakby ta temperatura nie spada tak radykalnie. Wszystko robi słońce i brak wiatrów.

Tak, rośliny mogły podeschnąć. Tylko raz je podlałam - to za mało. W glebie odżyją.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MariuszG 00:26, 19 kwi 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Pogoda zrobiła nam w tym roku prezent i po zimie przyszło od razu lato . Trudno uwierzyć jak ogród zmienia się z tygodnia na tydzień. Wracając w każdy weekend do domu mam zawsze jakąś niespodziankę , rozwijają się rośliny, których tydzień wcześniej nie było nawet widać.

Zdjęcia z ostatniego weekendu







____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies