Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

brydziasia 23:52, 05 sie 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Kasiu, Marcinie jakie Wy macie cudowne miejscówki dla hortensji U mnie cienia jak na lekarstwo.
Wróciłam z urlopu i zastałam Freedom w rozkwicie, dostałam dwuletnią sadzonkę, przezimowała marnie(delikatnie powiedziane) zadołowana w warzywniku pod agro i stroiszem, nie spodziewałam się, że zakwitnie, wytworzyła jeden spory kwiat, i drugi dużo mniejszy, z pieńka jakby, nie z oczka, tak 'od czapy'. Cieszy niezmiernie
I jeszcze NN piłkowana, z mocno ząbkowanymi płonnymi -cztero i pięciopłatkowa
)
ZbigniewG 20:03, 13 sie 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Limelight i NN




Polar Bear


Tardiva i Magical Moonlight


Big Ben
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
brydziasia 23:05, 15 sie 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Zupełnie przypadkiem przytulone Blue Deckle
Oraz Curly sparkle
Ciekawam zimowania tej drugiej.
Magdawogrodzie 13:41, 16 sie 2018

Dołączył: 16 sie 2018
Posty: 6
Mam prośbę o poradę w sprawie mojej hortensji vanilla fraise. Krzew ma ok 5 lat, nie mam wielkiego pojęcia o ogrodnictwie, dlatego w tym roku na wiosnę podcinałam go pierwszy raz. Nawożony był nawozami do hortensji, a mimo to kwiaty nie chcą rozwijać się z pąków. Część się rozwija i dalej nie idzie, przez cały czas wygląda to tak jak na zdjęciach, co można z tym zrobić? Krzew ma dość dużo słońca, od strony zachodniej jest posadzony, podlewany codziennie. Wszystkim sąsiadom pięknie kwitną, tylko moja hortensja taka nieudana
MalgosiaW 22:26, 16 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Magdawogrodzie czy jesteś pewna, że to ta odmiana a nie inna?
Mam hortensje bukietowe 'Vanille Fraise', w tym roku niestety je zaniedbałam a i tak są piękne :

Nie wiem co im dać "w nogi". Były rozchodniki ale w pewnym momencie zrobiło się za różowo.
MalgosiaW 22:33, 16 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Hortensje ogrodowe Blue Heaven - lipiec

Blue Heaven i Vanilla Frise
Magdawogrodzie 08:25, 17 sie 2018

Dołączył: 16 sie 2018
Posty: 6
Małgosiu, taką zamawiałam, ale być może dostałam co innego Niemniej jednak nigdy nie miałam okazji obserwować jej w pełnym rozkwicie, tak jak u Ciebie. Zastanawiam się jak temu zaradzić. Obecnie najbliższa jestem temu aby ją wykopać i zasadzić nową.
brydziasia 08:50, 17 sie 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Magdawogrodzie napisał(a)
Niemniej jednak nigdy nie miałam okazji obserwować jej w pełnym rozkwicie, tak jak u Ciebie. Zastanawiam się jak temu zaradzić.

Nic nie zaradzisz, bo masz inną odmianę. Przypomina Pinky Winky, te ażurowe są równie piękne, daruj jej życie, a wanilię poradź obok
Sonka 10:54, 17 sie 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Magdawogrodzie napisał(a)
Mam prośbę o poradę w sprawie mojej hortensji vanilla fraise. Krzew ma ok 5 lat, nie mam wielkiego pojęcia o ogrodnictwie, dlatego w tym roku na wiosnę podcinałam go pierwszy raz. Nawożony był nawozami do hortensji, a mimo to kwiaty nie chcą rozwijać się z pąków. Część się rozwija i dalej nie idzie, przez cały czas wygląda to tak jak na zdjęciach, co można z tym zrobić? Krzew ma dość dużo słońca, od strony zachodniej jest posadzony, podlewany codziennie. Wszystkim sąsiadom pięknie kwitną, tylko moja hortensja taka nieudana


To nie jest Vanilla Fraise.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 11:00, 17 sie 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
To jest V.F

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies