Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

Gardenarium 22:35, 06 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Danusiu u Was jest miejsce. Czyżby kolejny pomysł do wykorzystania?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_ 22:44, 06 sie 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
gardenarium napisał(a)
Danusiu u Was jest miejsce. Czyżby kolejny pomysł do wykorzystania?[/quo
Danusiu, ja pomysłów mam tak dużo, że aż boje się że z tego wszystkiego wyjdzie jeden wielki misz-masz, dlatego muszę być bardzo ostrożna w kolejnych działaniach. Faktycznie kamiennymi murkami, widokowym tarasem i piwniczką Marzenki jestem zauroczona i będę myśleć intensywnie gdzie i jak zaplanowac choć namiastkę tego śródziemnomorskiego klimatu
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
GabiK 22:53, 06 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Marzeno, co zdjęcie to cudowniej.
Chciałabym też takie otoczenie, tylko, żeby jakiś duszek ogrodnik za mnie robił.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
marzena 23:34, 06 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Joanko, Danusiu - pewnie, taka piwniczka to fajna sprawa, ale... teraz trzeba by ją uprzątnąć... bo za dużo niepotrzebnych rzeczy tam 'ląduje'
____________________
marzena O....!
alinak 00:29, 07 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Marzeno znajome widoki górskie u ciebie . pewno niedalekimi sąsiadkami jesteśmy .bardzo ładnie masz zagospodarowana działkę. współgra to wszystko fajnie z otoczeniem .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
marzena 00:42, 07 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
alinak napisał(a)
Marzeno znajome widoki górskie u ciebie . pewno niedalekimi sąsiadkami jesteśmy .bardzo ładnie masz zagospodarowana działkę. współgra to wszystko fajnie z otoczeniem .

wiesz, sprawdziłam na mapce ogrodów... masz rację, jest pewna odległość ale ta sama szerokość geograficzna
no, to rzeczywiście podobne widoki mamy !
____________________
marzena O....!
justi 00:46, 07 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263



Czemu odgradzasz się rzędem tuj od tak pięknego widoku? Jak podrosną zakryją i ograniczą przestrzeń. Widok cudny!
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
marzena 00:55, 07 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Justynko, to nie są tuje tylko cypryśniki, za nimi jest jeszcze żywopłot z ligustru...
a widoki i tak są ! cypryśniki mają już kilka lat i nie zasłonią nam tych widoków
____________________
marzena O....!
marzena 21:13, 07 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
GabiK napisał(a)
Marzeno, co zdjęcie to cudowniej.
Chciałabym też takie otoczenie, tylko, żeby jakiś duszek ogrodnik za mnie robił.

o, ja tez bym bardzo tego chciała

a teraz fotki rabaty południowej, mieści się ona w zakątku przy murze, warunki tam panujące są po prostu ekstremalne ! - jest to najgorętsze miejsce w ogrodzie, dodatkowo najbardziej suche ( odwodnienie przy domu) i najmniej przewiewne... nawet trawa nie bardzo chciała tam rosnąć, pomyślałam, aby zrobić tu kącik 'środziemnomorski' i umieściłam opuncje, aloesy, sanseverie i inne sukulenty ( które normalnie trzymałam w domu w donicach) - nie wytrzymały tego 'klimatu' , musiałam je przenieść na stronę północną...
i po przeszukiwaniu różnych forów w internecie w końcu zrobiłam tu właśnie taką żwirową rabatkę - na razie ( juz ponad miesiąc) rośliny tu posadzone sobie radzą ...



a moze macie jakieś rady dotyczące doboru roślin do takiego stanowiska ? albo inne ?
____________________
marzena O....!
jotka 21:18, 07 sie 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
No w takiej sytuacji pozostaje tylko eksperymentowanie

ładnie teraz wyglada, ale miesiąc to niestety nie wiele, żeby sprawdzić, czy sie zaaklimatyzują...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies