Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród sensoryczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród sensoryczny

ORW 18:48, 18 mar 2018

Dołączył: 14 mar 2018
Posty: 26
Są osoby na wózkach. Widziałam, że stosuje się takie rabaty, w skrzyniach lub murkach, że można właśnie wózkiem pod nie pojechać, rośliny są na odpowiedniej wysokości.

Powierzchnia ogrodu wydaje mi się zbyt mała, żeby rozdzielać części dla starszych i młodszych.

Kwestia doboru roślin: wszystko o czym wspomniałaś Danusiu jest brane pod uwagę, te aspekty wpływu na zmysły, wytrzymałość, ale jest jeszcze jedna ważna kwestia: bezpieczeństwo! Nie może być w naszym ogrodzie roślin trujących, lub niebezpiecznych pod innymi względami (albo ewentualnie odpowiednio zabezpieczone). Z tego co kojarzę to będą odpadały cisy, bluszcz, konwalia.
____________________
Monika
UrsaMaior 19:42, 18 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Ale ciekawy temat! No i rewelacyjny pomysł!
____________________
ogród pod lasem
ORW 08:59, 19 mar 2018

Dołączył: 14 mar 2018
Posty: 26


Tak to wygląda na planie.
____________________
Monika
makadamia 12:08, 19 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ooo, ambitne zadanie będziemy miały! Ale jakie ciekawe

Z planu na razie niewiele widać.

Wrzucę na razie różne linki dla inspiracji i informacji

Link1

Link2

Link3

Link4

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ORW 16:10, 19 mar 2018

Dołączył: 14 mar 2018
Posty: 26
Asia dzięki za inspiracje. Mimo iż przeszukuję internet, nie na wszystkie jeszcze trafiłam Z planu nie widać, bo jest nieczytelny, czy chodzi o to, że nic na nim nie ma?

Iza dzięki za zainteresowanie. Zapraszam do śledzenia wątku i aktywnego uczestniczenia

Danusia dziękuję za zaangażowanie, inspiracje, sugestie Liczę na dalsze
____________________
Monika
ORW 16:37, 19 mar 2018

Dołączył: 14 mar 2018
Posty: 26


Wzdłuż odrodzenia od strony wschodniej i południowej rosną świerki. Te od strony południowej będą wycinane (są wysokie a tuż obok stoi dom na sąsiedniej posesji). Mam natomiast pytanie w sprawie tych od strony wschodniej: wycinać czy nie? Od dołu one są podcięte, bo za ogrodzeniem jest chodnik. W związku z tym, nie mamy osłony od ulicy. Czy jeśli zostawimy je, można pod nimi posadzić coś, co da osłonę? Zrobić żywopłot pod świerkami? Czy się da? Czy lepiej wyciąć/zostawić kilka i posadzić nowe nasadzenia na żywopłot?

Ja myślę żeby zostawić i zrobić tam rabatę cieniolubnych. Tylko nie eiem, jakie rośliny wytrzymają takie warunki, pod świerkami. Hosty? Hortensje? Co jeszcze?
____________________
Monika
Gardenarium 16:59, 19 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zrób lepsze zdjęcie, bliżej i pionowo nie ze skosu.

Makadamia, trzeba robić linki ukryte, bo te sięgają za ekran.
Ostatniego z Pinteresta nie udało mi się ukryć, musiałam usunąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:00, 19 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ORW napisał(a)
Nie może być w naszym ogrodzie roślin trujących, lub niebezpiecznych pod innymi względami (albo ewentualnie odpowiednio zabezpieczone). Z tego co kojarzę to będą odpadały cisy, bluszcz, konwalia.


Ale przecież ja nie proponowałam trujących to zabronione w takim ogrodzie.

Kłujących tez nie proponowałam, sprawdź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ORW 17:15, 19 mar 2018

Dołączył: 14 mar 2018
Posty: 26
Gardenarium napisał(a)


Ale przecież ja nie proponowałam trujących to zabronione w takim ogrodzie.

Kłujących tez nie proponowałam, sprawdź.


Wiem Danusiu, że nie proponowałaś takich roślin. Napisałam o tym jako o ważnej kwestii, którą musimy brać pod uwagę, żeby o tym pamiętać
____________________
Monika
makadamia 20:25, 19 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ze świerkami mam doświadczenie - wycinajcie czym prędzej i nawet się nie zastanawiajcie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies