Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród sensoryczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród sensoryczny

makadamia 13:53, 26 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć, fajnie że znowu piszesz.

Ten wątek przyprawia mnie o wyrzuty sumienia, bo jeśli gdzieś warto pomagać, to właśnie tu, a tymczasem akurat w tym wątku cisza. No ale z pustego to i Salomon nie naleje, a my nie mamy pojęcia, jak powinien wyglądać taki ogród, co powinno się w nim znaleźć, co nie itd. No ciężko doradzać w takiej sytuacji.

Ale widzę że całkiem nieźle sobie radzicie. Te rabaty ładnie się prezentują.
Macie już koncepcję na całość? Jak ten ogród docelowo ma wyglądać i gdzie co ma się znaleźć?

Na rabatach teraz widzę tylko iglaki, ale to normalne o tej porze roku.
Jakie rośliny jeszcze planujecie posadzić?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ORW 14:30, 26 mar 2019

Dołączył: 14 mar 2018
Posty: 26
Asia, fajnie, że zajrzałaś Hmm...koncepcja na całość...- raczej nie. Wiem, że to nie do końca dobre, ale trochę tworzymy spontanicznie

Tak, teraz widać iglaki, ale chyba już całkiem nieźle się prezentują? Mamy też posadzonych trochę tawułek, trzmielin, hortensje, trawy Teraz cieszę się z wyrastających tulipanów i z niecierpliwością czekam na czas kwitnienia. A krokusy chyba za głęboko posadziliśmy bo dopiero szykują się do rozkwitnięcia

Na pewno chcemy jeszcze zrobić rabatę warzywno - ziołową. To myślę żeby zrobić w skrzyniach.

No i dodać elementy architektury małej: ławeczki, może pergolę. Na altanę to już chyba miejsca za mało jest.

A, i jeszcze ścieżkę sensoryczną planujemy zrobić. Tylko tu też zastanawiamy się nad sposobem wykonania.
____________________
Monika
makadamia 15:08, 26 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Myślę że rabatka warzywno-ziołowa w skrzyniach to dobry pomysł - dzieciom łatwiej będzie ją ogarnąć i mniej się brudzi.
Trzeba ją zrobić w najbardziej nasłonecznionym miejscu, a ze zdjęć mi wynika, że to by było pod samym tarasem. Naprzeciwko niego, już pod żywopłotem, można by było zrobić tą ścieżkę sensoryczną.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
october 17:28, 10 lut 2020


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Link do galerii ogrodu z czerwca 2019 roku
http://orw.ryki.pl/?p=3973bold text
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies