Gdzie jesteś » Forum » Róże » Mikoryza do róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Mikoryza do róż

malwes 17:37, 13 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Drodzy,
Jestem fanką mikoryz - parę lat temu uratowałam tak kilkadziesiąt (prawie setkę) bukszpanów, które chorowały i chowrowały.

Teraz wsadziłam kilka sztuk róż pnących Guirlande d'Amour (ADR). Niestety źle zniosły dostawę i sadzenie w upale (mimo, że prawie nocą) bo zbiegło się to z ich początkiem kwitnienia i za dużo dla nich. Ogrodnik poradził przyciąć 3/4 i pewnie tak zrobię (skonsultuję się z hodowcą) ale pomyślałam, że podam im mikoryzę. I tu pytanie - czy mokoryzę warto dać kilka tygodni po wsadzeniu - czy lepiej już bardziej "zasiedziałym" roślinom?

Na zdjęciu ta najbiedniejsza w porównaniu z tymi, co radzą sobie ciut lepiej (były diagnozowane, że nie chore tylko niestety reakcja/ susza fizjologiczna)

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Anda 17:48, 13 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Mikoryze powinnas dac od razu przy sadzeniu. Ten grzyb i tak musi sie najpierw zadomowic, zeby moc zyc w symbiozie z korzeniami.
Poza tym rowniez uwazam, ze powinnas je przyciac, ale tak, zeby zostalo jeszcze pare zielonych lisci, zeby mogly dalej asymilowac. Te galazki kompletnie uschniete calkiem wyciac.
Czy miejsce szczepienia jest pod ziemia?
Wokol pnia powinno byc zrobiona taka jakby fosa, w ktorej powinna sie zbierac woda. Bo tak jak jest teraz to woda moze splywac gdzies dalej.
I lej wode co pare dni, ale za to porzadnie, czyli tak 30L na raz, zeby dotarly do korzeni.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies