Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Isola Bella - Piękna wyspa

Pokaż wątki Pokaż posty

Isola Bella - Piękna wyspa

MarekW 23:43, 19 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
annka napisał(a)

Ależ cudne te Włochy - pierwszy raz widzę takie coś


A Ty myślisz że skąd Marek czerpie inspiracje do średniowiecznego ogrodu. Jeździ po świecie widzi i ma a nie tylko do ogrodniczego i z powrotem

Aniu dokładnie tak jest
Nie na darmo powstało przysłowie, że podróże kształcą.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 23:56, 19 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Po tych pysznych i wspaniałych ogrodach Boromeuszów, którzy wydali na świat między innymi św. Karola Boromeusza patrona naszego papieża Jana Pawła II, który to św. Karol nota bene urodził się niedaleko tych wspaniałych wysp w Aronie, gdzie jest jego ogromny, ponad 30 m. posąg, chcę teraz jeszcze pokazać bardzo mistyczne miejsce przyczepione do skały na półce nad jeziorem. To sanktuarium i pustelnia Santa Catherina del Sasso - też warto odwiedzić.
Najpierw kolos - św. Karol Boromeusz - można wejść aż do wnętrza głowy świętego i przez oczy, uszy i nos oglądać panoramę okolicy

tutaj widok chyba z oka

A teraz wspomniana pustelnia i sanktuarium

____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 00:01, 20 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Do sanktuarium można zejść schodami z góry, ale też zjechać windą !!! wydrążoną w skale w ostatnim czasie, to niesamowite, na górze wsiada się do windy i za chwilę jest się w takim niezwykłym miejscu, choć ja osobiście polecam spacer schodami wykonanymi w skale.

Stara prasa do wina





____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 00:03, 20 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
MarekW napisał(a)

Oooo rany - chyba się nie oprę. Dodaję stronę do zakładek

A ile kosztuje prom - auta też mogą płynąć? I czy byłeś z biura czy prywatnie?

Sebku promem auta można przeprawić z Laveno do Intry, ale nie ma takiej potrzeby bo auto można zostawić w Laveno - jest duży i darmowy parking, i przeprawić się samemu do Intry - to chyba 20 min, za 3 EUR w jedną stronę od osoby. Tam się przesiada na prom płynący po kolei do wszystkich wysp, podróż z możliwością wysiadania i wsiadania gdzie się che, kosztuje 15 EUR od osoby, ale jeszcze trzeba zapłacić za wstęp do ogrodów i pałacu na Isola Bella czy Isola Madre. Opłaca się kupić bilet wspólny - bo jest tańszy, ja jednak zwiedzałem tylko Isola Bella i bilet kosztował do pałacu i ogrodu chyba 12 EUR już nie pamiętam dokładnie.

Skomplikowane - ale dające się zrobić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:25, 20 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo dziękuję, że pokazujecie wszystko to co spotkacie podczas swoich wypraw po świecie.
Mareczku - ogromne dzięki za te piękne widoki.
Kule w szczególności, a widziałam też hortensje Limeligt - chyba...mam nadzieję, o ogrodowych nie wspomnę "Zawijaski" - mistrzostwo.

Pokazujmy, bo nie każdy może tam być. Zdjęcia cudne, zapraszają żeby tam pojechać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 17:45, 20 lip 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
coś pięknego!
czytam i wracam się do zdjęć kilkakrotnie
dzięki Marku
ależ masz wspomnienia....bezcenne
____________________
pozdrawiam :)
Joanka 15:24, 14 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ale przepiękne miejsce. Coś niesamowitego....
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gabriela 21:40, 10 wrz 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
I ja byłam na Isola Bella, w maju 2010 roku, zwiedzając Piemont i Ligurię.
To była w XVII wieku mała ( ok. 320x80 m) skalista wysepka, kiedy hrabia Karol Boromeusz postanowił zbudować tu pałac i założyć ogród dla swojej żony, względnie kochanki, tu źródła się różnią
W pałacu zwiedza się tylko pierwsze piętro, reszta jest prywatna i nadal należy do rodziny Boromeuszy. Tak więc ogród powstał na skalistej wyspie, na którą zwieziono ogromne ilości ziemi. Podczas mojego pobytu w maju, oczywiście nie kwitły hortensje, ale i tak było wspaniale, choć trochę kiczowato, moim zdaniem piękniejszy jest ogród na drugiej wyspie na jeziorze Maggiore- Isola Madre, ale o niej w osobnym wątku.
Ponieważ piękne zdjęcia pałacu i przyległości wstawił autor wątku, ja pokażę raczej rośliny, oczywiście w połowie maja we Włoszech róże są już w pełni rozkwitu:









____________________
Ogród w budowie nieustającej
marzena 21:57, 10 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no, piękne widoki, miejsca, ogrody pokazujecie - fantazja
____________________
marzena O....!
monteverde 01:45, 11 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przepiękne miejsce, Marek ile trwa całe zwiedzanie wyspy, czy jest się ograniczonym godziną powrotu? czy można na miejscu coś zjeść, napi ć się wina, czy kawy?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies