Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z bałaganem w tle prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z bałaganem w tle prosi o pomoc

florofil 16:08, 01 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Dodam że mam nawadnianie trawnika więc ciężko o diametralne zmiany rabat
____________________
florofil 22:23, 02 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Tak myślałam sobie o rabatce i wymyśliłam coś takiego, co sądzicie?

Idąc od prawej: brzoza zostaje, duży miskant zostaje, przed nie przesadzam rozplenicę.
Jałowiec zostaje, za nim idą trzy miskanty zebrinusy.

Przesadzam na koniec rabaty wiąz, nutkajski zostaje.

Kupuję kilka różnej wielkości kul bukszpanowych, powiększam na całośc rabatki plamę z żurawek marmolade.
Ewentualnie trzy wiśnie osobliwe kuliste.

Nadal chyba za dużo i chyba nadal straszny bałagan.... :/

____________________
florofil 21:00, 10 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Hop hop pomoże ktoś?
____________________
Efffa 21:09, 10 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ja nie pomogę,bo ja w innym kierunku idę jeżeli chodzi o styl ogrodu,ilosc roślin, ale będę zaglądać i dopingować.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Toszka 22:38, 10 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Filo Droga
Ja też nie potrafię pomóc jesli odrzucasz zmiany, a chcesz tylko poprzesuwać rosliny...kosmetykę zrobić. I dalej mieć rosliny w strasznym tłoku, upchnięte.
Wybacz szczerość, ale chcesz dreptać w miejscu. Masz spory ogród. Mozesz cacuszko zrobić, ale musisz być gotowa na zmiany. Diametralne zmiany
Masz sporo posadzonych roslin bez uwzględnienia ich późniejszego gabarytu...np. cyprysy nutkajskie...szt. dwie...zerknij do Gąszczu u Tess. Tam nutkajski to olbrzym, gigant na pół ogrodu...i też kiedyś posadzony był radośnie. Zerknij u Tessy na sam początek ogrodu, a na obecny dziś.

U ciebie trzeba by zrobić spis dobrostanu, z wypisanymi gabarytami w przyszłości. Rozplanować by trzeba było to co masz, ale rozplanować z głową, piętrowo.
Przemyśl moje słowa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 10:01, 12 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zgodzę się z Toszką. Patrzę na zdjęcia jest dużo fajnych rzeczy (pas rozchodników) ale jednocześnie zakres prac i niezbędnych zmian widzę zupełnie inaczej niż Ty.

Wybacz brutalną szczerość ale moim zdaniem główny problem nie wynika ze złego rozmieszczenia roślin na rabach, tylko z nieprawidłowego kształtu rabat, które nie tworzą atrakcyjnego dla oka kształtu, nie nawiązują do siebie i do budynków. Jeśli kształt rabat byłby lepiej przemyślany, to i rozplanowanie roślin stanie się łatwiejsze.
Rozumiem problem z nawadnianiem ale mimo to zachęcam do przemyślenia bardziej gruntownych zmian. Namawiam również do przeczytania wątku Dorki, która też przyszła na forum z zapytaniem o jedną rabatę, dostała propozycję przerobienia właściwie całego ogródka, zrobiła to i jest zachwycona efektem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:22, 12 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
florofil napisał(a)



Dla zobrazowania możliwości:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
florofil 21:55, 12 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
makadamia napisał(a)
Zgodzę się z Toszką. Patrzę na zdjęcia jest dużo fajnych rzeczy (pas rozchodników) ale jednocześnie zakres prac i niezbędnych zmian widzę zupełnie inaczej niż Ty.

Wybacz brutalną szczerość ale moim zdaniem główny problem nie wynika ze złego rozmieszczenia roślin na rabach, tylko z nieprawidłowego kształtu rabat, które nie tworzą atrakcyjnego dla oka kształtu, nie nawiązują do siebie i do budynków. Jeśli kształt rabat byłby lepiej przemyślany, to i rozplanowanie roślin stanie się łatwiejsze.
Rozumiem problem z nawadnianiem ale mimo to zachęcam do przemyślenia bardziej gruntownych zmian. Namawiam również do przeczytania wątku Dorki, która też przyszła na forum z zapytaniem o jedną rabatę, dostała propozycję przerobienia właściwie całego ogródka, zrobiła to i jest zachwycona efektem


Makadamia ja także uważam, że kształt rabat jest nieodpowiedni. I najgorzej wygląda ta rabata, której ja tak usilnie się czepiam. Pozostałe okalają elementy stałe w ogrodzie i są naturalną ich konsekwencją. Ta pojawia się znikąd, kończy nigdzie i do niczego nie pasuje.
Myślalam o tym, aby ją przedłużyć aż do domku dzieci, ale zdjęcia nie do końca oddają realne proporcje mojej działki.
Ona jest wąska i bardzo długa. Z frontu ma 21 metrów szerokości a kończy się 14-stoma.
Przed białym budynkiem gospodarczym tak jak narysowałaś znajdowała się wcześniej rabatka (była tam drewutnia) i po jej likwidacji działka nabrała przestrzeni.
Jednym z moich pomysłów było to aby tą rabatkę po prostu zlikwidować, a powiększyć rabatkę po prawej stronie - tam gdzie jest domek dzieci.
____________________
florofil 21:57, 12 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Toszka ja nie odrzucam zmian - gdyby tak było nie zakładałbym wątku przecież
Oczywiście najchętniej przesadziłabym dwie roślinki i miała pięknie ale cóż.... wiem, że bez szpadla, taczki i sekatora się nie obędzie
____________________
florofil 22:25, 12 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Ostatnio moją uwagę odwracają hortensje....
już niedługo, za dni parę.... zacznie się spektakl


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies