Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z bałaganem w tle prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z bałaganem w tle prosi o pomoc

florofil 20:13, 13 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Śliwki które rosną w rogach garażu były w rabatce, ale zniknęły z niej wraz z pojawieniem się nowego budynku. Prze trampolina rośnie brzoza bordowa z hortensjami. Te chciałabym na wiosnę prEniesc pomiędzy domek a akcje. I wtedy akacja znalazłby się w Rabatce. Lalaby się na nie woda ze zraszaczy ale TERAz tez je zalewa i rosną pięknie.
____________________
florofil 12:09, 15 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Dzisiaj od rana dzieci zostały sprzedane do dziadków, a ja zamiast korzystać z okazji i odgruzować trochę dom siedziałam na tarasie i dumałam nad rabatką.
Wymyślałam różne wersje, które mąż kwitował "nic to nie zmieni".
Przyznałam mu rację. Z tych roślin, które są na rabatce cuda nie wyczaruję.
Więc wymyśliłam coś takiego:

Roślinki, które rosną w rabatce oddaję, przesadzam jednym słowem pozbywam się ich.

Sadzę 3 wiśnie umerculifera. W ich nogach sadzę rozplenicę (nie pamiętam jaka to odmiana, ale podzieliłabym na trzy tą która rośnie na środku rabatki - jest wielka piękna i ma cudne czarne kłosy). Tak aby wyglądało, że wiśnie wyrastają z rozplenicy. Czyli byłyby trzy rozplenice.
Pomiędzy wiśnie dosadzam 4 hortensje. I tu mam zagwozdkę: bo z frontu mam limelighty a z tyłu działku phantony (limlighty bardziej mi się podobają, są delikatniejsze, ale w tle rabatki będą phantony więc nie wiem czy nie będzie chaosu). Przed hortensjami miskanty morninght light (mam je w ogrodzie, więc wykorzystam moje, które i tak przydałoby się odmłodzić). Przed tym wszystkim plama żurawek marmolade (są na tej rabatce, więc wykorzystałabym je).



Co sądzicie? Może jeszcze coś zimozielonego?
____________________
florofil 21:34, 16 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Wiśnie kupione. Miały też być kupione hortensje, ale niestety moje małe się rozchorowało i z planów na aktywny dzień w ogrodzie nie zostało zbyt wiele
____________________
Toszka 00:27, 17 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam prosbę - jesli mamy dyskutować o rabacie to zdjęcia poproszę. Ty widzisz co masz. My nie. Sama kartka i plan to mało, aby pomóc. czasami świeże oko dostrzega to na co własciciel nie zwraca uwagi.
Rabaty muszą mieć wspólny element. Inaczej misz-masz ogrodowy powstanie.

Albo rozplenica, albo ML. Obie trawy to za duzo chaosu będzie.
Staraj się łączyć faktury na zasadzie kontrastu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies