Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Pomarancza 12:37, 01 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Danusiu, a co z płytami? Czy w twoich realizacjach płyty chodnikowe są mocowane na zaprawie, czy po prostu luzem ułożone na tłuczniu i zasypane grysem?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 15:58, 01 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Płyty chodnikowe w trawniku są posadawiane na podsypce piaskowej, wybieram grunt, sypię piasek i na tym posadawiam.

A w chodniku to na podsypce cementowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adkawi 13:51, 09 sty 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Tez mam rozdzielony żwir od kory i trawę od kory ekobordem,ale u mnie jest problem bo miejsce jest dość wietrzne i kora trochę brudzi żwir,i zwiewa tez na trawę.Sypnęłam grubiej kory ale za bardzo to nic nie dało.Zastanawiam się czy nie zamienić korę na żwir jednak.
____________________
Adrianna
Gardenarium 19:59, 09 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ostatnim ogrodzie wielkie płyty posadawiałam w trawniku na podsypce z cementem.
Ale wybierałam na brzegach, żeby w trawnik cement nie właził.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 13:56, 24 lut 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mam podwyższoną rabatę, jakieś 10-15 cm nad poziomem trawnika, na niej szpaler ze świerkami serbskimi. Chcę ją odgrodzić od rzeczonego trawnika i myślę o zainstalowaniu obrzeża granitowego łupanego, widziałam takie o długości 1m, wys. 30 cm. Równo z poziomem trawnika chciałabym jeszcze dać pasek kostki granitowej, jeden rząd kostki wzdłuż całości (jest tego prawie 40m). Żeby koło kosiarki miało się gdzie zatrzymać. Jak myślicie, czy to byłby dobry pomysł? Na czym posadowić to wszystko?

Oczywiście wiem, że powinnam była wcześniej to zrobić, zanim będzie trawnik, biorę pod uwagę ewentualne straty i konieczność dosiewania, ale nie byłam w stanie wyrobić się ze wszystkimi pracami, a kolejny rok bez trawnika to byłby stan beznadziejny...

Gardenarium 11:44, 25 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy dobry pomysł poczytaj tutaj
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

Są różne sposoby, rodzaj wykończenia zależy od tego ile masz czasu potem na pielęgnację i utrzymanie tych brzegów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiosna12 11:24, 09 mar 2018

Dołączył: 06 mar 2018
Posty: 2
Jestem w trakcie przygotowywania terenu do stworzenia małego ogrodu wokół domu i zastanawiałam się nad wykorzystaniem obrzeży. Czytając różne opinie widzę, że zastosowanie ich znacznie ułatwia oddzielenie rabat i ścieżek.
wiosna123 09:24, 29 mar 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
Ja zawsze oddzielam rabaty od trawy, ścieżek obrzeżami. Sprawdziłam i jestem zadowolona z efektu. Kupiłam je za pośrednictwem sklepu internetowego z akcesoriami i narzędziami do ogrodu. Mają szeroki wybór.
Martka 09:18, 21 maj 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W marcu szukałam rozwiązania na obrzeże dla rabaty podwyższanej, pDanuta ostrzegała mnie przed kostką, wymyśliłam takie rozwiązanie. Granitowe obrzeża łupane, 20x10x100. Posadowione na piasku "na leżąco", nie w pionie. Tym samym rozwiązał się problem koszenia trawy wzdłuż rabaty, koło kosiarki jedzie po obrzeżu.
Wiolka5_7 21:10, 21 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470

Super, bardzo mi się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies