Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Pszczelarnia
Logo 06

Dodany 19:23, 06 lis 2018
Gardenarium napisał(a)
Tu gdzie łączenie desek, wbite powinny być dla stabilizacji jakieś dranki od wewnątrz nie wystające powyżej poziomu deski, albo druty itp. mocowanie.

Tak myślę, a może płaskowniki?

EDIT: płaskowniki nie, bo potrzebuję chwilowego tymczasowego rozwiązania tutaj a płaskowniki, to na długo i drożej.

Dodany 23:15, 06 lis 2018
Ale płaskowniki tylko do łączenia desek proponuję. Witek mówi: wbij albo jeden kołek i przykręć dwie deski albo wbij dwa kołeczki obok siebie i przykręć.
sylwia_slomc...
Dsc02052

Dodany 13:02, 08 lis 2018
Gardenarium napisał(a)
Ale płaskowniki tylko do łączenia desek proponuję. Witek mówi: wbij albo jeden kołek i przykręć dwie deski albo wbij dwa kołeczki obok siebie i przykręć.

My w ten sposób robiliśmy przy ścieżce z piasku. Na trzy lata starcza potem kołki ugniwają i trzeba wymienić.
Pszczelarnia
Logo 06

Dodany 16:31, 08 lis 2018
Gardenarium napisał(a)

Teraz zrozumiałam. Czyli połączyć deski płaskownikami metalowymi i wkopać je jak najgłębiej (dla stabilności) i żeby też wystawały na wysokość ściółki albo ciut wyżej. Wydaje mi się że to będzie coś ok. 13 cm wysokości.

Dodany 18:34, 08 lis 2018
Kołki trzeba opalić w ogniu na czarno. Wtedy dłużej wytrzymają.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies