Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewo dla stworzenia cienia, dające cień

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewo dla stworzenia cienia, dające cień

koculka 16:13, 27 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Szukam ładnego drzewa do zacienienia podwórza. Myślę o ambrowcu, widziałam też buk Riversii z czarnymi liśćmi. Jakie mają tempo wzrostu te drzewa? Co innego ciekawego możnaby posadzic?
sylwia_slomc... 23:47, 27 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
koculka napisał(a)
Szukam ładnego drzewa do zacienienia podwórza. Myślę o ambrowcu, widziałam też buk Riversii z czarnymi liśćmi. Jakie mają tempo wzrostu te drzewa? Co innego ciekawego możnaby posadzic?

Tulipanowiec rośnie szybko, duży i piękny, a do tego dorosły osobnik kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
koculka 12:11, 29 maj 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tulipanowiec rośnie szybko, duży i piękny, a do tego dorosły osobnik kwitnie


Brałam go pod uwagę ale tu na forum przeczytałam że bywa kruchy. U mnie jest szczere pole i wietrznie.
Gardenarium 23:06, 28 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mercii napisał(a)
Dzień dobry
Stoję przed dylematem wybory drzew które w przyszłości zacienią mi taras. Taras skierowany jest na południowy-zachód. Ta większa część tarasu jest zachodnia.
W trakcie prac brukarskich przygotowaliśmy miejsca do nasadzeń.
Chciałbym Was prosić o poradę jakie drzewa sprawdzą się w funkcji zacieniania tarasu w miesiącach ciepłych.
Myślałem o catalpiach, klonach albo platan szczepionych na pniu które byłby posadzone przy samym tarasie.
Czy to jest dobry pomysł abo posadzić któreś z tych drzew w rzędzie składającym się z 3 sztuk?
W miejscu większej rabaty koło tarasu wyobrażam sobie jakieś większe drzewa tzn. bardziej rozłożyste ale nie rosnące zbyt wysoko. Catalpa nie szczepiona?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze. Dla mnie to początek prac w ogrodzie i nie ukrywam że jest mi ciężko podjąć jakąkolwiek decyzję w tym temacie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 23:06, 28 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Prośba o radę. Drzewa do zacienienia tarasu

Popatrz tutaj
https://pin.it/pwzkc3w7l2dpyc

To Heptacodium miconioides ładnie zacienia taras z boku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 23:06, 28 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Prośba o radę. Drzewa do zacienienia tarasu

A tutaj morwy są prowadzone dachowo

https://pin.it/y44i6epqfrzayy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Adison 23:07, 28 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Prośba o radę. Drzewa do zacienienia tarasu

Witaj, catalpy ładne są, ale:

Późno pojawiają sie liście i wcześniej opadają

Duże liście narażone są na uszkodzenia
____________________
Zmienny ogród Ady
Gardenarium 23:08, 28 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platan Alphen's Globe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mercii 10:19, 05 maj 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 4
Dziękuje za podpowiedzi. Zdecydowaliśmy się jednak na szpaler z klonów.

W szkółce kupiliśmy również platana który posadziłem z północnej strony tarasu. Zadaniem drzewa ma być przysłonięcie od ulicy i wiatru.

Obawiam się tylko czy to zdecydowanie nie za blisko do domu dla takiego drzewa. Co o tym myślicie, przesadzać?
Co w przypadku przesadzenia można posadzić w tym miejscu. Niezbyt wysokie, rozłożyste z szybko rosnącymi liśćmi?
Z góry dziękuje za pomoc.



szymon111 14:18, 17 cze 2019

Dołączył: 17 cze 2019
Posty: 14
Także szukam drzewa które da cień, lecz myślę o takim które będzie miało szeroką koronę, a pod drzewem będzie można w przyszłości usiąść.
Ogród niestety mam niewielki, więc drzewo musiałby się znajdować kilka metrów od budynku.
Dobrze jakby rosło jak najszybciej
Gleba w okolicy i na działce to glina na którą jest nawiezione 30cm czarnoziemu.
W miejscu sadzenia drzewa słońce jest praktycznie cały dzień. Bardzo często też wieje i to dość mocno.
Myślałem o wierzbie bądź jakimś dębie, lecz ważne będzie to aby mogło drzewo rosnąć w niedużej odległości od budynku.
Jakim drzewem można by się jeszcze zainteresować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies