Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Szukam trawy zimozielonej, nieekspansywnej

Pokaż wątki Pokaż posty

Szukam trawy zimozielonej, nieekspansywnej

KasiaBawaria 13:22, 12 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Szukam trawy rosnacej w sposob kontrolowany, nie rozlazacej sie, zimozielonej. Nie paskowanej. Polecicie mi cos?Cos na przod rabaty, ladnie sie przewieszajacego. U mnie Cos co ladnie zimuje i nie wyglada po zimie okropnie. U mnie np.Carex ornithopoda 'Variegata' pieknie zimuje, nic nie usycha. Cos takiego, tylko zielonego szukam. Znajde?
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 13:25, 12 kwi 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Luzula nivea, ale do polcienia bardziej sie nadaje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MirellaB 14:06, 12 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Carex Irish Green.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
KasiaBawaria 21:11, 12 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A nie rozlaza sie? No i jak wygladaja po zimie?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 15:39, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No nie rozłażą się, skoro dziewczyny wg wyznaczonych warunków zaproponowały, to nie rozłażą się. Jest jednak pewna nieścisłość, więc nie wiem czy zaakceptujesz?

Carex to nie trawa a turzyca. Więc nie spełnia jednego punktu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 15:41, 13 kwi 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Turzyca Everest nie rozłazi się, biało zielona.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Anda 16:43, 13 kwi 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Tak jak juz Danusia napisala, trawka polecona wg wyznaczonych kryteriow U mnie Luzula ladna jest caly rok
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 08:01, 14 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po sprawdzeniu w encyklopedii doszłam do wniosku, że kosmatka to roślina zielna z rodzaju sitowate, tej samej co pałka. Człowiek się ciągle uczy

Sitowate
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 16:07, 14 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dzis zagladalam wlasnie do irish green i widzialam u niej krotkie rozlogi. Stad wole sie upewnic, czy na pewno nie jest zadarniajaca A czy turzyca czy trawa to akurat mi obojetne. Byle ladne i zielone Everest chyba juz mialam, ale u mnie wypada po zimie ;-(
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 21:55, 14 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wtedy pytanie trzeba sformułować inaczej. Poszukuję rośliny o wyglądzie trawiastym...itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies