Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MalgosiaW 11:08, 17 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Magdawogrodzie napisał(a)
Małgosiu, taką zamawiałam, ale być może dostałam co innego Niemniej jednak nigdy nie miałam okazji obserwować jej w pełnym rozkwicie, tak jak u Ciebie. Zastanawiam się jak temu zaradzić. Obecnie najbliższa jestem temu aby ją wykopać i zasadzić nową.


Też mi na Vanillkę Fraise ta hortensja nie wygląda. Myślę, że jeżeli się wybarwia na róż to może to być Pinky Winky. Może to być też Tardiva, Kyushu czy coś podobnego. W każdym razie zostaw, bo na zdjęciu jest śliczna, a najwyżej dokup Vanillkę. Pomyłką się nie przejmuj, sama zamawiałam kiedyś hortensje różnych odmian, a okazało się, że wszystkie Limelight i dobrze.
MalgosiaW 11:18, 17 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Sonka napisał(a)
To jest V.F

Piękne.
Moje V.F. w tym roku niestety słabiej kwitną, nie dałam im nawozu. Za to limonkowe szaleją.
Magdawogrodzie 12:43, 17 sie 2018

Dołączył: 16 sie 2018
Posty: 6
Chciałam vf, ale najwyraźniej źle mi wysłano. Odmiana tak czy siak nie ma dla mnie większego znaczenia bo wszystkie bukietowe są piękne zostawić i co dalej? Jakiś konkretny nawóz? Częstsze podlewanie? Co może być przyczyną nierozwijania się kwiatów?
Magdawogrodzie 12:58, 17 sie 2018

Dołączył: 16 sie 2018
Posty: 6
Brydziasia doczytałam Twój post właśnie i poszperałam w necie, faktycznie wygląda jak jakaś ażurowa odmiana, trochę jak white lady. Czyli może to nie mój brak umiejętności, ta hortensja widocznie tak ma oszczędzę ją w takim razie za Waszą radą
Mary 22:03, 17 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magda,

Twoja hortensja wygląda podobnie do Kyushu.

Tak wygląda u mnie

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Nowa12 22:31, 17 sie 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A tak wygląda Pinky Winky:

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Urszulka 13:42, 18 sie 2018


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
Magdo, popieram przedmówców, dostałaś inną odmianę, z ażurowym kwiatostanem, też jest piękna. Daruj jej życie, dbaj jak dbałaś, a tę którą chcesz dokup, może to bedzie początek nowej kolekcji?

Z nawozów dobra jest MS do hortensji, albo Floro. Uniwersalny,

Pozdrawiam
____________________
Ulla
Magdawogrodzie 14:57, 18 sie 2018

Dołączył: 16 sie 2018
Posty: 6
Dziękuję Wam za odpowiedzi, spojrzałam na moją hortensję z nowym zainteresowaniem dosadzę jej na wiosnę towarzyszkę
KasiaBawaria 07:10, 19 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mam problem z jedna hortensja. Zaczelo sie od jednego pedu.Zasychaja cale galezie. Jakis grzyb?Inne na tej rabacie zdrowe. Musialam wyciac w ciagu 4 miesiecy wszystkie.
____________________
Zapraszam na kawe
eDorka 20:25, 19 sie 2018

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
U mnie ażurowa i nie do końca rozwijająca kwiaty jest Dharuma, pierwszy raz kwitnie, przycięta wiosną na krótko. Dość biedna z powodu suszy i upałów, liście ma poprzysychane niestety.

Phantom zaczyna przebarwianie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies