Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Gardenarium 22:45, 21 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz się rozwiązał problem Pozornie.. Pojawi się kolejny problem za rok, dwa, gdy będziesz ryć na kolanach i ręce będą odpadać, gdy zaczniesz wydłubywać "włosy trawnika" ze szpar. Oj będą bolały opuszki, albo zarośnie na amen.

Ale że łądnie teraz wygląda, to przyznam,. Bardzo ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 06:36, 24 maj 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tak, Pani Danusiu, palce będą biedne, ale bilans i tak wychodzi dodatni. Bo 20 szpar to nie 200, jak byłoby w przypadku kostki, no i przede wszystkim nie ma tego wachlarza z przerośniętej trawy na całej krawędzi rabaty, a przed nastaniem tego obrzeża tak było i to wyglądało tragicznie i frustrowało podczas koszenia.
ogrodniczka22 10:23, 28 maj 2018

Dołączył: 28 maj 2018
Posty: 6
wiosna123 napisał(a)
Ja zawsze oddzielam rabaty od trawy, ścieżek obrzeżami. Sprawdziłam i jestem zadowolona z efektu. Kupiłam je za pośrednictwem sklepu internetowego z akcesoriami i narzędziami do ogrodu. Mają szeroki wybór.



Tak obrzeża ogrodowe chyba najlepiej się sprawdzają. Ja używam ekobord i jestem zadowolona. Solidne, wykonane z surowców wtórnych, co dzisiaj też ma bardzo duże znaczenie i solidne.
ogrodniczka22 11:40, 08 cze 2018

Dołączył: 28 maj 2018
Posty: 6
wiosna12 napisał(a)
Jestem w trakcie przygotowywania terenu do stworzenia małego ogrodu wokół domu i zastanawiałam się nad wykorzystaniem obrzeży. Czytając różne opinie widzę, że zastosowanie ich znacznie ułatwia oddzielenie rabat i ścieżek.


obrzeża ogrodowe, jak używam eko bord, ale także Limiteo, niedrogie, szybkie w montażu i bardzo fajnie oddzielają trawnik od rabat kwiatowych i innych uprawnych części w moim ogrodzie.
sarenka 15:16, 29 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Proszę o poradę. Będę robić obrzeża z krawężników betonowych. Ile powinien wystawać ponad powierzchnię żeby nie utrudniać koszenia??
Jeśli macie rady jak się do tego zabrać,o czym pamiętać to będę wdzięczna za informację
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 09:52, 30 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinien być na poziomie ziemi od trawnika a nie zielonych źdźbeł, czyli nie powinien wystawać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 10:10, 30 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gardenarium napisał(a)
Powinien być na poziomie ziemi od trawnika a nie zielonych źdźbeł, czyli nie powinien wystawać.

Dziękuję
____________________
Magda W samym sloncu
Pszczelarnia 18:11, 06 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam pytanie o sposób zamontowania kantówek/listew dębowych na brzegach wyznaczonej ścieżki. Czy muszą być czymś połączone po długości? Jak głęboko wkopane? Jakie grube? Jakoś przytwierdzone do gleby?

Ścieżka ma być miękka z wiórów drzewnych albo drobnej kory.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 18:54, 06 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie łączenie desek, wbite powinny być dla stabilizacji jakieś dranki od wewnątrz nie wystające powyżej poziomu deski, albo druty itp. mocowanie.

Tak myślę, a może płaskowniki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 19:09, 06 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Tu gdzie łączenie desek, wbite powinny być dla stabilizacji jakieś dranki od wewnątrz nie wystające powyżej poziomu deski, albo druty itp. mocowanie.

Tak myślę, a może płaskowniki?


Danusiu, a jak głęboko taka deska powinna siedzieć w ziemi? 6 cm? Wystarczy grubość 1,9 cm czy 2,9 cm?

Miałabyś jakieś przykłady z deskami z ogrodów?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies