Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Hiacynty - Hyacinthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Hiacynty - Hyacinthus

Juzia 18:58, 06 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38651
Dziękuję
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jola 16:14, 13 mar 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Witajcie
Ja kilka dni temu kupiłam takie hiacynty

teraz wyglądają tak:


Napiszcie mi proszę, czy te cebulki przybyszowe, które wypuściły liście mam przesadzić do innej doniczki? One zakwitną, czy będą takie "liściaste"?
Nie chcę stracić tylu pięknie pachnących kwiatów!
____________________
Ogródek szczypiorka :)
noemi 23:11, 13 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Czytałam dzisiaj, że żeby wydłużyć czas kwitnienia nawet do dwóch tygodni , należy wstawiać hiacynty na noc na dwór, moje dopiero zaczynają kwitnąć, sprawdzę to i dam znać... będzie na zaś
____________________
ogród magdalenka
monteverde 23:14, 13 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jola napisał(a)
Witajcie
Ja kilka dni temu kupiłam takie hiacynty

teraz wyglądają tak:


Napiszcie mi proszę, czy te cebulki przybyszowe, które wypuściły liście mam przesadzić do innej doniczki? One zakwitną, czy będą takie "liściaste"?
Nie chcę stracić tylu pięknie pachnących kwiatów!

to listki z cebulek przybyszowych one nie zakwitną w tym roku ale cebulki się będą rozrastały jak kwiaty przekwitną i liście uschną wyjmij z doniczki i delikatnie rozdziel i wsadź do ziemi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Jola 08:54, 14 mar 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
monteverde dziękuję za radę. Na pewno tak zrobię, uwielbiam hiacynty
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Gardenarium 09:01, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te cebulki jak przekwitną najpierw poczekaj żeby zaschły liście, odstaw w miejsce na bok i delikatnie jeszcze podlewaj, wtedy składniki zapasowe z liści "wejdą" w cebule, potem oczyść i podziel odpowiednio posegreguj małe i duże i poczekaj z sadzeniem do jesieni.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/137-pachnace-hiacynty

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jola 10:38, 14 mar 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Gardenarium napisał(a)
Te cebulki jak przekwitną najpierw poczekaj żeby zaschły liście, odstaw w miejsce na bok i delikatnie jeszcze podlewaj, wtedy składniki zapasowe z liści "wejdą" w cebule, potem oczyść i podziel odpowiednio posegreguj małe i duże i poczekaj z sadzeniem do jesieni.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/137-pachnace-hiacynty



Oczywiście wcześniej przeczytałam artykuł, ale nie było nic o cebulkach przybyszowych. To była dla mnie zagadka
Dziękuję bardzo za pomoc. Będę jeszcze nie raz jej potrzebowała...
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Gardenarium 10:40, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Było troszkę na końcu Jolu. Może nie tak dokładnie, ale troszkę jest.



Rozmnażanie hiacyntów

Hiacynty można bardzo łatwo rozmnożyć poprzez oddzielenie nowo powstających cebul obok cebuli matecznej. Jest to najłatwiejszy sposób.


Pędzenie hiacyntów

Takie preparowane cebule niektóre osoby wyrzucają, choć znane są przypadki powtórnego zakwitnięcia. Roślinę trzeba jeszcze przez jakiś czas podlewać, aż do zaschnięcia liści. Potem cebulę wyjmujemy, czyścimy i przechowujemy w suchym miejscu. Do ogrodu wysadzamy jesienią. Mogą zakwitnąć dopiero po dwóch latach, albo wytworzą cebule przybyszowe, które oddzielamy i sadzimy w odpowiednim miejscu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaNet 19:45, 23 sty 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Z utęsknieniem czekam na wiosnę i hiacynty

____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
Zuza74 20:47, 12 wrz 2013

Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 5
Witam
jestem tutaj nowa, uwielbiam hiacynty i marzą mi się w donicach na tarasie. Prosze pomóżcie mi jak je posadzić i przezimować żeby nie zmarzły i wiosną pieknie zakwitły. Już trochę szukałam i wiem, że najlepiej donice z cebulami zadołować ale cebulki sadzi się płytko i nie wiem czym je przykryć żeby zima im nie zaszkodziła. Juz zamówilam cebule i nie mogę się doczekac z góry dziekuję
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies