Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MirellaB 23:31, 21 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 23:33, 21 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Nallar 22:08, 22 lip 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Naszły mnie wątpliwości, Czy to jest Blaumeise czy może Lady in Red.


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
MarcinKRK 22:18, 23 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Nallar
Lady in Red - ma ciemniejszy odcień kwiatów płonnych, mają nieco inny kształt, jest ich więcej. Większa jest też powierzchnia zajmowana przez kwiaty płodne. Co do odmian z zeszłego roku - niestety nic nie wymyślę więcej ponad to co udało mi się ustalić w zeszłym roku.

Dzisiejszy wieczór

H. sargentiana


H. sikokiana


H. macrophylla "Souvenir de Mme Chautard" (charakterystyczne "wybielenia" na niektórych płatkach)
Nallar 00:50, 25 lip 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Marcinie, dzięki za pomoc. Posegregowałam notatki z nazwami H.
Zostało mi jeszcze kilka NN ale są zbyt małe aby można było dostrzec różniące je niuansiki.

To kolejna ukorzeniona z patyczka która zechciała zakwitnąć.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
eDorka 16:27, 25 lip 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
@Marcin, Twoja sargentiana cudna, w tym kolorze najpiękniejsza.

Moja niestety już zszarzala

Ogrodowe wiedną i blakną w upale


Dębolistna już nawet liście zaczęĺa wybarwiać. Nowe są zielone, ale wiosenne już zarumienione. Kwiatostany cudnie czerwone

Bukietowki mają się w przeważającej większosci świetnie.
Wyjątek to Polestar, słabo w tym roku się prezentuje

I kolejna słaba to Phantom

Za to chwalę pozostałe
Dharuma

Candlelight

Pinky Winky

I młodziak zeszłoroczny z patyka, Polar Bear


MarcinKRK 11:24, 28 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@eDorka
wydaje mi się, że Twoja z pierwszego zdjęcia to nie H. sargentiana tylko H. aspera (najpewniej Macrophylla). Najłatwiej je rozpoznać po pędach. Poniżej dwa zdjęcia dla porównania.

Twoja całkiem nieźle rośnie, widać że jest dobrze odżywiana. To, że wcześniej przyschły kwiatostany to zapewne wynik zbyt słonecznego i/lub suchego stanowiska.

H. aspera


H. sargentiana


Przy bezpośrednim porównaniu różnice są jeszcze bardziej widoczne (po lewej H. sargentiana, po prawej H. aspera):



eDorka 19:38, 28 lip 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Masz rację! Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Kokesz 21:14, 29 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mam większość hortensji bukietowych Lime Line i jedną Little Lime Jane.
Little lime ma być niższa chociaż u mnie wysokością są na razie równe.
Za to chyba różnią się ciut kolorem.
Lime line jest na czubkach bardziej limonkowa, w Little Lime jest więcej białego.
Czy ktoś faktycznie też widzi tę niewielką różnicę w kolorze?

Lime Line





Little Lime Jane







____________________
Renata Osiedlowy ogródek
MarcinKRK 09:56, 30 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Kokesz
różnica w kolorze lekka jest. Little Lime powinna być nieco bardziej kremowa. Mimo, że niższa to niestety pędy trochę zbyt mocno się wykładają, przynajmniej u mnie.

I jeszcze malutka poprawka. Nazwa tej pierwszej to nie "Lime Line" ("linia wapna" ) tylko "Limelight" (taka wieloznaczność, bo można to tłumaczyć jako "limonkowe światło", ale w potocznym użyciu jest to "blask jupiterów"; często mówi się "to be in a limelight" czyli "być w centrum zainteresowania").
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies