Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Isola Bella - Piękna wyspa

Pokaż wątki Pokaż posty

Isola Bella - Piękna wyspa

Sebek 23:14, 19 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Co za przepiękna wyspa i jak gustownie urządzona. bukszpany, hortensje - to prostu ogród jak z bajki


Chyba trzeba będzie zmienić plany na moich wczasach - a nóż widelec unudzę - a dar do nudzenia mam nie do pobicia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 23:22, 19 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ależ się nudny,robisz.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
MarekW 23:24, 19 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Sebek napisał(a)
Co za przepiękna wyspa i jak gustownie urządzona. bukszpany, hortensje - to prostu ogród jak z bajki


Chyba trzeba będzie zmienić plany na moich wczasach - a nóż widelec unudzę - a dar do nudzenia mam nie do pobicia

Sebek koniecznie próbuj a nie będziecie żałować. Miejsce jest rzeczywiście jak z raju i aż trudno sobie wyobrazić, że to wszytko jest dziełem rąk ludzkich na bezludnej skalistej wysepce, wielkości niewiele większej od boiska piłkarskiego. Informacje praktyczne: na Isola Bella kursuje prom z Intry, zahaczając po drodze o inne cudowne wyspy Boromeuszów. Ja niestety zwiedziłem tylko Isola Bella, a Isola Madre (Wyspa Matki) fotografowałem tylko z pokładu promu. Oto kilka zdjęć na zachętę



____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 23:26, 19 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Oooo rany - chyba się nie oprę. Dodaję stronę do zakładek

A ile kosztuje prom - auta też mogą płynąć? I czy byłeś z biura czy prywatnie?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
an_tre 23:28, 19 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Piękne i urzekające widoki dziękujemy
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
MarekW 23:33, 19 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Cała Isola Madre to tylko jedna willa i piękny ogród, ale bardziej naturalistyczny niż ogrody Isola Bella. Trzecia wyspa Boromeuszów - to Isola dei Pescatori (Wyspa Rybaków), na której zbudowano całe miasteczko - niesamowity widok.

i jeszcze widoki Isola Madre z pięknie kwitnącymi oleandrami


i widok z oddali na naturalistyczny ogród
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 23:37, 19 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ależ cudne te Włochy - pierwszy raz widzę takie coś
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
annka 23:41, 19 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Sebek napisał(a)
Ależ cudne te Włochy - pierwszy raz widzę takie coś


A Ty myślisz że skąd Marek czerpie inspiracje do średniowiecznego ogrodu. Jeździ po świecie widzi i ma a nie tylko do ogrodniczego i z powrotem
____________________
Funkiowe zacisze
MarekW 23:41, 19 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Sebek napisał(a)
Oooo rany - chyba się nie oprę. Dodaję stronę do zakładek

A ile kosztuje prom - auta też mogą płynąć? I czy byłeś z biura czy prywatnie?

Sebku promem auta można przeprawić z Laveno do Intry, ale nie ma takiej potrzeby bo auto można zostawić w Laveno - jest duży i darmowy parking, i przeprawić się samemu do Intry - to chyba 20 min, za 3 EUR w jedną stronę od osoby. Tam się przesiada na prom płynący po kolei do wszystkich wysp, podróż z możliwością wysiadania i wsiadania gdzie się che, kosztuje 15 EUR od osoby, ale jeszcze trzeba zapłacić za wstęp do ogrodów i pałacu na Isola Bella czy Isola Madre. Opłaca się kupić bilet wspólny - bo jest tańszy, ja jednak zwiedzałem tylko Isola Bella i bilet kosztował do pałacu i ogrodu chyba 12 EUR już nie pamiętam dokładnie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
annka 23:43, 19 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Bezcenne
____________________
Funkiowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies