Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże w naszych ogrodach

AlinaP 10:53, 19 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Odnalezione zdjęcie

18 czerwca 2020. 3 szt. Angela. Na końcu ciemniejszy Sibelius.
____________________
Ala
dremar 14:51, 07 lut 2022

Dołączył: 13 mar 2019
Posty: 18
Nie wiem gdzie napisać o moim problemie więc wybaczcie jak nie trafiłem. Na swoim ogrodzie (nabyłem 5 lat temu razem z domem) mam taką róże jak na zdjeciu (2019). Chyba to odmiana pnąca, ale pewny nie jestem. Kwiaty pokazują się raz w sezonie. Rozrasta sie bardzo tak jak na obecnych zdjęciach. Z listewek zbudowałem kratke i jakby delikatna balustrade bo krzak kładł sie pod ciężarem kwiatów ale mimo tego gałęzie łamią się a balustrada nie wytrzymuje naporu. Po kwitnieniu natychmiast ścinam kwiaty aby odciążyć gałęzie. Czasem obok głównego pnia z ziemi potrafi wypuścić kilka nowych odrostów które lecą do góry na kilka metrów ponad korone krzaka ale na nich kwiatów brak. Nie wiem czy te nowe pędy wycina się? (tak zrobiłem). Czy tą odmiane przycina sie? Jak to ugryzć aby miało wygląd i cieszyło oko.
Julka 07:03, 07 cze 2022


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Moja róża rosarium uetersen. Polecam ją z czystem sumieniem. Nie choruje, kwitnie od początku czerwca do przymrozków. Ideał
____________________
Spełnione marzenia
AlinaP 12:04, 12 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811



Gartentraume- cudowny zapach, budowa kwiatu i kolor.
____________________
Ala
AlinaP 12:31, 12 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Princess Aleksandra of Kent


Louise Odier


Rosarium Uetersen


Sibelius
____________________
Ala
AlinaP 11:43, 20 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811


Friedenslicht


Rosarium


Cudowna Elfe ❤️ o zapachu fiołków
____________________
Ala
AlinaP 12:43, 30 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Gartnerfreude


Baronesse



Bad Birnbach



____________________
Ala
AlinaP 15:42, 30 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Bad Birnbach




Flammentanz lubiąca wspinaczkę
____________________
Ala
AlinaP 16:56, 30 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
dremar napisał(a)
Nie wiem gdzie napisać o moim problemie więc wybaczcie jak nie trafiłem. Na swoim ogrodzie (nabyłem 5 lat temu razem z domem) mam taką róże jak na zdjeciu (2019). Chyba to odmiana pnąca, ale pewny nie jestem. Kwiaty pokazują się raz w sezonie. Rozrasta sie bardzo tak jak na obecnych zdjęciach. Z listewek zbudowałem kratke i jakby delikatna balustrade bo krzak kładł sie pod ciężarem kwiatów ale mimo tego gałęzie łamią się a balustrada nie wytrzymuje naporu. Po kwitnieniu natychmiast ścinam kwiaty aby odciążyć gałęzie. Czasem obok głównego pnia z ziemi potrafi wypuścić kilka nowych odrostów które lecą do góry na kilka metrów ponad korone krzaka ale na nich kwiatów brak. Nie wiem czy te nowe pędy wycina się? (tak zrobiłem). Czy tą odmiane przycina sie? Jak to ugryzć aby miało wygląd i cieszyło oko.


dremar- Twoja róża to zapewne Flammentanz. Moje krzaki zostały zaopatrzone (kiedy jeszcze były małe) w podpórki z profilu metalowego. W założeniach róże miały rosnąć wewnątrz. Oczywiście rosły jak chciały Te, ktore były na zewnątrz konstrukcji przyczepiałam haczykami do niej. Kwiatów nie obcinaj. Potem tworzą się podłużne owoce, które zdobią. Nie chcę propagować antyogrodnictwa, ale ja tych róż nie tnę. Tylko wtedy, kiedy wchodzą w ścieżkę do huśtawki. Stare zdrewniałe pędy tworzą łukowate podpory. Jednej wiosny były bardzo mocno przecięte, ale przy tej ilości to taka operacja logistyczna, że odpuściłam. Na nowych zielonych przyrostach w przyszłym roku będą kwiaty. Nie tnij ich. Albo znajdż w sieci film o cięciu róż pnących i zastosuj się do zaleceń.
____________________
Ala
Monika83 13:18, 01 lip 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2976
AlinaP napisał(a)





Flammentanz lubiąca wspinaczkę
OMG ale olbrzymy w dodatku piękne! Ta pierwsza najwyższa to chyba ma ponad 20 lat?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies